11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Výsledek 10. kola

06.10.2012 15:30

Sobota MFK Vítkovice - Slavkov (tráva-UT) 3:0 (2:0)

Slavkov zlomily slepené góly

Mladíci z Vítkovic dali vzpomenout na slavnější období ostravského klubu. Proti nováčkovi ze Slavkova předvedli solidní výkon, a protože lépe zužitkovali své šance, tak se radovali z důležitého vítězství. Hosté nezvládli hlavně závěr prvního poločasu, kdy inkasovali dva slepené góly.

..::ImageShack.cz::..Domácí fotbalisté se silným větrem v zádech od začátku prokazovali větší hlad po bodech. Hostující brankář Machel musel být neustále ve střehu. Jeho pozornost prozkoušeli zejména Bystrý s Olešem. Prvně jmenovaný se na něj dokonce řítil zcela sám, ale polaskal pouze vnější tyčku. Z vedoucí trefy se pak paradoxně mohli radovat hosté, když Král šikovně uvolnil Malčeka, který vsadil na lob a orazítkoval břevno vítkovické svatyně. Vzápětí ostře pálil Borunský, jenže dal střele moc velkou razanci. Chleba se lámal v závěru prvního poločasu. Nejprve Hanák podběhl dlouhý nákop, Bystrý nečechral do šestnáctky lahůdkový centr a Švábík využil špatného postavení Poledníka – 1:0. Neuběhlo ani šedesát vteřin, když přišel zbytečně o balon Kovalčík, Slavkovu nesklapla ofsajdová past a Bystrý si parádním dloubákem vychutnal Machela – 2:0. Po změně stran se hosté hnali do útoku. Vytvořili ..::ImageShack.cz::..si územní převahu, ale šance nepřicházely. Dva přízemní pokusy Obludníka domácí gólman zkrotil, neuspěl ani Borunský a Bahr následně mířil mimo tři tyče. Celek ze slezské metropole se spoléhal hlavně na brejky. Zhruba po hodině hry zazdil Bystrý další sólo, když skvěle zasáhl Machel. Ten potřetí kapituloval až čtyři minuty před závěrečným hvizdem. Bystrý zaměstnal hned trojici slavkovských zadáků, čímž uvolnil prostor pro Oleše a ten se nemýlil – 3:0. Hosté si prohrát tak vysokým rozdílem nezasloužili, jenže na to už se historie ptát nebude. „Myslím si, že ani z jedné strany nešlo o extra zápas. První poločas byl na šance poměrně vyrovnaný. Mohli jsme jít dokonce do vedení, ale Malček trefil jen břevno. Kdyby dal gól, tak by se to třeba vyvíjelo jinak. V závěru jsme udělali dva chyby, které víceméně rozhodly. Ve druhé půli jsme byli trošku lepší, jenže vyloženou brankovou příležitost jsme si nevypracovali,“ podotkl slavkovský trenér Tomáš Onderka.

..::ImageShack.cz::....::ImageShack.cz::..

Branky: 40. Švábík, 41. Bystrý, 86. Oleš.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Cahel, Poledník, Hanák (65. Klement) – Bahr, Král, Dietrich (75. Grajciar), Kovalčík, Borunský – Malček (55. Nevlud).

Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

Výsledek 9. kola

30.09.2012 15:30

Slavkov – Petřkovice 0:1 (0:1)

Slavkovu chyběla přesnější střelba

Nováček krajského přeboru ze Slavkova proti Petřkovicím herně nezklamal. Svého soupeře kombinačně převyšoval, jenže scházel mu větší důraz v šestnáctce a také přesnější střelba. Navíc inkasoval gól z hraniční ofsajdové situace, takže trávník opouštěl se smutnou náladou.

Sotva uběhla úvodní čtvrthodinka, tak se domácí probili do první šance. Roh Krále našel na zadní tyči Cahla, který však rozvlnil jen boční síť. O chvíli později se přihlásili o slovo hosté. Hlavička Kadlčíka orazítkovala spojnici břevna a tyče, při dorážce Padycha se vyznamenal brankář Machel. Za zmínku dále stál průnik slavkovského štírka Nevluda, který v tísni pálil mimo. Ve 28. minutě se domácí zlobili na pomezního Latoně. Padych totiž převzal míč na hraně (možná za hranou) ofsajdu a volný Kadlčík měl usnadněnou úlohu – 0:1. Druhá půle odstartovala příležitostí Malčeka. Nejlepší šutér loňského ročníku I. A třídy si naběhl na pas Hrušky, jenže střela mu nesedla. Vzápětí Král hezky uvolnil Nevluda, ale ztroskotal na skvělém gólmanovi Otoupalíkovi. Do statistik utkání se chtěl zapsat i střídající Borunský, který však dvakrát neuspěl. Nebezpečně vypadala rovněž hlavička Malčeka po lahůdkovém centru Borunského. Petřkovice spoléhaly na smrtící kontry. Do otevřené obrany Slavkova několikrát vběhl Padych, jenže Machel už další balon za svá záda nepustil. „Prohrát jsme si nezasloužili, protože jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů podzimu. V prvním poločase jsme dostali hodně sporný gól, kdy se klidně mohl mávat ofsajd. Bohužel vždycky inkasujeme jako první a pak se to složitě otáčí. Potom jsme měli ještě dost času na vyrovnání, ale prostě nám to tam nespadlo,“ povzdechl si slavkovský trenér Tomáš Onderka.

Branka: 28. Kadlčík.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Hanák, Cahel, Klement (75. Kovalčík) – Dietrich (65. Borunský), Hruška, Král, Grajciar (46. Bahr) – Nevlud, Malček.