11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0
Aktuální tabulku a více informací naleznete zde.

Muži A

Zimní příprava

20.03.2019 16:00

V rámci zimní přípravy jsme absolvovali šest přípravných utkání, se soupeři různé úrovně. Paradoxně se nám herně dařilo spíše proti silnějším soupeřům.

Nejlepším střelcem přípravy se stala nová posila Daniel Pekárek, výborně se však zapojili a o svou šanci hrát v základu porvali i dva dorostenci Lukáš Soška a Jonáš Král. Myslím, že je na jaře určitě uvidíme hrát i za áčko.

Výsledky:     Chlebičov - Slavkov 4:3

SO Bruntál - Slavkov 8:1

Slavia Opava - Slavkov 3:3

Malé Hoštice - Slavkov 0:1

Stěbořice - Slavkov 2:7

Kobeřice - Slavkov 0:2

Mužstvo si také ve velmi slušném počtu užilo zimní soutředění.

Jakubčovice - Slavkov 2:0

13.10.2018 15:00

Jakubčovice - Slavkov 2:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel – Hruška, Pechník, Klement, Gračanin  – Nevlud , Zeman (46´ Němčík), Král, Borunský, Schneider – Rohovský (79´ Král)

Fotbalisté Slavkova zaskočili favorita počáteční aktivitou, které chyběla pouze vstřelená branka. Hned v 5. minutě putoval míč přes Borunského a Hrušku až k Nevludovi, jenže hostující záložník přepálil břevno. Vzápětí Král naservíroval balon Pechníkovi, ale domácí gólman Buček podržel své spoluhráče. O chvíli později se zjevil ve výhodné pozici Rohovský, když o chloupek minul šibenici. Slavkov litoval rovněž situace z 19. minuty. Hruška vybojoval míč pro Nevluda, který vysunul kupředu Krále, jenže ten správně nesešteloval mířidla. Jakubčovice naopak udeřily z první vážnější akce. Domácí rychle rozehráli standardku, Kamil Molnár adresoval do vápna ostrý centr a dobíhající Vavroš nekompromisně rozvlnil síť – 1:0. Hosté si ještě prohloubili hrob při hloupém vyloučení Schneidera, který se přitom vykartoval během pár vteřin za zbytečné řeči a zakopnutí balonu. Jakubčovice samozřejmě okamžitě ožily, což dokumentovaly pokusy Schreiera anebo Fertála. Tečku za úvodním dějstvím ovšem udělala až jedovka Nevluda.

Druhou půli odstartovali domácí velkým náporem, ale Rybařík si vylámal zuby na brankáři Machelovi a Malina hlavičkoval po rohu Vavroše těsně vedle. V 65. minutě se otevřela dálnice před Vavrošem, kterého zastavil ve vápně Král a Schreier s notnou dávkou štěstí překonal Machela – 2:0. Slavkov mohl nepříznivé skóre alespoň kosmeticky korigovat, jenže Nevlud po nepřímém volném kopu Krále ztroskotal na Bučkovi.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: : „Zápas jsme si pokazili sami. V úvodních dvaceti minutách jsme neproměnili tři gólovky, které nás mohly nasměrovat k vítězství. Potom přišla laciná inkasovaná branka a ještě hloupější vyloučení Schneidera. Byla to opravdu nepochopitelná klukovina. I v deseti jsme pak dokázali vzdorovat, ale po penaltě už nám docházely síly.“

Slavkov - Fulnek 2:3

07.10.2018 15:00

Slavkov - Fulnek 2:3 (0:1)

Sestava Slavkova: Holuša - Pechník, Rubý, Klement (86´ Dietrich), Gračanin  - Schneider (63´ Nevlud), Král, Borunský (63´ Hendrych), Hruška, Němčík (86´ Marek) - Rohovský

Fotbalisté Fulneku vstoupili do nedělního utkání ve velkém stylu. Domácí sice nejprve přežili nebezpečný roh soupeře, ale v 8. minutě už Slavkov kapituloval. Maléř se neohroženě vydal směrem k šestnáctce a ze dvaceti metrů vypálil nechytatelně k tyči – 0:1. Svěřenci trenéra Rubého se naštěstí poměrně brzy oklepali a začali permanentně zaměstnávat hostující defenzivu. Ve 28. minutě výborně zakombinovali Schneider s Králem, ale Němčík balon nepropasíroval do sítě. Vzápětí odcentroval Schneider na Rohovského, který hlavičkoval kousek nad břevno. Slavkov se tedy prosadil až krátce před přestávkou. Míč tentokrát putoval přes Borunského a Krále ke Gračaninovi, který svůj útočný výlet vyšperkoval vyrovnávacím zásahem – 1:1.

Po přestávce však třímali dirigentskou taktovku borci z Fulneku. Paradoxně se ale vzadu dopouštěli hrubých chyb, jenže domácí Rohovský tyhle minely nepotrestal, neboť zazdil hned dva sólové nájezdy. Chleba se tak lámal v 74. minutě, kdy Martin Zagol hlavičkoval po rohu do víka – 1:2. O třetí gól hostů se zasloužil Špitalík, který při přímáku pěkně obstřelil zeď – 1:3. Domácí už stačili pouze kosmeticky korigovat nepříznivé skóre. Po dlouhém autu Krále se volný Hendrych trefil parádně do šibenice, což ovšem porážku Slavkova neodvrátilo – 2:3.

Velké Heraltice - Slavkov 1:4

29.09.2018 15:30

Velké Heraltice - Slavkov 1:4 (0:1)

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Klement, Rubý (63´ Marek), Gračanin – Rohovský, Hruška, Král Jan, Borunský (77´ Zeman),  Schneider (70´ Němčík) – Dietrich (76´ Hendrych)

Sobotní derby spustilo v kvapíkovém tempu, když hned po pár vteřinách hry vysunul domácí špílmachr Zemborski kupředu Adama Rolného, který těsně minul šibenici. Na opačné straně napřáhl zdálky Schneider a protáhl gólmana Šmajstrlu. O pár sekund později načechral Schneider přesný centr na hlavu Dietricha a ten o chloupek minul tyčku. V 6. minutě unikl Dietrich ofsajdové pasti, ale Schneider zakončoval přímo do rukavic Šmajstrly. Agilní Dietrich se poté prohnal kolem chybujícího Vladimíra Valchaře, jenže Šmajstrla se opět vyznamenal. Při přízemní ráně Borunského naopak nemusel Šmajstrla zasahovat. Ve 23. minutě znovu zpytoval svědomí Schneider, protože z hranice šestnáctky překopl opuštěnou velkoheraltickou kasu. Sedm minut před přestávkou se hosté konečně dočkali. Dietrich hodil aut rychle na Rohovského, ten předal míč Borunskému, kterému sice střela moc nesedla, ale Schneider usměrnil balon do sítě – 0:1.

Slavkov nezabrzdila ani poločasová přestávka. Běžela 53. minuta, když se přes Dietricha a Pechníka dostal ve skrumáži k zakončení Rohovský a nekompromisně vymetl šibenici – 0:2. Za dalších pět minut šli hosté do nadějného přečíslení, při němž Král nesobecky nabil Borunskému a Šmajstrla opět neměl nárok – 0:3. Velké Heraltice se přihlásily o slovo až při rohu Zemborskiho a hlavičce Čunty do břevna. Zanedlouho se zjevil před brankářem Machelem osamocený Fojtík, jenže strážce slavkovské svatyně uhájil čisté konto. Po dělovce Piatkeviče se navíc znovu zachvěla horní tyčka hostující klece. Čtvrtý hřebíček do domácí rakve pak zatloukl Rohovský, který po fatální hrubce Vladimíra Valchaře zužitkoval sólový nájezd – 0:4. Jedinou vadu na kráse borci ze Slavkova utrpěli v 89. minutě. Hostující kapitán Hruška vzadu příliš zariskoval, což po centru Adama Rolného potrestal Piatkevič, čímž dal zároveň výsledku finální podobu – 1:4.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Před kluky musím smeknout klobouk. Věděli, o co se hraje, takže k tomu přistoupili velmi zodpovědně. Celý zápas jsme měli absolutně pod kontrolou. Konečně jsme do toho dali tolik potřebné srdíčko. Soupeře jsme převyšovali v bojovnosti, pohybu i důrazu. Trošku mě mrzí inkasovaný gól, protože jsme mohli udržet čisté konto.“

Slavkov - Štěpánkovice 0:2

23.09.2018 16:00

Slavkov - Štěpánkovice 0:2 (0:0)

Sestava Slavkova: Machel - Rubý, Dietrich, Klement, Hruška – Nevlud (60´ Gračanin), Hendrych, Král, Schneider(76´ Zeman) – Rohovský, Malček (64´ Marek)

Fotbalisté Slavkova byli zkraje zápasu střelecky aktivnější. Ránu Krále ovšem srazila štěpánkovická defenziva, padající list Malčeka pohladil břevno a tečovaná rána Rohovského rozvlnila pouze boční síť. Hosté poprvé vystrčili růžky v 18. minutě, když si Smažík zaběhl za Rubého a zblízka prověřil gólmana Machela. O chvíli později si Grigarčík naskočil na roh Lišky, jenže hlavičkoval vedle. Ve 27. minutě se Malček zbytečně zbavil balonu, načež přešly Štěpánkovice do smrtícího brejku. Hruška při něm atakoval ve vápně Bartuska a sudí Seidler nařídil dost přísnou penaltu. Pokutového kopu se zhostil Schwalbe, ale Machel tygřím skokem vyrazil míč do bezpečí. Domácí reagovali střeleckými pokusy Schneidera, Nevluda anebo Malčeka, jenže ty měly spíše propagační charakter.

Zajímavé momenty druhého dějství spustila až 63. minuta, kdy napřáhl z rohu šestnáctky Hruška, jenže balon se nevešel mezi tři tyče. O necelých deset minut později by se však v domácích fanoušcích krve nedořezal. Slavkovští stopeři Dietrich s Klementem se totiž kuriózně srazili, z čehož těžil Bartusek, který přistavil míč Schwalbemu a ten zachoval ledový klid – 0:1. Ve zbytku utkání nejprve zaujal jedovatý přímák hostujícího Lišky, který zlikvidoval Machel. Naděje domácích definitivně zhasly v 88. minutě, kdy Dušan Harazim převzal balon v situaci zavánějící ofsajdem a nekompromisně zavěsil – 0:2.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Z naší hry jsem hodně zklamaný. Byla to opravdu tragédie. V prvním poločase jsme si ještě vytvořili nějaké náznaky šancí, ale po přestávce jsme podali velmi vlažný výkon. Vůbec jsme nebojovali, zkazili jsme strašnou spoustu přihrávek a bylo to úplně bez pohybu a nápadu. Navíc jsme vzadu vyrobili hrubou chybu, kterou soupeř potrestal. Nezasloužili jsme si ani remizovat.“