02.09.2017 16:30

Slavkov - Štáblovice 10:4 (3:3)

Sestava Slavkova: Hoblík – Rohovský – Slavík, Kvarčák, Vícha  - Muroň, Grajciar (46´ Rychtář), Kubín, Pavelek (56´ Marek)  – Cahel (38´ Najser), Ulrich

Branky Slavkova: Ulrich 4x, Kvarčák 3x, Cahel, Najser, Kubín

Šlágr kola mezi nesmiřitelnými rivaly odstartoval lépe pro domácí. Již v úvodní minutě trestal zapadáčkem podél vyběhnuvšího gólmana chybnou rozehrávku hostů Ulrich - 1:0. Na nepříznivý stav reagovali hosté pohlednou akcí ze 7´, na jejímž konci zakončoval Častulík - 1:1.13´ příznivce Slavkova zmrazil Kunčík,  jenž vyučoval střelu z větší vzdálenosti - 1:2. O minutu později bylo opět vše jinak. Na nadýchaný centr za obranu si nejlépe naskočil Kubín - 2:2. Divoké utkání nadále pokračovalo od začátku v nastaveném tempu. Zlomovým momentem utkání se stala 23´. Po neproměněné tutové šanci Štáblovic a následného brejku Slavkova, musel předčasně pod sprchy za hraní rukou mimo vyznačené území, strážce hostující svatyně Kácal. I přes vedení z 31´, které domácím zařídil Cahel hlavičkou do protipohybu suplujícího brankáře Dobrotky, nebylo mužstvo ze Slavkova na hřišti tím lepším. V 34´  se podařilo Častulíkovi srovnat skóre na poločasový výsledek 3:3. O tom, že druhá půle bude pro fanoušky pořádným lákadlem, nebylo pochyb.

Druhá půle se však změnila v koncert Slavkova. Po vedoucím gólu Kvarčáka, ještě hosté dokázali vyrovnat. Kdy po chybě domácího gólmana vyrovnal Vícha. Od té doby však na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo.   Obzvlášť povedený den mělo duo Ulrich 4 góly a Kvarčák 3 góly. Zdecimovanému mužstvu Štáblovic, tak po bojovném výkonu z prvního poločasu, zbyly jenom oči pro pláč. Za druhý poločas si hosté mohli odvézt mnohem víc gólů než jen příděl 10:4.