Fulnek - Slavkov 2:0

18.05.2019 17:00

Fulnek - Slavkov 2:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Dziadkoviec, Kůrka – Král Jonáš (69´ Gavenda), Hendrych, Král Jan, Gračanin – Dietrich M. (63´ Soška) , Dietrich T.

Fotbalisté Slavkova cestovali do Fulneku bez pěti hráčů základní sestavy, ale na půdě favorita rozhodně nepropadli. Hosté mohli po zápase litovat především zpackaného sólového nájezdu Tomáše Dietricha, který si po průnikovém pasu Jana Krále vylámal zuby na brankáři Rozsypalovi. O chvíli později se hezky uvolnil slavkovský Hendrych, poté se chopil míče Tomáše Dietrich, ale Martin Dietrich na přihrávku svého bratra nedosáhl. Domácí naznačili své možnosti při individuální akci Pavla Zagola, který se lehce zbavil Schneidera, jenže přepálil břevno. Do střelecké listiny se tedy zapsal jeho sourozenec Martin Zagol, když prošel jako nůž máslem celou hostující defenzivou a pokořil také gólmana Košárka – 1:0. Tečku za úvodním dějstvím následně napsal Špitalík, který při trestňáku zazvonil o tyčku slavkovské kasy.

Po přestávce už favorit neponechal nic náhodě. Potřebnou pojistku nejprve odmítl Pavel Zagol, protože po asistenci Ďurici zamířil z výhodné pozice kapánek vysoko. Domácí se tak definitivně uklidnili v 65. minutě. Hostující kapitán Klement trošku podcenil souboj s Ďuricou, který měl potom značně usnadněnou úlohu – 2:0. Dramatickou zápletku chtěl zařídit Gračanin, ale nepoštěstilo se mu, takže Fulnek se udržel na vedoucí příčce tabulky.

René Klement, kapitán Slavkova: „Do Fulneku jsme odjeli v hodně oslabené sestavě, když dokonce nastoupili tři dorostenci. Přesto jsme odehráli kvalitní a celkem vyrovnaný zápas. Trošku mě mrzí, že jsme nešli do vedení, protože jsme si zkraje utkání vytvořili dvě slibné příležitosti. Jinak ovšem musím uznat kvalitu domácího mužstva. Fulnek vyhrál zaslouženě a jasně ukázal, proč je v čele tabulky.“

Slavkov - Velké Heraltice 3:2

12.05.2019 16:30

Slavkov - Velké Heraltice 3:2 (3:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Obludník (27´ Pechník), Klement, Hruška – Hendrych (70´ Nevlud), Král Jan, Gračanin, Rohovský (Král Jonáš) – Dietrich (80´ Cahel) , Pekárek (70´ Dietrich Martin)

Důležitá záchranářská bitva mezi Slavkovem a Velkými Heralticemi určitě nenudila. Úvodní půlhodinka patřila bojovným hostům, kteří několikrát prověřili Patrika Košárka. Domácí gólman nejprve vyškrábl nad břevno trestňák svého jmenovce Jakuba Košárka, aby se pořádně zapotil také při střelách Otipky a Fojtíka. Ve 23. minutě už byl dokonce překonaný, ale Hruška míč po hlavičce Otipky odklidil z brankové čáry. Slavkov nastartovaly až hrubé chyby hostujícího gólmana Kleina. Ve 34. minutě Klein vyboxoval přímák Schneidera pouze do Tomáše Dietricha, který orazítkoval tyčku a pak balon úspěšně doklepl do sítě – 1:0. Další strašidelnou minelu Klein vyrobil pár vteřin před přestávkou. Schneider kopal standardku skoro z poloviny hřiště a balon k překvapení všech doplachtil do vzdálenější šibenice – 2:0. Velké Heraltice působily hodně šokovaným dojmem, což potvrdila 45. minuta. Centr Pekárka přizvedl Jan KrálHendrychovi a ten při zakončení zachoval ledový klid – 3:0.

Definitivně vymalováno mohlo být zkraje druhé půle, jenže Rohovský s Tomášem Dietrichem stoprocentní tutovky zahodili. Domácím se to vymstilo v 63. minutě. Vladimír Valchař našel na hranici šestnáctky úplně volného Adama Rolného a ten propasíroval míč pod nohou Patrika Košárka – 3:1. Vzápětí hosté opět vyšachovali slavkovskou defenzivu, ale Fojtík po asistenci Miroslava Rolného selhal. Dramatickou zápletku tak přinesla až 73. minuta. Adam Rolný s Miroslavem Rolným vytvořili výbornou palebnou pozici pro Fojtíka, který využil dostatku prostoru – 3:2. Domácí družinu mohl uklidnit Rohovský, jenže třikrát ztroskotal na Kleinovi. A když přistál chytrý lob Jana Krále pouze na břevně, tak skončil nedělní duel jednobrankovým vítězstvím Slavkova.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili velice vlažně. Než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme mohli inkasovat. Velké Heraltice byly silnější na míči, nám naopak vázla kombinace, takže jsme balony jen nakopávali a prohrávali jsme osobní souboje. Naštěstí jsme pak vstřelili dost šťastné góly. Ve druhé půli jsme se zbytečně moc tlačili dopředu, což se nám vymstilo. Nakonec to byly pořádné nervy.

Štěpánkovice - Slavkov 1:1

04.05.2019 16:00

Štěpánkovice - Slavkov 1:1 (1:1)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Pechník (57´ Obludník), Hruška – Král Jonáš (70´ Kůrka), Gračanin (80´ Dietrich), Hendrych, Rohovský – Král Jan , Pekárek (72´ Gavenda)

Fotbalisté Slavkova zažili pohádkový vstup do sobotního utkání, protože hned ve 13. minutě se odvážně opřel do balonu Jan Král a fantasticky vymetl šibenici – 0:1. O chvíli později si chtěl Jan Král zopakovat předchozí kousek, když vypustil z kopačky další tvrdý projektil, ale domácí gólman Lukovics perfektně vyškrábl míč nad břevno. Ve Štěpánkovickém dresu se často pokoušel o zakončení Harazim, jenže bez patřičného efektu. Vyrovnání viselo na vlásku po ráně Grigarčíka, který trefil do ruky Klementa a sudí Adamec ukázal rezolutně na penaltový puntík. Zodpovědnost vzal na svá bedra Mosler, ale brankář Košárek vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Na opačné straně si Schneider šikovně vyměnil balon s Rohovským, jenže zblízka ztroskotal na Lukovicsovi. Skóre se tedy podruhé měnilo až těsně před přestávkou. Po standardní situaci Heidera zahrál Pechník evidentně rukou. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Novák a nasměroval balon nekompromisně pod víko – 1:1. ¨

Štěpánkovice opanovaly i začátek druhé půle. Po hrubce Pechníka nejprve Bartusek protáhl Košárka. Následoval roh Bartuska, který prodloužil Schwalbe a Heider pálil v tísni vedle tyče. Domácí stále tropili neplechu, když si Harazim počínal na centr Bartuska a již překonaného Košárka zastoupil Hruška. Slavkovský kapitán vzápětí tahal horké kaštany z ohně také po průniku rychlonohého Bartuska. A protože neuspěl ani Schwalbe, tak mohli rozhodnout hosté. Po kombinaci Rohovského Janem Králem neprorazil Hendrych defenzivní val soupeře a selhal rovněž dorážející Pekárek, což znamenalo poměrně spravedlivou remízu.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, ale vedoucí gól nás velmi povzbudil. Potom jsme hráli nátlakový fotbal a soupeř nestačil fyzicky. Nám vycházela kombinace, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku. Naši snahu bohužel přibrzdil rozhodčí, když vůbec nemělo dojít k penaltovým situacím. Po přestávce už nás sudí k ničemu nepustil, protože pískal všechno pro Štěpánkovice. Proto bod bereme.“

Slavkov - Vřesina 1:0

21.04.2019 16:00

Slavkov - Vřesina 1:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Pechník, Hruška – Král Jonáš, Gračanin (80´ Gavenda), Hendrych (74´ Borunský), Rohovský – Král Jan (89´ Dietrich), Pekárek (70´ Cahel)

Nedělní střetnutí mezi Slavkovem a Vřesinou střelecky otevřel hostující Staněk, který hlavičkoval těsně kolem šibenice. Ve 12. minutě se Staněk opět pověsil do vzduchu, načež orazítkoval břevno a dorážejícího Hlouška fantasticky vychytal gólman Košárek. O chvíli později mohli skórovat domácí, když Jonáš Král vysunul kupředu Pekárka, který našel na malém vápně Jana Krále, jenže brankář Matula zakročil. Vzápětí vystihl Pekárek špatnou rozehrávku soupeře, ale Matula si opět poradil. Šest minut před přestávkou přešel Hloušek přes Klementa a protáhl pozorného Košárka. Za pár vteřin naopak udeřilo na opačné straně. Na dalekonosný pas Schneidera si totiž počíhal Pekárek a hlavou zavěsil balon do víka – 1:0. Tečku za úvodním dějstvím následně udělal Schneider, jehož trestňák se nevešel mezi tři tyče.

Druhé dějství dlouho plynulo v poněkud ospalém tempu. Fotbalovou nudu přerušila až 64. minuta, kdy tečovaný pokus Jonáše Krále poskočil na břevně. Poté zkoušel štěstí jeho týmový kolega Gračanin, ale ohrozil pouze rohový praporek. Vřesina se přihlásila o slovo zásluhou Demka, jehož vysoká rána by se však lépe hodila do rugby. Hosté nadále utahovali šrouby, když Staněk s Hlouškem nechali vyniknout spolehlivého Košárka. Slavkov kontroval skákavou ranou Jana Krále. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem se fotbalisté z Ostravy málem dočkali vyrovnání. Novák sice prostřelil houštinu těl, ale za již překonaného Košárka skvěle zaskočil Jan Král, díky němuž domácí s vypětím všech sil uhájili cenné vítězství.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili poměrně vlažně, když jsme začali hrát až od nějaké patnácté minuty. Pak jsme si to dávali po zemi do křídel a zaslouženě jsme se ujali vedení. Po přestávce jsme se bohužel nechali zbytečně zatlačit a strachovali jsme se o výsledek. V mančaftu nám prostě chybí chlap, který by to uklidnil. Naštěstí jsme těsný náskok udrželi. Za bojovnost jsme si zasloužili zvítězit.“

Kravaře - Slavkov 1:1

14.04.2019 16:00

Kravaře - Slavkov 1:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechník, Obludník (85´ Gavenda), Klement, Hruška  - Rohovský, Schneider (46´ Král Jan), Gračanin, Nevlud (84´ Král Jonáš) – Pekárek (76´ Dietrich), Hendrych

Nedělní střetnutí mezi Kravařemi a Slavkovem přineslo spoustu vyložených šancí, jenže střelci si většinou vybírali volno. Již ve 4. minutě narýsoval domácí Těžký krásnou kolmici pro čahouna Kupku, který ovšem pálil vedle. O pár vteřin později mohli skórovat hosté. Balon putoval po ose Pechník – Pekárek – Nevlud – Gračanin až k Rohovskému, jenže slavkovský záložník si vylámal zuby na brankáře Moslerovi. Poté o sobě dali vědět rovněž Schneider s Hendrychem, ale Kravaře opět odolaly. Za domácí se snažili prosadit Peterek s Těžkým, jenže měli značně zamlženou mušku.

Po přestávce sice Kravaře držely mnohem častěji míč, hosté ovšem přecházeli do velmi nebezpečných brejků. Jeden z nich mistrně zužitkoval Rohovský, když předtím výtečně zakombinovali Jan KrálPechníkem 0:1. Domácí samozřejmě ještě přitopili pod kotlem, ale Peterkovi anebo Schreierovi se gólově nepoštěstilo. Vzápětí favorit opakovaně přežil klinickou smrt. Nejprve vyslal Jan Král do obrovské tutovky Pechníka, který však pohořel na Moslerovi. Za pár sekund se Pekárek prohnal kolem Ferenze, jenže Mosler opět čaroval. Zákonitě tedy uhodilo na opačné straně. Pechník přišel lacino o balon, Ferenz se zbavil Gračanina a Peterek nádherně vymetl šibenici – 1:1. Závěr byl jen pro silné povahy. Slavkov litoval velké příležitosti Jonáše Krále, který si počíhal na přetažený centr Rohovského, ale Mosler se znovu vyznamenal. Kravaře oplácely podobnou mincí, když ve výborné pozici selhal Barcal.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Takhle bezprostředně po zápase jsem z remízy zklamaný, protože jsme za stavu 0:1 běželi dvakrát sami na branku. U vyrovnávací branky soupeře jsme navíc opakovaně chybovali. Na druhou stranu si kluci dokázali, že fotbal hrát umí. Dali do toho bojovnost a srdíčko. Pevně věřím tomu, že nám tenhle bod psychicky pomůže směrem do dalších utkání.“