11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Suché Lazce 3:1

16.09.2018 16:00

Slavkov - Suché Lazce 3:1 (2:1)

Sestava Slavkova: Machel – Klement, Dietrich, Rubý, Hruška – Nevlud(80´ Němčík), Hendrych, Král(85´Zeman) Borunský(62´ Schneider) – Rohovský (76´ Marek), Malček(68´ Gračanin)

Fotbalisté Slavkova se prosadili již ve 3. minutě, kdy z rohu šestnáctky napřáhl Král a parádní dělovku otřel o břevno – 1:0. Vzápětí Nevlud šikovně uvolnil Rohovského, který protáhl gólmana Lukšu. Strážce hostující svatyně si následně poradil i s jedovkou Malčeka. Suché Lazce potěšila 15. minuta, kdy fatálně chyboval Klement, protože nedokázal zpracovat jednoduchý balon a Adamčík propálil brankáře Machela – 1:1. Obrovské hrubky se však nevyvarovali ani hosté. Po nákopu Dietricha se Lukša srazil s Kozelkem, takže Rohovský měl značně usnadněnou úlohu – 2:1. Hosté reagovali skákavým pokusem Křižáka, ale větší šanci si pak vypracovali domácí. Po úniku Nevluda ovšem MalčekBorunským neuspěli. Ve 39. minutě Slavkov rozebral soupeře do posledního šroubku, jenže Borunský místo střely ještě hledal obsazeného Malčeka. O pár vteřin později načechral Rohovský centr na Malčeka, který opět zaměstnal Lukšu.  Z následného rohu Krále poté Dietrich hlavičkoval těsně nad břevno.

Krátce po přestávce se dral do slibné příležitosti Rohovský, v tísni však překopl hostující kasu. Suché Lazce potřetí zpytovaly svědomí v 57. minutě. Nevlud vyslal do sóla Borunského, který sice Lukšu nepřekonal, ale levačka Krále se nemýlila – 3:1. Na opačné straně se snažil korigovat Adamčík, jenže našel pouze náruč připraveného Machela. Potlesk slavkovských fanoušků si vzápětí vysloužil Schneider, který kroutil přímák do šibenice, ale Lukša zachránil. Tečku za nedělním duelem poté udělala nepřesná rána domácího Gračanina.

Vřesina - Slavkov 3:0

09.09.2018 16:00

Vřesina - Slavkov 3:0 (2:0)

Sestava Slavkova: Gavenda – Klement, Dietrich, Rubý, Hruška – Marek (53´ Němčík), Král Jan, Borunský (61´ Cahel 83´ Zeman),  Schneider (53´ Gračanin) – Rohovský (61´ Malček), Hendrych

Slavkov - Kravaře 3:2

02.09.2018 16:30

Slavkov - Kravaře 3:2 (1:2)

Sestava Slavkova: Holuša - Malček, Dietrich, Klement, Hruška (55´ Cahel) – Němčík, Borunský, Král, Schneider (64´ Král, 92´ Zeman)  – Hendrych (87´ Rubý) , Rohovský (64´ Marek)

Zajímavý duel odstartoval příležitostí kravařského Gattnara, který po centru Baránka z úhlu rozvlnil boční síťku. Slavkov se přihlásil o slovo zásluhou Klementa, po jehož nevydařeném pokusu Hendrych vyprášil rukavice gólmana Moslera. Skóre se poprvé měnilo ve 13. minutě. Schreier posunul míč doprava na Těžkého, který hlavou hledal ve vápně Kupku a váhavý Malček si vsítil ukázkového vlastence – 0:1. Domácí pak samozřejmě přitopili pod kotlem, jenže střely Hendrycha a Schneidera směřovaly nad břevno. Další pohroma se na Slavkov snesla ve 30. minutě. Baránek při rychlém kontru našel uvnitř šestnáctky Hegera, který zamířil z otočky přesně k tyči – 0:2. Poté dvakrát úspěšně asistoval Borunský, ale Němčík s Hendrychem pozorného Moslera nepřekonali. Zápas tedy získal dramatičtější zápletku až šest minut před přestávkou. Jan Král načechral roh na volného Malčeka a ten odčinil své předešlé zaváhání – 1:2.

V 51. minutě už domácí zcela vymazali náskok soupeře. Schneider perfektně uvolnil Borunského, který neméně skvěle zakroutil centr na hlavu Hendrycha a ten zachoval pevné nervy – 2:2. Nápor Slavkova dále přinesl utěšené dělovky Jana Krále, Hendrycha a Cahla, který dokonce zatřásl vnější část tyčky. Na opačné straně poslal svou navštívenku Nestroj, když z dálky protáhl brankáře Holušu. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se zpečetil kravařský osud. Jan Král výtečně vyvezl míč, Borunský neohroženě vnikl do vápna a Cahel zblízka napnul síť – 3:2. Hosté samozřejmě toužili po vyrovnání, ale střídající Peterek v závěru ztroskotal na Holušovi. Jejich naděje pak definitivně zhatilo vyloučení Vitáska, který před vápnem nešetrně sejmul Marka.

Darkovičky - Slavkov 2:1

26.08.2018 17:00

Darkovičky - Slavkov 2:1 (1:1)

Sestava Slavkova: Holuša –Schneider, Malček, Rubý, Hruška –Král Jonáš (61´ Marek), Král Jan, Borunský,  Nevlud – Rohovský, Hendrych (80´ Lazecký)

Fotbalisté Slavkova sice vyrazili do Darkoviček bez sedmi hráčů, ale na soupeře vlétli jako uragán. Pokus Nevluda ještě směřoval nad břevno, jenže v 5. minutě už hosté slavili. Rohovský perfektně odcentroval do šestnáctky, kde nikým nepokrytý Borunský zkušeně napnul síť – 0:1. V další příležitosti Slavkova zamířil Jan Král těsně vedle. Poté ovšem Borunský lajdácky přišel o balon a Bajger z poměrně velké dálky rozezvonil břevno. Hosté se přihlásili o slovo zásluhou Hendrycha, který sice skóroval, ale sudí odmávali ofsajd. O pár vteřin později podnikli rychlý kontr Jonáš Král s Hendrychem, jenže Rohovský měl ve stoprocentní šanci vychýlenou mušku. Deset minut před přestávkou si však dávali přednost slavkovští stopeři Malček s Rubým, mezi které vběhl Bajger a po kontaktu s gólmanem Holušou se ocitl na zemi. Rozhodčí Seipel odpískal penaltu, kterou celkem s přehledem proměnil Turanský – 1:1. Domácím okamžitě narostla křídla, když Bajger s Lindovským nechali vyniknout Holušu.

Darkovičky úřadovaly i zkraje druhé půle. V 51. minutě prosvištěl Bajger kolem statického Rubého, zpětným pasem našel volného Mikulu, jenže Holuša předvedl fantastický zákrok. Na opačné straně nabral rychlost Nevlud, Rohovský přistavil míč Hendrychovi, ale brankář Preisner spolehlivě zakročil. Domácí reagovali nebezpečným výpadem Turanského. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se drbali za ušima hosté, když Hendrych po akci Schneidera z pětky přepálil břevno. Rozhodující moment tedy nastal v 82. minutě. Jamnický nejprve polaskal tyčku, aby pak Bajger vracel balon do ohně a Adamčík přetlačil nedůrazné slavkovské zadáky – 2:1.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Chtěli jsme hrát po zemi, což se nám v prvním poločase dařilo. Po krásné akci jsme se navíc ujali vedení. Po vyrovnávací brance soupeře však na nás spadla deka a naše mezihra byla slabší. Oba góly jsme bohužel soupeři doslova nabídli, když jsme si neporozuměli v obraně. Přesto chci kluky pochválit, protože podali kvalitní výkon. Zápasu by více slušela remíza.“

Slavkov - Ludgeřovice 0:1

19.08.2018 17:00

Slavkov - Ludgeřovice 0:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Gavenda – Malček, Dietrich, Klement, Hruška (76´ Rubý) – Gračanin, Borunský, Král, Schneider ( 88´ Král)  – Němčík (65´ Marek) , Rohovský

Domácí v nedělním zápase postrádali oba gólmany Machela s Holušou, takže se mezi tři tyče postavil Gavenda. Toho hned ve 2. minutě po ráně Pěntky zastoupil na brankové čáře stojící Malček. O čtvrthodinku později se osmělili domácí fotbalisté, jenže Gračanin v obtížné pozici neuspěl. Tým z Hlučínska reagoval nebezpečným výpadem Němce, po němž pálil nad břevno Martiník. Pokus slavkovského Rohovského se dal naopak označit za vysloveně propagační.

Začátek druhé půle patřil domácímu výběru, ale Hruška, Malček, Gračanin anebo Němčík při zakončení zrovna neoslnili. V ludgeřovickém dresu naopak prokázal báječnou kopací techniku Němec, který po nepříliš vydařené hlavičce Klementa chytře obstřelil bezmocného Gavendu – 0:1. Slavkov se snažil bleskově odpovědět, jenže Rohovský po zpětném pasu Marka netrefil šibenici. Čerstvý Marek toužil po vyrovnání rovněž v 79. minutě, když z úctyhodné vzdálenosti protáhl spolehlivého gólmana Hájka. Hosté poté přežili i rychlý brejk Malčeka s Králem, který z rohu šestnáctky pálil kousek vedle. Zoufalý nápor Slavkova tak vyzněl do ztracena. Velmi slabému zápasu by zřejmě více slušela remíza, ale štěstěna se tentokrát usmála na Ludgeřovice.

Tomáš Onderka, trenér Slavkova: „Zápas neměl moc velké tempo. Z naší strany to bohužel bylo bez bojovnosti a pohybu. Vůbec jsme si nedokázali poradit se zhuštěnou defenzivou soupeře. Dá se říct, že jsme pořádně nevystřelili na branku. Byli jsme úplně bezradní. Šlo o typicky remízové utkání, v němž rozhodl jediný gól. Takhle jsme si začátek sezony nepředstavovali, protože jsme ze dvou domácích zápasů vytěžili jediný bod.“