11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Bolatice - Slavkov 3:0

02.06.2019 17:00

Bolatice - Slavkov 3:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Pechník, Klement, Hruška(60´ Kurka) – Rohovský, Král, Hendrych(70´ Král Jonáš), Gračanin (63´ Král Jonáš) – Dietrich M. (76´ Soška), Dietrich T. (38´ Pekárek)

Bolatice se proti Slavkovu mohly spolehnout na svou silnou zbraň v podobně standardních situací. Hned ve 2. minutě zakroutil Sebrala roh na úplně volného Šamárka, který hlavičkoval mimo dosah gólmana Košárka – 1:0. Poté rozehrál Buchvaldek trestňák chytře na Petra Langera a ten nabil Kotíkovi, jehož přízemní rána těsně minula tyčku. Přesnost vzápětí postrádaly i dva pokusy Gaidy. Na opačné straně se zjevil ve slibné příležitosti Hendrych, jenže mával se ofsajd. V bolatickém dresu na sebe následně upozornil Sebrala, ale Košárek nemusel zasahovat. Vyrovnání viselo ve vzduchu po nádherně narážečce Martina Dietricha s Gračaninem, kterého perfektně vychytal brankář Kramář. O pár vteřin později se Šamárek prosmýkl mezi dvojicí protihráčů, jenže zamířil kousek nad břevno. Šamárek i nadále tropil neplechu, když vyřešil slibné přečíslení pěkným pasem na rozběhnutého Slivku, ale Košárek vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok.

Bolatice pálily jako u Verdunu také po přestávce, Petr Langer s Monsbergerem ovšem nezasáhli cílené zařízení. Hosté zazlobili v 52. minutě, kdy Gračanin posadil přímák na hlavu Hendrycha, jenže balon znovu prosvištěl kolem tyčky. Po rohu Jana Krále potom Gračanin přestřelil břevno. Domácí se osmělili zásluhou Petra Langera, který provětral Košárka. Po ostrém zákroku Hartoše na Rohovského se vzápětí Slavkov dožadoval penalty, ale sudí Tomšík usoudil, že k faulu došlo ještě mimo šestnáctkou. Fanoušky Bolatic pak roztleskal pohotový volej Kotíka. Definitivně vymalováno mohlo být po centru Sebraly a hlavičce Šamárka, jenže Košárek secvakl betony. V 77. minutě ovšem vběhl na trávník Obrusník a za pár vteřin skóroval. Monsberger převzal míč od Sebraly, vnikl neohroženě do vápna a právě Obrusník málem protrhl síť – 2:0. Domácím okamžitě narostla křídla, což potvrdila trefa Sebraly, který zužitkoval nezištný pas Petra Langera – 3:0. Snížení se snažil obstarat Pekárek, jenže po průniku Rohovského dal balonu příliš velkou razanci. V samém závěru ještě zazdil stoprocentní tutovku Obrusník a na odvrácené straně fotbalové šachovnice neuspěl Jonáš Král.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Před zápasem jsme si říkali, že si musíme pohlídat nebezpečné standardky Bolatic a hned z té první jsme inkasovali. Soupeře jsme jinak k ničemu nepouštěli, když domácí jen nakopávali dlouhé míče na Šamárka. My jsme mnohem více drželi balon, ale v první půli nám to moc nešlo. Po přestávce nastalo zlepšení, jenže utkání hodně ovlivnil rozhodčí, který nám upřel stoprocentní penaltu. Navíc jsme zahazovali tutovky, takže jsme nemohli pomýšlet na úspěch.“

Slavkov - Jakubčovice 1:1

26.05.2019 11:00

Slavkov - Jakubčovice 1:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Pechník, Klement, Hruška - Nevlud (63´ Pekárek), Král, Hendrych, Gračanin (63´ Král Jonáš) – Dietrich M. (73´ Kurka), Dietrich T. (89´ Soška)

Do Slavkova dorazily ambiciózní Jakubčovice, které hned ve 2. minutě děkovaly svému brankáři Bučkovi, protože perfektně lapil pohotový pokus Nevluda. O pár vteřin už domácí slavili. Tomáš Dietrich předal míč Janu Královi a celé dílo dovedl ke gólové dokonalosti Martin Dietrich1:0. Na opačné straně nasadil Chovanec jesličky Klementovi, jenže Vavroš místo střely ještě hledal Schreiera a finální přihrávku totálně pokazil. Slavkov reagoval křížným pasem Nevluda na Schneidera, jehož dalekonosná rána se nevešla mezi tři tyče. Značně vychýlenou mušku měl rovněž jakubčovický Vavroš. Deset minut před přestávkou si Schneider naběhl na pas Jana Krále a výborný Buček se znovu zaskvěl. Tečku za úvodním dějstvím ovšem udělal až drzý výpad Jana Krále, který v hodině dvanácté zastavil Malina.

Potřebnou pojistku odmítl také Gračanin, když zkraje druhé půle ztroskotal na Bučkovi. Vzápětí se zjevil ve výhodné pozici Martin Dietrich, ale Buček vytěsnil balon na roh. Postupem času však převzali iniciativu hosté, jenže střely Schreiera, Chovance a Rybaříka zlikvidoval gólman Košárek. Domácí si viditelně oddechli rovněž v 65. minutě. Vavroš načechral luxusní centr na hlavu Chovance, který ovšem zamířil příliš vysoko. Zanedlouho Chovanec přetlačil Klementa, jenže ve stoprocentní šanci neskutečně selhal, když poslal míč vedle slavkovské kasy. Ani tohle varování si ale domácí nevzali k srdci. V 72. minutě totiž Petr načasoval dlouhý pas na Chovance, který tentokrát ve vzduchu nezaváhal – 1:1. Hosté toužili po úplném obratu, Schreier však nesměroval trestňák těsně kolem šibenice a ze stejné situace poté neuspěl ani slavkovský Jan Král, takže se body dělily.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase kluci plnili taktické pokyny, když výborně napadali soupeře, který měl s naším presingem velké problémy. Jakubčovice jsme naopak k ničemu nepustili. V obrovském horku to ale bylo hodně náročné, takže jsme se zřejmě vyšťavili a po přestávce už nám rychle docházely síly. Hosté nás najednou zamkli, když nám nevyšla ani střídání. Bod tedy nakonec bereme.“

Fulnek - Slavkov 2:0

18.05.2019 17:00

Fulnek - Slavkov 2:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Dziadkoviec, Kůrka – Král Jonáš (69´ Gavenda), Hendrych, Král Jan, Gračanin – Dietrich M. (63´ Soška) , Dietrich T.

Fotbalisté Slavkova cestovali do Fulneku bez pěti hráčů základní sestavy, ale na půdě favorita rozhodně nepropadli. Hosté mohli po zápase litovat především zpackaného sólového nájezdu Tomáše Dietricha, který si po průnikovém pasu Jana Krále vylámal zuby na brankáři Rozsypalovi. O chvíli později se hezky uvolnil slavkovský Hendrych, poté se chopil míče Tomáše Dietrich, ale Martin Dietrich na přihrávku svého bratra nedosáhl. Domácí naznačili své možnosti při individuální akci Pavla Zagola, který se lehce zbavil Schneidera, jenže přepálil břevno. Do střelecké listiny se tedy zapsal jeho sourozenec Martin Zagol, když prošel jako nůž máslem celou hostující defenzivou a pokořil také gólmana Košárka – 1:0. Tečku za úvodním dějstvím následně napsal Špitalík, který při trestňáku zazvonil o tyčku slavkovské kasy.

Po přestávce už favorit neponechal nic náhodě. Potřebnou pojistku nejprve odmítl Pavel Zagol, protože po asistenci Ďurici zamířil z výhodné pozice kapánek vysoko. Domácí se tak definitivně uklidnili v 65. minutě. Hostující kapitán Klement trošku podcenil souboj s Ďuricou, který měl potom značně usnadněnou úlohu – 2:0. Dramatickou zápletku chtěl zařídit Gračanin, ale nepoštěstilo se mu, takže Fulnek se udržel na vedoucí příčce tabulky.

René Klement, kapitán Slavkova: „Do Fulneku jsme odjeli v hodně oslabené sestavě, když dokonce nastoupili tři dorostenci. Přesto jsme odehráli kvalitní a celkem vyrovnaný zápas. Trošku mě mrzí, že jsme nešli do vedení, protože jsme si zkraje utkání vytvořili dvě slibné příležitosti. Jinak ovšem musím uznat kvalitu domácího mužstva. Fulnek vyhrál zaslouženě a jasně ukázal, proč je v čele tabulky.“

Slavkov - Velké Heraltice 3:2

12.05.2019 16:30

Slavkov - Velké Heraltice 3:2 (3:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Obludník (27´ Pechník), Klement, Hruška – Hendrych (70´ Nevlud), Král Jan, Gračanin, Rohovský (Král Jonáš) – Dietrich (80´ Cahel) , Pekárek (70´ Dietrich Martin)

Důležitá záchranářská bitva mezi Slavkovem a Velkými Heralticemi určitě nenudila. Úvodní půlhodinka patřila bojovným hostům, kteří několikrát prověřili Patrika Košárka. Domácí gólman nejprve vyškrábl nad břevno trestňák svého jmenovce Jakuba Košárka, aby se pořádně zapotil také při střelách Otipky a Fojtíka. Ve 23. minutě už byl dokonce překonaný, ale Hruška míč po hlavičce Otipky odklidil z brankové čáry. Slavkov nastartovaly až hrubé chyby hostujícího gólmana Kleina. Ve 34. minutě Klein vyboxoval přímák Schneidera pouze do Tomáše Dietricha, který orazítkoval tyčku a pak balon úspěšně doklepl do sítě – 1:0. Další strašidelnou minelu Klein vyrobil pár vteřin před přestávkou. Schneider kopal standardku skoro z poloviny hřiště a balon k překvapení všech doplachtil do vzdálenější šibenice – 2:0. Velké Heraltice působily hodně šokovaným dojmem, což potvrdila 45. minuta. Centr Pekárka přizvedl Jan KrálHendrychovi a ten při zakončení zachoval ledový klid – 3:0.

Definitivně vymalováno mohlo být zkraje druhé půle, jenže Rohovský s Tomášem Dietrichem stoprocentní tutovky zahodili. Domácím se to vymstilo v 63. minutě. Vladimír Valchař našel na hranici šestnáctky úplně volného Adama Rolného a ten propasíroval míč pod nohou Patrika Košárka – 3:1. Vzápětí hosté opět vyšachovali slavkovskou defenzivu, ale Fojtík po asistenci Miroslava Rolného selhal. Dramatickou zápletku tak přinesla až 73. minuta. Adam Rolný s Miroslavem Rolným vytvořili výbornou palebnou pozici pro Fojtíka, který využil dostatku prostoru – 3:2. Domácí družinu mohl uklidnit Rohovský, jenže třikrát ztroskotal na Kleinovi. A když přistál chytrý lob Jana Krále pouze na břevně, tak skončil nedělní duel jednobrankovým vítězstvím Slavkova.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili velice vlažně. Než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme mohli inkasovat. Velké Heraltice byly silnější na míči, nám naopak vázla kombinace, takže jsme balony jen nakopávali a prohrávali jsme osobní souboje. Naštěstí jsme pak vstřelili dost šťastné góly. Ve druhé půli jsme se zbytečně moc tlačili dopředu, což se nám vymstilo. Nakonec to byly pořádné nervy.

Štěpánkovice - Slavkov 1:1

04.05.2019 16:00

Štěpánkovice - Slavkov 1:1 (1:1)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Pechník (57´ Obludník), Hruška – Král Jonáš (70´ Kůrka), Gračanin (80´ Dietrich), Hendrych, Rohovský – Král Jan , Pekárek (72´ Gavenda)

Fotbalisté Slavkova zažili pohádkový vstup do sobotního utkání, protože hned ve 13. minutě se odvážně opřel do balonu Jan Král a fantasticky vymetl šibenici – 0:1. O chvíli později si chtěl Jan Král zopakovat předchozí kousek, když vypustil z kopačky další tvrdý projektil, ale domácí gólman Lukovics perfektně vyškrábl míč nad břevno. Ve Štěpánkovickém dresu se často pokoušel o zakončení Harazim, jenže bez patřičného efektu. Vyrovnání viselo na vlásku po ráně Grigarčíka, který trefil do ruky Klementa a sudí Adamec ukázal rezolutně na penaltový puntík. Zodpovědnost vzal na svá bedra Mosler, ale brankář Košárek vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Na opačné straně si Schneider šikovně vyměnil balon s Rohovským, jenže zblízka ztroskotal na Lukovicsovi. Skóre se tedy podruhé měnilo až těsně před přestávkou. Po standardní situaci Heidera zahrál Pechník evidentně rukou. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Novák a nasměroval balon nekompromisně pod víko – 1:1. ¨

Štěpánkovice opanovaly i začátek druhé půle. Po hrubce Pechníka nejprve Bartusek protáhl Košárka. Následoval roh Bartuska, který prodloužil Schwalbe a Heider pálil v tísni vedle tyče. Domácí stále tropili neplechu, když si Harazim počínal na centr Bartuska a již překonaného Košárka zastoupil Hruška. Slavkovský kapitán vzápětí tahal horké kaštany z ohně také po průniku rychlonohého Bartuska. A protože neuspěl ani Schwalbe, tak mohli rozhodnout hosté. Po kombinaci Rohovského Janem Králem neprorazil Hendrych defenzivní val soupeře a selhal rovněž dorážející Pekárek, což znamenalo poměrně spravedlivou remízu.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, ale vedoucí gól nás velmi povzbudil. Potom jsme hráli nátlakový fotbal a soupeř nestačil fyzicky. Nám vycházela kombinace, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku. Naši snahu bohužel přibrzdil rozhodčí, když vůbec nemělo dojít k penaltovým situacím. Po přestávce už nás sudí k ničemu nepustil, protože pískal všechno pro Štěpánkovice. Proto bod bereme.“