11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Vřesina 1:0

21.04.2019 16:00

Slavkov - Vřesina 1:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Pechník, Hruška – Král Jonáš, Gračanin (80´ Gavenda), Hendrych (74´ Borunský), Rohovský – Král Jan (89´ Dietrich), Pekárek (70´ Cahel)

Nedělní střetnutí mezi Slavkovem a Vřesinou střelecky otevřel hostující Staněk, který hlavičkoval těsně kolem šibenice. Ve 12. minutě se Staněk opět pověsil do vzduchu, načež orazítkoval břevno a dorážejícího Hlouška fantasticky vychytal gólman Košárek. O chvíli později mohli skórovat domácí, když Jonáš Král vysunul kupředu Pekárka, který našel na malém vápně Jana Krále, jenže brankář Matula zakročil. Vzápětí vystihl Pekárek špatnou rozehrávku soupeře, ale Matula si opět poradil. Šest minut před přestávkou přešel Hloušek přes Klementa a protáhl pozorného Košárka. Za pár vteřin naopak udeřilo na opačné straně. Na dalekonosný pas Schneidera si totiž počíhal Pekárek a hlavou zavěsil balon do víka – 1:0. Tečku za úvodním dějstvím následně udělal Schneider, jehož trestňák se nevešel mezi tři tyče.

Druhé dějství dlouho plynulo v poněkud ospalém tempu. Fotbalovou nudu přerušila až 64. minuta, kdy tečovaný pokus Jonáše Krále poskočil na břevně. Poté zkoušel štěstí jeho týmový kolega Gračanin, ale ohrozil pouze rohový praporek. Vřesina se přihlásila o slovo zásluhou Demka, jehož vysoká rána by se však lépe hodila do rugby. Hosté nadále utahovali šrouby, když Staněk s Hlouškem nechali vyniknout spolehlivého Košárka. Slavkov kontroval skákavou ranou Jana Krále. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem se fotbalisté z Ostravy málem dočkali vyrovnání. Novák sice prostřelil houštinu těl, ale za již překonaného Košárka skvěle zaskočil Jan Král, díky němuž domácí s vypětím všech sil uhájili cenné vítězství.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili poměrně vlažně, když jsme začali hrát až od nějaké patnácté minuty. Pak jsme si to dávali po zemi do křídel a zaslouženě jsme se ujali vedení. Po přestávce jsme se bohužel nechali zbytečně zatlačit a strachovali jsme se o výsledek. V mančaftu nám prostě chybí chlap, který by to uklidnil. Naštěstí jsme těsný náskok udrželi. Za bojovnost jsme si zasloužili zvítězit.“

Kravaře - Slavkov 1:1

14.04.2019 16:00

Kravaře - Slavkov 1:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechník, Obludník (85´ Gavenda), Klement, Hruška  - Rohovský, Schneider (46´ Král Jan), Gračanin, Nevlud (84´ Král Jonáš) – Pekárek (76´ Dietrich), Hendrych

Nedělní střetnutí mezi Kravařemi a Slavkovem přineslo spoustu vyložených šancí, jenže střelci si většinou vybírali volno. Již ve 4. minutě narýsoval domácí Těžký krásnou kolmici pro čahouna Kupku, který ovšem pálil vedle. O pár vteřin později mohli skórovat hosté. Balon putoval po ose Pechník – Pekárek – Nevlud – Gračanin až k Rohovskému, jenže slavkovský záložník si vylámal zuby na brankáře Moslerovi. Poté o sobě dali vědět rovněž Schneider s Hendrychem, ale Kravaře opět odolaly. Za domácí se snažili prosadit Peterek s Těžkým, jenže měli značně zamlženou mušku.

Po přestávce sice Kravaře držely mnohem častěji míč, hosté ovšem přecházeli do velmi nebezpečných brejků. Jeden z nich mistrně zužitkoval Rohovský, když předtím výtečně zakombinovali Jan KrálPechníkem 0:1. Domácí samozřejmě ještě přitopili pod kotlem, ale Peterkovi anebo Schreierovi se gólově nepoštěstilo. Vzápětí favorit opakovaně přežil klinickou smrt. Nejprve vyslal Jan Král do obrovské tutovky Pechníka, který však pohořel na Moslerovi. Za pár sekund se Pekárek prohnal kolem Ferenze, jenže Mosler opět čaroval. Zákonitě tedy uhodilo na opačné straně. Pechník přišel lacino o balon, Ferenz se zbavil Gračanina a Peterek nádherně vymetl šibenici – 1:1. Závěr byl jen pro silné povahy. Slavkov litoval velké příležitosti Jonáše Krále, který si počíhal na přetažený centr Rohovského, ale Mosler se znovu vyznamenal. Kravaře oplácely podobnou mincí, když ve výborné pozici selhal Barcal.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Takhle bezprostředně po zápase jsem z remízy zklamaný, protože jsme za stavu 0:1 běželi dvakrát sami na branku. U vyrovnávací branky soupeře jsme navíc opakovaně chybovali. Na druhou stranu si kluci dokázali, že fotbal hrát umí. Dali do toho bojovnost a srdíčko. Pevně věřím tomu, že nám tenhle bod psychicky pomůže směrem do dalších utkání.“

Slavkov - Darkovičky 3:3

07.04.2019 15:30

Slavkov - Darkovičky 3:3 (1:2)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechnik, Obludník, Schneider, Hruška – Král Jonáš, Hendrych, Gračanin, Soška (46´ Král Jonáš) – Dietrich (46´ Král Jan) , Pekárek (83´ Zeman)

Návštěvníci nedělního střetnutí mezi Slavkovem a Darkovičky sledovali celkem atraktivní podívanou okořeněnou šesti góly. Hned v 5. minutě se domácí hráči zlobili na pomezního rozhodčího, protože reklamovali ofsajd, který se samozřejmě nemával. Bajger pelášil úplně sám na brankáře Košárka, přičemž nejprve orazítkoval tyčku, aby následně poslal odražený balon hlavou do sítě – 0:1. Svěřenci trenéra Rubého však přiskotačili s bleskovou odpovědí. Po standardní situaci Gračanina jemně přičísl balon Pekárek a gólman Preisner nestačil zareagovat – 1:1. Ve 26. minutě se ale mezi sebou fatálně nedohodli Hendrych s Gračaninem, střelu Turanského vyrazil Košárek pouze před sebe a dobíhající Moravec měl značně usnadněnou úlohu – 1:2. Vedení Darkoviček však mohlo mít opět pouze jepičí život. Trestňák Gračanina odvrátili hosté z brankové čáry, pak zazvonila tyčka a Obludník zblízka minul opuštěnou kasu. Na opačné straně byl evidentně při chuti Moravec. Nejdříve pálil z výhodné pozice vedle, aby ho těsně před přestávkou připravil o druhou gólovou radost Obludník, který zastoupil již překonaného Košárka.

Do druhé půle vlétl Slavkov jako utržený ze řetězu. Obrat ve skóre načal Pekárek, když stál na konci krásné kombinační akce Gračanina s Pechníkem – 2:2. O pár vteřin později našel Nevlud na zadní tyčce Jonáše Krále a ten znovu šokoval hostující lavičku – 3:2. Domácí ovšem nedokázali soupeře dorazit. Místo toho se strachovali o výsledek, což se jim vymstilo. Po zaváhání Obludníka a stoprocentní tutovce Bajgera ještě hasil doutnající požár Schneider. V 78. minutě se ovšem po standardce Adamčíka dostal k odraženému balonu Kremzer a nádhernou ranou rozhodl o celkem spravedlivé remíze 3:3.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase jsme propadali v osobních soubojích. Věděli jsme, že budou Darkovičky nakopávat míče dopředu na rychlé útočníky a krajní záložníky, ale stejně jsme si to nedokázali pohlídat. Hráli jsme bez myšlenky a ani vpředu jsme nedokázali udržet balon. Do druhé půle jsme naopak skvěle vstoupili a po krásných akcích jsme otočili skóre. Bohužel jsme soupeře nedorazili, ale spíše jsme se začali strachovat o výsledek. Hosté měli více šancí, my herní převahu, takže remízu považuji za spravedlivou.“

Ludgeřovice- Slavkov 2:1

30.03.2019 15:30

Ludgeřovice- Slavkov 2:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechník, Schneider, Rohovský, Gračanin - Hruška, Hendrych, Král Jonáš (70´ Dietrich), Kůrka (46´ Soška) – Pekárek (70´ Gavenda), Nevlud

V důležité záchranářské bitvě se misky vah přiklonily na stranu Ludgeřovic. Hned ve 2. minutě se hnal do tutovky Zbořil, jenže slavkovský gólman Košárek zavřel krám. Hosté se osmělili po hrubce Kolenka, ale Pekárek zamířil z výhodné pozice těsně vedle. Ve 23. minutě už se měnilo skóre. Po standardce a centru Nagyho propadl balon k nikým nehlídanému Kolenkovi a ten nabídnutou možností nepohrdl – 1:0. Sobotní zápas mohl nabrat trošku jiný kurz zkraje druhé půle. Hostující Hendrych vyslal do sólového nájezdu Jonáše Krále, jenže ludgeřovický gólman Hájek zúročil zkušenosti z vyšších soutěží. Domácí odpověděli nepřesnou hlavičkou čahouna Kolenka a především situací z 64. minuty. Vojtek se po faulu Rohovského na Pěntku kousek za šestnáctkou postavil k nadějnému trestňáku a prokázal znamenitou kopací techniku – 2:0. Slavkov mohl poslat definitivně na lopatky Pěntka, jenže brankář Košárek se blýskl skvělým reflexivním zákrokem. V závěru posílili hosté ofenzivu čerstvými útočníky GavendouMartinem Dietrichem, kteří dostali soupeře pod tlak. Důraznému Gavendovi se ještě nepoštěstilo, ale Martin Dietrich si v 83. minutě vykoledoval v souboji s Postředníkem penaltu a Schneider zařídil menší drama – 2:1. V samém závěru ještě Pěntka obelstil Košárka, jenže zároveň se vytlačil do nulového střeleckého úhlu. Přesto se Ludgeřovice v tabulce přiblížily svému sobotnímu soupeři na pouhý bod.

Michal Kovalčík, vedoucí Slavkova: „Když vám chybí osm lidí, tak se hraje těžce. Přesto se domnívám, že jsme si při troše štěstí mohli odvést bod. Bohužel nám vůbec nevyšel první poločas, když jsme soupeře pustili do několika šancí a Ludgeřovice se zaslouženě ujaly vedení. Po přestávce jsme se zlepšili, ale z hodně přísného trestňáku jsme bohužel podruhé inkasovali. V závěru už jsme dokázali pouze snížit. Musíme teď zabrat doma.“

Chlebičov - Slavkov 5:3

23.03.2019 15:00

Chlebičov - Slavkov 5:3 (1:2)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechník (69´ Zeman), Obludník (54´ Borunský), Schneider, Gračanin - Hruška, Král Jan, Hendrych, Král Jonáš, Rohovský - Pekárek (85´ Quis)

Kdo v sobotním odpoledni navštívil zápas Chlebičova se Slavkovem, ten svého rozhodnutí určitě nelitoval. Zpočátku hrálo všechno do karet hostům. V 18. minutě zakroutil Jan Král roh na hlavu nikým nehlídaného Hendrycha a ten překonal gólmana Josefuse – 0:1. O necelou čtvrthodinku později se vydal na útočný výlet slavkovský stoper Obludník, kterého po parádní kolmici Jana Král sejmul Josefus a Schneider se z penaltového puntíku nemýlil – 0:2. Třetí hřebíček do domácí rakve mohl zatlouct Jonáš Král, jenže po centru Rohovského zamířil z výhodné pozice pouze do oblak. Chlebičov sice kontroloval balon, ale dlouho působil neškodným dojmem. Favorit přitáhl šrouby až těsně před přestávkou. Nejprve zazlobil nestárnoucí Metelka a poté pálil těsně vedle mladíček Moša. Gól do šatny ovšem zařídil až Korbel, když domácí rychle hodili aut, Radek utekl po levém křídle a Korbel zblízka napnul síť – 1:2.

V 52. minutě už se začínalo od nuly. Pechník totiž po standardce Kužela neuhlídal ve vzduchu čahouna Majewskiho – 2:2. Po této vyrovnávací trefě a svalovém zranění Obludníka se bodové naděje Slavkova zhroutily jako domeček z karet. Hosté museli vzadu improvizovat, což mohl několikrát potrestat Korbel. Na opačné straně nabral rychlost střídající Borunský, ale svou akci nedotáhl ke gólové tečce. V 62. minutě se tedy přihlásili o slovo svěřenci trenéra Swiecha, když se po asistenci Metelky prosadil důrazný Korbel – 3:2. O pár vteřin později Matyášek přetlačil Gračanina a Hruška smolně kopl balon přímo do hlavy dotírajícího Korbela – 4:2. Slavkov se vrátil zpět do zápasu po přetaženém centru Pekárka a parádní ráně Rohovského do šibenice – 4:3. Za okamžik ovšem Metelka vybídl dloubákem ke skórování Radka a ten měl strašně moc prostoru k zakončení – 5:3. Chlebičovu pak nevzaly vítězství ani dvě červené karty, když nejprve Josefus zahrál rukou mimo vápno (hasil požár před Borunským) a následně Linda hloupě oplácel v souboji se Zemanem.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „V prvním poločase jsme se dostali třikrát k brance soupeře a z toho jsme dali dva góly. Chlebičov nás sice mačkal, ale naše obrana pracovala výborně. Hodně mě mrzí gól do šatny, kterému se určitě dalo předejít. Ve druhé půli už jsem mančaft nepoznával. Byl to totální chaos bez jakékoliv mezihry. Byli jsme velmi nedůrazní, takže soupeř vyhrál naprosto zaslouženě.“