Štěpánkovice - Slavkov 1:1

04.05.2019 16:00

Štěpánkovice - Slavkov 1:1 (1:1)

Sestava Slavkova: Košárek – Schneider, Klement, Pechník (57´ Obludník), Hruška – Král Jonáš (70´ Kůrka), Gračanin (80´ Dietrich), Hendrych, Rohovský – Král Jan , Pekárek (72´ Gavenda)

Fotbalisté Slavkova zažili pohádkový vstup do sobotního utkání, protože hned ve 13. minutě se odvážně opřel do balonu Jan Král a fantasticky vymetl šibenici – 0:1. O chvíli později si chtěl Jan Král zopakovat předchozí kousek, když vypustil z kopačky další tvrdý projektil, ale domácí gólman Lukovics perfektně vyškrábl míč nad břevno. Ve Štěpánkovickém dresu se často pokoušel o zakončení Harazim, jenže bez patřičného efektu. Vyrovnání viselo na vlásku po ráně Grigarčíka, který trefil do ruky Klementa a sudí Adamec ukázal rezolutně na penaltový puntík. Zodpovědnost vzal na svá bedra Mosler, ale brankář Košárek vytáhl ze svého repertoáru bravurní zákrok. Na opačné straně si Schneider šikovně vyměnil balon s Rohovským, jenže zblízka ztroskotal na Lukovicsovi. Skóre se tedy podruhé měnilo až těsně před přestávkou. Po standardní situaci Heidera zahrál Pechník evidentně rukou. K pokutovému kopu se tentokrát postavil Novák a nasměroval balon nekompromisně pod víko – 1:1. ¨

Štěpánkovice opanovaly i začátek druhé půle. Po hrubce Pechníka nejprve Bartusek protáhl Košárka. Následoval roh Bartuska, který prodloužil Schwalbe a Heider pálil v tísni vedle tyče. Domácí stále tropili neplechu, když si Harazim počínal na centr Bartuska a již překonaného Košárka zastoupil Hruška. Slavkovský kapitán vzápětí tahal horké kaštany z ohně také po průniku rychlonohého Bartuska. A protože neuspěl ani Schwalbe, tak mohli rozhodnout hosté. Po kombinaci Rohovského Janem Králem neprorazil Hendrych defenzivní val soupeře a selhal rovněž dorážející Pekárek, což znamenalo poměrně spravedlivou remízu.

Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, ale vedoucí gól nás velmi povzbudil. Potom jsme hráli nátlakový fotbal a soupeř nestačil fyzicky. Nám vycházela kombinace, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku. Naši snahu bohužel přibrzdil rozhodčí, když vůbec nemělo dojít k penaltovým situacím. Po přestávce už nás sudí k ničemu nepustil, protože pískal všechno pro Štěpánkovice. Proto bod bereme.“