11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Bolatice 1:3

09.11.2014 14:00

Slavkov - Bolatice 1:3 (1:2)

Sestava Slavkova: Machel - Hanák, Obludník, Cahel, Kovalčík - Král, Hruška, Malček, Schneider (70´ Nevlud) - Peška (45´Nevlud) Dušek

Fotbalisté Slavkova proti Bolaticím nepotvrdili nárůst formy. Jejich výkon byl poněkud bezkrevný. V 11. minutě sice prozkoušel hostujícího brankáře Kramáře záložník Král, ale nešlo o obtížný zákrok. Za další tři minuty udeřilo na opačné straně. Veterán Baránek si u lajny vychutnal Krále a trestuhodně nepokrytý Ballarin hlavou pokořil gólmana Machela – 0:1. Slavkovští kontrovali utěšenou ranou Malčeka, který po kombinaci s Hruškou jen o kousek minul šibenici. Bolaticím naopak spadlo do sítě téměř všechno, do čeho koply. Běžela 40. minuta, když se nechal lacino obrat o míč Cahel. Nawrath přes stínujícího Malčeka odcentroval, Machel fatálně neudržel balon a Ballarin dokonal dílo slavkovské zkázy – 0:2. Minutu před přestávkou ovšem utkání získalo nový náboj. Schneider s Malčekem vybídli ke skórování Duška, jehož bodlo poněkud zaskočilo Kramáře – 1:2. Tečku za úvodním dějstvím potom napsal střelecky aktivní Malček.

Nástup do druhé půle ale domácím nevyšel. V 50. minutě podnikly Bolatice rychlý brejk, kdy Ballarin parádně vysunul Obrusníka a ten zahrál Machelovi na housle – 1:3. Slavkov se nevzdával, jenže kontaktní branka nepřišla. Hlavně Dušek se Schneiderem mohli zápas znovu zdramatizovat, Kramář ovšem své týmové kolegy výrazně podržel. V samotném závěru spálil tutovku také hostující Langer, takže se na výsledku 1:3 už nic nezměnilo.

Mokré Lazce - Slavkov 1:1

02.11.2014 10:00

Mokré Lazce - Slavkov 1:1 (0:1)

Sestava: Machel – Kovalčík, Obludník, Hanák, Kubín  – Král,  Malček, Hruška, Schneider – Pavelek (90 Kapitán), Marek (85´ Gavenda).

Fotbalisté Slavkova dorazili do Mokrých Lazců v notně okleštěné sestavě, ale na trávníku to moc nebylo poznat. Hosté v prvním poločase předčili svého soupeře hlavně v pohybu, bojovnosti a nasazení. Navrch přidali několik hezkých kombinačních akcí, jenže scházela tomu častější střelba. Pokusy Hrušky anebo Malčeka se daly zařadit spíše mezi ty propagační. Až tři minuty před přestávkou rozjel útočnou akci Obludník, přes Schneidera a Kubína se dostal míč k Markovi, který parádní dělovkou málem protrhl síť – 0:1. Mokré Lazce pak působily zcela bezzubým dojmem. S výjimkou jedovaté rány Brunclíka gólmana Machela vůbec neprověřily.

Ve druhé půli sice nejprve zahrozil z trestňáku slavkovský Malček, ale potom už převzali inicitiativu domácí borci. Zhruba po hodině hry uvolnil Brunclík kanadskou akvizici Mosteho, který však ztroskotal na Machelovi. K následnému rohu se postavil Villaschek a dezorientovaný Kovalčík hlavičkoval do vlastní branky – 1:1. Mokré Lazce vycítily šanci na tři body, takže hostující defenziva byla neustále v permanenci. Svou úlohu ovšem zvládla na jedničku, protože domácí se kromě standardek prakticky neprobili do šestnáctky. Střely Šindeláře, Holoubka anebo Žurka měly k ideálu hodně daleko. Body se v Mokrých Lazcích dělily vcelku zaslouženě.

Slavkov - Bílovec 2:1

26.10.2014 14:00

Slavkov - Bílovec 2:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík, Obludník, Cahel, Hanák - Košárek, Král, Hruška, Schneider - Dušek (65´ Pavelek) , Malček

Slavkovští fotbalisté koncem minulého týdne doklopýtali k vítězství nad ambiciózním Bílovcem. Základ k úspěchu položili již během prvního poločasu. Hosté se místo hry soustředili na neustálé dohady s rozhodčími, což se jim vymstilo. Poměrně nezáživnou podívanou rázně přeťala 21. minuta. Gólman Bílovce Rozsypal chtěl vyhodit balon, který mu ovšem kuriózně vypadl z rukou přímo k domácímu Schneiderovi a ten předvedl nádherný lob – 1:0. Vzápětí kopal trestňák Král, ale Rozsypal tygřím skokem odčinil svůj předchozí kolaps. Podráždění hosté nadále nedokázali udržet nervy na uzdě, což dokumentoval likvidační faul Semana na pronikajícího Schneidera. Po druhé žluté kartě se potom kapitán Bílovce odešel předčasně sprchovat.

Slavkovští rozjeli početní přesilovku brilantně. Ve 48. minutě odcentroval do vápna Košárek, kde důrazný Dušek způsobil velký rozruch a Schneider opět napnul síť – 2:0. O chvíli později se snažil hosty definitivně uzemnit Malček, jenže si vylámal zuby na vyběhnuvším Rozsypalovi. Bílovec se dostal zpět do zápasu v 65. minutě a nezaujatý divák se opět mohl smát na celé kolo. Stoper Obludník nechtěně vyslal do sóla Zůbka, který sice koncovku nezvládl, ale odražený míč rotoval směrem k brankové čáře. Zde si dávali přednost Kovalčík s Hanákem, který nikým neatakován vymetl šibenici vlastní klece – 2:1. Hosté vycítili šanci a navzdory předchozímu vyloučení soupeři zle zatápěli. Hlavně trestňák Štverky znamenal pro slavkovského gólmana Machela velké nebezpečí, protože jen o kousek minul víko. V nervózním závěru už Slavkovští těsné vedení udrželi

Góly: Schneider 2x - Vlastní Hanák

Darkovičky - Slavkov 2:1 (1:1)

19.10.2014 15:00

Sestava Slavkova: Holuša - Košárek, Cahel, Obludník, Hanák - Grajciar (85´ Marek), Borunský, Král, Schneider - Malček, Dušek (70´ Peška)

V Darkovičkách byla k vidění nefalšovaná fotbalová holomajzna, kterou v závěrečných minutách hodně ovlivnili rozhodčí. Domácí družina šla od začátku hladověji za třemi body. Především Felgenträger neustále zlobil, ale jeho dvě slibné příležitosti zlikvidoval hostující gólman Holuša. Slavkov se složitě pral se silným protivětrem, takže hrozil jen ojediněle. Nebezpečně vypadala zejména kombinace Malčeka, Borunského a zakončujícího Hanáka. Ve 33. minutě však hosté slavili. Přes Košárka s Duškem se balon dostal ke Schneiderovi, který zblízka překonal brankáře Kodeše – 0:1. Darkovičky se ovšem nepoložily. Těsně před přestávkou oslovil Felgaträger přetaženým centrem Buchvaldka a ten nádherným volejem vymetl šibenici – 1:1.

Ve druhé půli domácí nejprve zaujali pohotovým pokusem Lomozníka. Stejný plejer potom hlavou posunul míč za sebe na rozběhnutého Felgenträgera, kterého vychytal pozorný Holuša. V závěrečné dvacetiminutovce vzali osud utkání do svých rukou sudí. Darkovičky díky nim kopaly vysoký počet standardních situací, což byla voda na jejich mlýn. V 84. minutě odpískali muži v černém přísný faul Cahelovi. Veterán Radim Chvěja z trestňáku protáhl Holušu a Drozd vbíhající k dorážce zřejmě z ofsajdového postavení hlavou zařídil svému týmu tři body. Domácí po výhře 2:1 opustili poslední příčku tabulky.

Slavkov - Chlebičov 1:1 (0:0)

12.10.2014 15:00

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík, Obludník, Cahel, Hanák - Nevlud, Hruška, Král, Schneider (70´Borunský) - Dušek (65´Peška), Malček

Utkání Slavkova s Chlebičovem příliš mnoho zajímavých momentů nenabídlo. Kromě proměněných penalt se střelci zrovna nečinili. Začátek zápasu jasně opanovali hosté. Brankáře Machela nejprve protáhl z trestňáku nestárnoucí Černín. Za okamžik se probil k odraženému míči David a rozkymácel břevno. Domácí poprvé vystrašili hostující fanoušky až ve 29. minutě. Kovalčík načasoval dlouhý pas na rozběhnutého Krále, který uviděl v šestnáctce nehlídaného Malčeka, ale slavkovský bomber hlavičkoval o chloupek vedle. Na opačné straně pak skočil Devátému do gólové střely Kovalčík.

Důležitý moment nastal čtyři minuty po přestávce. Domácí Schneider chytře posunul balon na Duška, který se po kontaktu s Klöselem sesunul k zemi a sudí Dytková odpískala penaltu. Klösel navíc vyfasoval žlutou kartu a po následných protestech dokonce viděl před očima rudý terčík. Pokutový kop proměnil Hanák, takže Slavkov se výrazně přiblížil k výhře – 1:0. Domácí se už nejspíše viděli se třemi body v kapse, protože potom polevili v koncentraci. To se jim samozřejmě vymstilo. Po rohu Devátého přistál balon na ruce Hanáka a byla nařízena další přísná pentle. Ani Černín se nemýlil, takže se na světelné tabuli objevily dvě jedničky – 1:1. Slavkov si pak vynutil územní převahu, jenže kromě několika nepřesných pokusů Malčeka nic nevymyslel. Chlebičov spoléhal na rychlé brejky, když Machela prověřil Devátý s Martinem Sedláčkem. V poslední minutě pak odmítl rozhodnout Němčík, který z výhodné pozice zamířil těsně nad břevno.