11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Muži A

Slavkov – Vítkovice 1:1 (0:1)

05.05.2013 16:30

Slavkov sahal po premiérové výhře

Fotbalisté Slavkova uprostřed minulého týdne vyválčili první jarní bod proti Pusté Polomi a v podobném duchu chtěli pokračovat i ve víkendovém zápase s Vítkovicemi. Domácí družina si ovšem nepohlídala začátek, když inkasovala již ve 2. minutě. Vynikajícím výkonem po změně stran však vybojovala remízu.

Nedělní duel byl od úvodních minut bohatý na šance. Celek z Ostravy se lacino dostal do vedení po dlouhém výkopu brankáře Klečky. Situaci podcenil stoper Malček, takže balonu se chopil Sklenička a pak ještě nabil lépe postavenému Moučkovi – 0:1. To uběhlo jen několik vteřin hry. Namlsaní hosté však toužili po gólovém přídavku. Velké nebezpečí znamenal centr Skleničky na Kulu a hlavně sólový nájezd výborného Skleničky. Vítkovický útočník se zbavil dvou strážců a pelášil sám na brankáře Machela. Těsně před ním ovšem nepochopitelně zpomalil a místo střely se utopil ve vlastních kličkách. Až poté se přihlásili ke slovu Slavkovští. Pokusy Krále, Dietricha anebo Kovalčíka ale do průběžného stavu nepromluvily. Ve 31. minutě Sklenička nádherně uvolnil Bystrého, který ovšem tváří v tvář Machelovi selhal. Domácí reagovali nebezpečnými, leč nepřesnými ranami Dietricha a Krále. V závěru první půle předvedli chytrou narážečku Bystrý se Skleničkou, jenže Machel udržel Slavkovu naději. Na začátku druhé půle sice zazlobili hosté trestňákem Veselého, ale jinak se aktivita přestěhovala na kopačky Slavkova. Obrovskou vzpruhou se domácím stala 55. minuta, kdy se trefil čerstvý Rohovský – 1:1. Vítkovice se rázem ocitly pod značným tlakem. Nejprve napřáhl z pětadvaceti metrů Bahr a Klečka musel předvést tygří skok. Následoval volej Hanák anebo hlavička Kovalčíka po centru Hrušky. Za okamžik pak Borunský netrefil prázdnou branku a jedovka Bahra prosvištěla kousek vedle tyčky. O další vzruch se potom postaral ostravský Kocur, který si naskočil na standardku Veselého a o chloupek hlavičkoval mimo. Fanoušci pak málem dostali infarkt při závěrečné tutovce Borunského, který po pasu Rohovského zazdil sólo. „Vůbec jsme nechytli začátek, kdy jsme dostali gól z rychlého brejku. Oni potom ještě neproměnili dva tutovky. Potom jsme hru začali vyrovnávat a ve druhé půli už jsme si vytvořili velkou převahu. Pomohla nám obě střídání, ale bohužel jsme stihli pouze vyrovnat,“ pravil slavkovský kouč Tomáš Onderka.

Branky: 55. Rohovský - 2. Moučka.

Sestava Slavkova: Machel – Klement, Malček, Hanák, Kubín – Bahr, Hruška, Král (46. Rohovský), Grajciar (60. Borunský) – Kovalčík, Dietrich. Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

Petřkovice – Slavkov 4:1 (2:1)

27.04.2013 17:00

Domácí družinu výrazně povzbudila hned 4. minuta. Ve vápně dostal příliš mnoho prostoru Voznica a gólman Machel byl bez šance – 1:0. Další střelecký pokus na slavkovskou svatyni pak vyslal Ogon, ale mířil kousek vedle. Hosté hrozili především ze vzduchu, ale hlavičky Grajciara lapil pozorný brankář Otoupalík. Od 23. minutě však Slavkovští doháněli dvojnásobné manko. Fromelius se lehce uvolnil přes Klementa a na zadní tyči našel volného Hubeňáka – 2:0.Hostující fotbalisté ale neklesali na mysli. Těsně před přestávkou zaznamenali gól do šatny, když Kovalčík našlápl po parádním pasu Dietricha k samostatnému nájezdu a cizelérsky skóroval – 2:1.

Po změně stran byli nebezpečnější domácí. Nejprve ještě v tutovce selhal zkušený Kornak. Slavkov reagoval slabou střelou Dietricha a jedovatým centrem Nevluda. Odpor hostů definitivně zlomila 68. minuta. Fromelius se asi hodně divil, jak málo mu obránci věnovali pozornosti, a zvýšil na 3:1. Vzápětí neuspěli Horák s Kadlčíkem, ale přesto se Petřkovice ještě jednou radovaly. Na centr Dardy si naběhl střídající Sobek a uzavřel gólový účet utkání. „Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Prakticky po celý zápas jsme měli herně navrch, ale Petřkovice byly vysoce produktivní. Skoro každá střela skončila v brance. V době našeho největšího tlaku jsme bohužel dostali třetí gól a bylo rozhodnuto. Scházel nám hlavně důraz v obou šestnáctkách,“ uznal slavkovský lodivod Tomáš Onderka.

Sestava Slavkova: Machel – Klement, Borunský, Hanák, Obludník, Rohovský, Kubín, Bahr, Hruška, Král, Grajciar, Nevlud, Kovalčík, Dietrich

Slavkov - Dětmarovice 0:1 (0:0)

24.04.2013 16:00

První minuty kdovíjak pohledný fotbal nenabídly. Pod výkony obou celků se pravděpodobně podepsal i fakt, že část hřiště ve Slavkově byla podmáčená. „V tomto ročníku jsme se na domácím hřišti představili vůbec poprvé. V prvním poločase bylo šancí jako šafránu. Jako jediné ohrozily prostor třech tyčí hostující Dětmarovice. Jejich záložník se dostal k odraženému balonu a nebezpečně vystřelil. Brankář Machel musel nadvakrát krotit balon. Z tohoto a ani z žádného jiného mráčku však během prvních pětačtyřiceti minut nezapršelo.

Ve druhé půli už měli fanoušci domácích z herního projevu svých borců podstatně větší radost. „Působili jsme daleko aktivnějším dojmem a postupně se nám dařilo dostávat i do šancí," uvedl René Klement. Paradoxně ovšem udeřilo na druhé straně. V šedesáté minutě hosté rozehrávali trestný kop a vyšel jim secvičený signál. Exekutor přímáku nevolil střelu, ale balon poslal přes zeď na nabíhajícího spoluhráče, který dával okamžitě pod sebe a Schimke se v zakončení nemýlil. 0:1. Nedlouho poté se Slavkov marně dožadoval penalty, kdy měl dětmarovický gólman faulovat v pokutovém území pronikajícího Kovalčíka, avšak píšťalka rozhodčího zůstala němá. Poslední velkou příležitost si vypracovali Bahr s Králem. Z jejich akce se ale gól neurodil, a tak se Slavkov dál krčí u dna tabulky.

Sestava Slavkova: Machel - Klement, Obludník, Kovalčík, Kubín - Bahr, Hruška, Borunský, Hanák, Dietrich, Rohovský, Král, Malček, Grajciar

Frenštát p. R. – Slavkov 2:1 (1:0)

21.04.2013 16:00

Frenštát vlétl do zápasu jako neřízená střela. Hned v 1. minutě nebezpečně hlavičkoval Bartoš, aby pak domácí zasypali Slavkov řadou standardních situací. Hostujícího gólmana Machela pak prověřil Klimpar. Na opačné straně vyslal propagační pokus Bahr. Když už to vypadalo na poločasovou remízu, tak ztratil jinak aktivní Král uprostřed hřiště balon, Klimparovi se otevřela dálnice a Machel nestačil na jeho bodlo reagovat 1:0.

Druhá půle už jednoznačně patřila Slavkovu. Hlavně Dietrich byl při chuti, jenže brankář Pešák držel čisté konto. Frenštát reagoval jedovkou Dobiáše a hlavičkou dlouhána Merty. V 61´ spálil stoprocentní šanci hostující Grajciar, který si naskočil na centr Bahra, ale Pešák se opět vyznamenal. Za čtyři minuty už ovšem kapituloval. Hruškovi sice roh nesedl, balon se však dostal k Bahrovi a ten posadil míč přesně na hlavu Kovalčíka 1:1. Hosté nadále tlačili, jenže Král s Dietrichem se do listiny střelců nezapsali. Podobně se vedlo i domácím Mertovi s Dorňákem. V poslední minutě nastaveného času ovšem rozhodčí odpískali sporný faul Královi a Merta z trestňáku trošku zaskočil Machela – 2:1. Slavkov si tentokrát vybral pořádný kopec smůly.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Hanák, Kovalčík, Kubín, - Hruška, Grajciar, Bahr, Rohovský, Král - Dietrich

Náhradníci: Nevlud, Klement, Holuša

Slavkov - Dolní Benešov 0:3 (1:0)

18.04.2013 17:00

I když první poločas toho moc zajímavého nepřinesl, urodil se jeden gól. Do šestnáctky se vřítil největší tahoun Dolního Benešova Ondřej Adamík, balon poslal před bránu, kde jej za Machelova záda doklepl Radek. To běžela asi osmadvacátá minuta. Chvíli předtím se mohl prosadit i domácí Rozsíval. V dobré palebné pozici ovšem prostor třech tyčí trestuhodně přestřelil. „Za celý zápas jsme se dostali asi k jednomu zakončení. Nechtěli jsme hlavně odjet s ostudným debaklem," přiznal slavkovský trenér Tomáš Onderka.

Další branka se urodila ve dvaasedmdesáté minutě. Roman Štefek u lajny rozehrával standardku a nacentroval tak, že míč skončil až za překvapeným Machelem v bráně. Vzápětí s vypětím všech sil vytahoval brankář Slavkova střelecký pokus Radka na roh. Richard Husovský,  pak svou ránu otřel o obránce a balon orazítkoval tyč. Zkušený útočník si spravil chuť šest minut před koncem. Ondřej Adamík se nadechl k mohutnému sólu, prošel až do vápna a nezištnou přihrávkou vyzval ke skórování právě Richarda Husovského.

Sestava Slavkova: Machel – Hanák, Kovalčík, Klement, Obludník - Hruška, Grajciar, Dietrich, Kubín, Bahr  – Rohovský

Náhradníci: Král, Trunčík, Mýlek