11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Chlebičov 2:2

12.08.2018 17:00

Slavkov - Chlebičov 2:2 (0:1)

Sestava Slavkova: Holuša – Schneider, Dietrich, Klement, Hruška – Gračanin (74´ Marek, 85´ Král), Borunský, Král, Nevlud – Němčík (56´ Cahel ), Rohovský (56´ Malček)

Začátek nedělního duelu zvedal diváky ze sedadel. Ve slavkovském dresu se dvakrát šikovně uvolnil Nevlud, jenže pokaždé minul hostující kasu. Na opačné straně zlobil především Radek, který si nejprve naběhl na průnikový pas Kužela, ale potom nezasáhl cílené zařízení. Mnohem lépe Radek zamířil v 6. minutě, když z dálky protáhl gólmana Holušu. Za dalších sedm minut už Chlebičov slavil. Dzierža od postranní lajny výborně odcentroval, Hruška nedostoupil k Teichmannovi a Holuša poprvé kapituloval – 0:1. Slavkov samozřejmě lačnil po vyrovnání, jenže Nevlud opět nesešteloval mušku a pokus Gračanina s obtížemi zlikvidoval brankář Josefus. Ve 29. minutě si Dzierža po kolmici Kužela zaběhl za Hrušku, ale ve výtečné šanci selhal. O chvíli později našel Metelka uvnitř šestnáctky Korbela, který sice obešel Holušu, poté ovšem trefil na brankové čáře stojícího Schneidera. Pět minut před přestávkou se po individuální akci Metelky zjevil ve stoprocentní tutovce Gabaj, jenže hostující lavička si opět pouze zklamaně povzdechla.

Chlebičov toho dvojnásob litoval v 51. minutě, kdy Gračanin s Dietrichem rychle rozehráli standardku a tečovaná rána Rohovského se zastavila v šibenici – 1:1. Výsledkový obrat visel ve vzduchu v 58. minutě. Král nádherně uvolnil čerstvého Malčeka, ale Josefus si tentokrát poradil. Hosté se probrali z letargie při dělovce Radka, kdy balon prosvištěl kousek nad břevnem. Rozjetý Slavkov pak zmrazila obrovská hrubka Holuši, který nezachytil jednoduchý centr a Radek nemilosrdně trestal – 1:2. Vzápětí ovšem zaváhal stoper Chlebičova Majewski, Josefus následně sejmul Cahla a pískala se penalta. Pokutového kopu se zhostil Schneider a s přehledem napnul síť, takže se body dělily – 2:2.

Ohlasy k zápasu

Tomáš Onderka, trenér Slavkova: „Hráli jsme sice doma, ale vzhledem k průběhu zápasu bod bereme. V prvním poločase měli hosté mnohem více šancí, když nás přehrávali v záloze. Naštěstí jsme inkasovali pouze jednou a po přestávce jsme se výrazně zlepšili. Dost nás nabudilo vyrovnání, jenže pak jsme po chybě gólmana opět prohrávali. Naštěstí jsme dokázali vybojovat alespoň remízu.“

Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Kdybychom v poločase vedli o tři góly, tak by zřejmě bylo rozhodnuto, jenže stále se trápíme v koncovce. Slavkovu potom hodně pomohla vyrovnávací branka. Bylo vidět, že jsou domácí psychicky nahoře, zatímco my jsme se z toho trošku podělali. Pak jsme sice potrestali chybu jejich gólmana, ale sami jsme také vyrobili velkou hrubku. Na góly se strašně nadřeme a dostáváme laciné branky.“

Přáteláky

07.08.2018 17:00

V přípravě jsme se utkali se třemi soupeři. I když sestava leckdy nebyla optimální, podařilo se nám uhrát slušné výsledky. Pozitivem bylo kvalitní zapojení dorostence Jonáše Krále.

Slavkov – Stěbořice 9:3

Slavkov – Zlatníky 2:1

Slavkov – Malé Hoštice 7:3

Kobeřice - Slavkov 4:0

31.05.2018 08:29

Kobeřice - Slavkov 4:0 (3:0)

Sestava Slavkova: Holuša – Hruška, Pechník, Klement, Gloga – Král, Hendrych, Borunský (56´ Nevlud), Schneider (46´ Marek) – Cahel, Rubý

Fotbalisté Slavkova živili v Kobeřicích bodové naděje pouze pár vteřin. Hned ve 2. minutě totiž fatálně podklouzl na balonu hostující zadák Gloga, Šimeček pohotově nabil Kubnému, který nadvakrát překonal gólmana Holušu – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu po akci Krále se Schneiderem, jenže Dietrich pálil z výhodné pozice kousek vedle. Udeřilo tedy na opačné straně, když znovu hrubě chyboval Gloga, jehož připravil o míč Oberherr a Šimeček si se sólovým nájezdem poradil na podtrženou jedničku – 2:0. Za Slavkov se snažil reagovat Schneider, jenže společně s brankářem Štencelem přehodil i břevno. Domácí potěšili své fanoušky při slibném přečíslení Mezery s Oberherrem, ale Holuša předvedl vynikající zákrok. Potřetí se tedy Kobeřice radovaly až ve 31. minutě, konkrétně zásluhou rychlonohého Šimečka – 3:0. Těsně před přestávkou se hosté hněvali na rozhodčího Vidličku, protože domácím odpustil penaltu za jasný faul Schreiera na pronikajícího Krále.

Ve druhém poločase už borci ze Slavkova rezignovali. Šimeček ještě při tutovce selhal, jenže pak si René Wirth počíhal na přetažený roh Kubného a pěkným volejem zvýšil na 4:0. Další obrovské šance Kobeřic se zalekl Robin Wirth, takže se přihlásili o slovo hosté. V 67. Minutě vyslal Král kupředu Dietricha, který si vylámal zuby na Štencelovi. Nekoncentrovanost kobeřické defenzivy mohl vzápětí potrestat Nevlud, ale po ideálním pasu Hendrycha pohořel na spolehlivém Štencelovi. Závěr opět patřil favoritovi, když nejprve Šimeček odmítl hattrick, aby se poté opakovaně drbal za ušima dorostenec Švančar. Slavkovští se přesto vraceli z Kobeřic jako spráskaní psi.

Slavkov - Velké Heraltice 4:1

20.05.2018 17:00

Slavkov - Velké Heraltice 4:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Šupola - Hruška, Pechník, Klement, Gloga - Schneider (77´ Rubý), Borunský, Král (90´ Slavík), Hendrych - Marek (57´ Lazecký), Dietrich

Ve Slavkově bylo na programu prestižní střetnutí domácích fotbalistů s Velkými Heralticemi. Hosté vystrčili růžky v 5. minutě, když chyboval Klement, ale ránu Adama Rolného zneškodnil gólman Šupola. Domácí naopak pálili ostrými náboji. O pár vteřin později utekl po levém křídle Hendrych, po jehož centru předvedl Dietrich efektní a hlavně efektivní patičku – 1:0. Vyrovnání viselo ve vzduchu po kombinaci Zemborskiho  se Šimonem, jenže Adam Rolný při sólovém nájezdu zbrkle zakončoval do oblak. Ve 21. minutě pláchl všem slavkovský Borunský, pak nesobecky nabil Královi, ale domácí špílmachr zamířil nad břevno. Vzápětí Král s Dietrichem vytvořili nadějnou střeleckou pozici pro Marka, který ovšem našel pouze náruč připraveného Patrika Kleina. Naprosto totožně si poté počínal jeho týmový kolega Hendrych. Hosté odpověděli odvážným výpadem Adama Rolného, jenže balon proletěl kolem tyče. Jinak ale na trávníku kralovali domácí borci. Příležitost Dietricha však zlikvidoval Patrik Klein a Hendrych po skvostné individuální akci nezkrotil mušku. Velké Heraltice o sobě daly vědět zásluhou Zemborskiho, jenže mnohem nebezpečněji vypadaly útoky Slavkova. Markovi sebral gól signalizovaný ofsajd, Král se Schneiderem ztroskotali na Patriku Kleinovi a Dietrich po asistenci Krále rozkymácel tyčku. Těsně před přestávkou ještě zakončoval kousek mimo Adam Rolný.
        Na začátku druhé půle ovšem při domácích stáli všichni svatí. Po dalším kiksu Klementa se čerstvý Fojtík položil do voleje a Šupolu zachránila branková konstrukce. Slavkov se uklidnil v 55. minutě. Král nejprve vystihl špatné autové vhazování Žurka, vysunul kupředu Dietricha a ten si doslova vychutnal dvojici protihráčů – 2:0. Dramatickou zápletku chtěl zařídit Adam Rolný, ale Šupola se vyznamenal. V dobrém světle se následně ukázal i Patrik Klein, když zpacifikoval bombu Krále. Hosté vykřesali jiskérku bodové naděje v 67. minutě, protože Fojtík si pěkně naskočil na přetažený centr Adama Rolného a šikovně přehodil Šupolu – 2:1. Velké Heraltice však slavily pouze několik sekund. Král totiž vyslal do nájezdu Dietricha a slavkovský snajpr zkompletoval hattrick – 3:1. Těsně před finálním hvizdem ještě Patrik Klein vychytal Rubého a Dietricha. Výsledkovou tajenku tedy odtajnil až Král, když mu balon ideálně nachystal Rubý – 4:1.

Oldřišov - Slavkov 6:2

13.05.2018 16:30

Oldřišov - Slavkov 6:2 (2:1)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Klement, Dietrich (78´ Schneider), Rubý – Král, Hendrych, Borunský, Nevlud (75´ Slavík) – Cahel, Marek

Fotbalisté Oldřišova proti Slavkovu potvrdili roli favorita, i když v 8. minutě si zhluboka oddechli. Po pěkném centru hostujícího Borunského hlavičkoval dezorientovaný Pfleger nepochopitelně za sebe a gólman Rychlý zabránil jistému vlastenci. Dosud nevýrazné domácí povzbudila 11. minuta. Fišer nejprve prostrčil balon na Michala Jadrného, který orazítkoval tyčku. Akce však pokračovala hbitým průnikem Bořuckého, po němž skóroval trestuhodně nepokrytý Brunclík – 1:0. Vzápětí vyslal Patrik Žídek do sóla Fišera, jenže slavkovský brankář Šupola vyškrábl míč na roh.

Na opačné straně se Marek řítil sám na Rychlého, jenže balon do sítě neprocpal. Domácí mohli zdvojnásobit své vedení ve 28. minutě. Dřizgevič vymyslel skvělou kolmici pro Brunclíka, který nesobecky uvolnil Fišera, a zachvěla se tyčka hostující kasy. O pár vteřin později už borci ze Slavkova neměli tolik štěstí. Brunclík načechral do vápna lahůdkový centr a Bořucký se v pádu nemýlil – 2:0. Oldřišov pokračoval v náporu, jenže Brunclík zamířil kousek vedle. Ve 34. minutě získal zápas nový náboj, protože Borunský posunul míč na Hendrycha a ten zachoval ledový klid – 2:1. Těsně před přestávkou mohli udeřit kluci z Oldřišova, když Bořucký zdálky prozkoušel Šupolu a Michal Jadrný zblízka hlavičkoval těsně nad břevno.

Zkraje druhé půle viselo ve vzduchu vyrovnání, jenže BorunskýCahlem neuspěli. V 50. minutě se Borunský znovu drbal za ušima, protože z výhodné pozice poslal balon mimo domácí kasu. Klasicky se tedy uplatnilo okřídlené „nedáš – dostaneš“. Patrik Žídek s Fišerem totálně rozebrali slavkovskou defenzivu a Brunclík měl značně usnadněnou úlohu – 3:1. Domácí byli skutečně při chuti, když musel Šupola likvidovat jedovaté pokusy Michala Jadrného a Bořuckého. Hosté na sebe upozornili drzým výpadem Krále, ale rovněž Rychlý se vyznamenal. Výsledkovou tajenku definitivně odhalila 65. minuta. Bořucký přesprintoval Rubého a vzápětí naservíroval míč na zlatém podnose Fišerovi – 4:1. Poté se Rubý vydal na útočný výlet, po němž si Cahel vylámal zuby na spolehlivém Rychlém. Oldřišovský gólman následně výtečně zneškodnil i samostatný nájezd Nevluda. Slavkovské zadáky naopak vyškolili Brunclík s Fišerem, který pohodlně zvýšil již na 5:1. Hosté ovšem nerezignovali, když Král krásně uvolnil Borunského, ten našel na pětce Cahla a Rychlý tentokrát neměl nárok – 5:2. Nedělní kanonádu poté uzavřel Dřizgevič, když těžil z poctivé práce Patrika Žídka – 6:2.