Ludgeřovice- Slavkov 2:1

30.03.2019 15:30

Ludgeřovice- Slavkov 2:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Košárek – Pechník, Schneider, Rohovský, Gračanin - Hruška, Hendrych, Král Jonáš (70´ Dietrich), Kůrka (46´ Soška) – Pekárek (70´ Gavenda), Nevlud

V důležité záchranářské bitvě se misky vah přiklonily na stranu Ludgeřovic. Hned ve 2. minutě se hnal do tutovky Zbořil, jenže slavkovský gólman Košárek zavřel krám. Hosté se osmělili po hrubce Kolenka, ale Pekárek zamířil z výhodné pozice těsně vedle. Ve 23. minutě už se měnilo skóre. Po standardce a centru Nagyho propadl balon k nikým nehlídanému Kolenkovi a ten nabídnutou možností nepohrdl – 1:0. Sobotní zápas mohl nabrat trošku jiný kurz zkraje druhé půle. Hostující Hendrych vyslal do sólového nájezdu Jonáše Krále, jenže ludgeřovický gólman Hájek zúročil zkušenosti z vyšších soutěží. Domácí odpověděli nepřesnou hlavičkou čahouna Kolenka a především situací z 64. minuty. Vojtek se po faulu Rohovského na Pěntku kousek za šestnáctkou postavil k nadějnému trestňáku a prokázal znamenitou kopací techniku – 2:0. Slavkov mohl poslat definitivně na lopatky Pěntka, jenže brankář Košárek se blýskl skvělým reflexivním zákrokem. V závěru posílili hosté ofenzivu čerstvými útočníky GavendouMartinem Dietrichem, kteří dostali soupeře pod tlak. Důraznému Gavendovi se ještě nepoštěstilo, ale Martin Dietrich si v 83. minutě vykoledoval v souboji s Postředníkem penaltu a Schneider zařídil menší drama – 2:1. V samém závěru ještě Pěntka obelstil Košárka, jenže zároveň se vytlačil do nulového střeleckého úhlu. Přesto se Ludgeřovice v tabulce přiblížily svému sobotnímu soupeři na pouhý bod.

Michal Kovalčík, vedoucí Slavkova: „Když vám chybí osm lidí, tak se hraje těžce. Přesto se domnívám, že jsme si při troše štěstí mohli odvést bod. Bohužel nám vůbec nevyšel první poločas, když jsme soupeře pustili do několika šancí a Ludgeřovice se zaslouženě ujaly vedení. Po přestávce jsme se zlepšili, ale z hodně přísného trestňáku jsme bohužel podruhé inkasovali. V závěru už jsme dokázali pouze snížit. Musíme teď zabrat doma.“