Štáblovice - Slavkov 3:4

07.04.2018 15:30

Štáblovice - Slavkov 3:4 (3:1)

Sestava Slavkova: Klement – Cahel D., Kvarčák, Pavelek, Slavík – Rohovský, Borunský, Grajciar, Najser - Kubín, Ulrich

Do souboje odvěkých rivalů lépe vkročili domácí, kteří svou přímočarou hrou nedávali hostům příliš prostoru ke kombinaci. K velkému činu se celkem brzy, v 6. min., nadechl domácí Kunčík, jenž dokázal nelehký odražený míč zkrotit vskutku náramně, a pumelicí zpoza šestnáctky famózně přeloboval marně se po střele natahujícího Klementa - 1:0. O dvě minuty později, po doklepnutí míče do prázdné branky Dobrotkou, zvedali štablovičtí ruce nad hlavu podruhé - 8. min 2:0. A když po individuální akci ve 21. minutě Laovský elegantně zvyšoval na 3:0, zdálo se, že je ve Štáblovicích dnes hotovo. To by však na druhé straně nesměli být zkušení harcovníci, jako Kubín, Najser, Ulrich a spol, kteří i za nepříznivého stavu nezklopily zbraně a ve 30. min pohlednou akcí zakončenou hlavičkou Kubína do protipohybu brankáře, snížili na poločasový výsledek 3:1.

Druhá půle se nesla pod taktovkou slavkovského Béčka. Do 55. min klepali hráči pocházející ze slavkovského lesíku na nebeskou bránu marně. Klíč k jejímu otevření našel o minutu později Grajciar, přízemní střelou na bližší tyč - 3:2. Od té doby se útoky na domácí obranu valily s takovou intenzitou, jako kritika na Babišovu vládu. V běžící 77. min přetavili hosté svůj tlak ve vyrovnávací branku na 3:3. Na dalekonosnou střelou Najsera, nedokázal brankář Martinek včas zareagovat. Totální destrukci štáblovického fotbalu si slavkovští naplánovali do poslední minuty, čímž také podtrhli domácí zmar v druhém poločase. Po nákopu z vlastní půle se dostal v 90. min míč až k osamocenému Borunskému, který si povodil obranu Štáblovic, jako principál lva v manéži a nekompromisně zavěsil kolem vybíhajícího Martinka na konečných 3:4. Více času na reparát nebylo domácím dopřáno a tak museli zkousnout hořkou porážku.