Slavkov - Velké Heraltice 2:2

21.05.2017 16:30

Slavkov - Velké Heraltice 2:2 (2:0)

Sestava Slavkova: Holuša - Marek, Obludník, Klement, Gloga - Schneider, Lazecký, Král, Baláž (46´ Hruška) - Grajciar (46´ Pavelek), Cahel (70´ Rubý)

Slavkov sice proti Velkým Heralticím promrhal dvoubrankové vedení, přesto se mohl radovat z postupu. Hned na začátku si domácí zhluboka oddechli, protože rozhodčí Picmaus nepostřehl penaltový zákrok Obludníka na Jana Otipku. Jinak ovšem v první půli dominovali borci ze Slavkova. Hlavně díky střelecké nemohoucnosti Cahela však udrželi soupeře při životě. Domácí útočník se totiž zjevil ve třech tisíciprocentních šancích, jenže pokaždé si vylámal zuby na mladém gólmanovi Patriku Kleinovi. Mnohem lépe si v koncovce počínal Lazecký. Ukazatelem skóre nejprve pohnul ve 25. minutě, když úspěšně dorážel nádhernou dělovku Glogy – 1:0. O chvíli později způsobili Král se Schneiderem v hostujících řadách pořádný zmatek a Lazecký zvýšil na 2:0.

Zkraje druhé půle znovu selhal Cahel, který po centru Hrušky zatřásl tyčí. Velké Heraltice naopak oslnily skvělou střeleckou produktivitou. Nejprve Daniel Klein šikovně tečoval standardku Vladimíra Valchaře (2:1), aby pak Adam Rolný z půlky hřiště fantasticky přehodil vyběhnuvšího brankáře Holušu (2:2). Slavkov mohl rozhodnout pět minut před koncem, jenže Lazecký po rohu Schneidera odmítl hattrick.