Pustá Polom – Slavkov 1:2 (0:1)

20.04.2013 13:15

V prvním jarním kole jsme zajížděli do Pusté Polomy. Na obou mužstvech byla vidět nerozehranost. Do první šance se řítil Najser, ale nezakončil přesně. Po té se dostali domácí na dostřel naší branky a vytvořili si několik slibných příležitostí. Největší z nich skončila na tyči naší branky. V 17´ jsme se dočkali první branky. To se z rozhrání rohového kopu postavil Martin Tyrlik a překvapení všech skončil jeho centr v pravé šibenici domácí branky 0:1. Toto vedení hosty lehce uspokojilo a domácí se toho snažili využít. Po jednom ze závarů v pokutovém území hostů skončil jeden z centrů na břevně naší branky.

            Do druhé půle vstoupili hosté velice nedůrazně a místo aktivní hry směrem k domácí brance, se uchýlili k totální defenzívě. A to se nám krutě vymstilo. V 49´ vystihl domácí útočník zpětnou rozehrávku našich hráčů a na hranici byl faulován. Rozhodčí nekompromisně nařídil pokutový kop. Domácí se nemýlili a srovnali na 1:1. Najednou jich bylo plné hřiště a naší branku se valil jeden útok za druhým. Naštěstí se domácím nedařilo skórovat a jejich tlak postupně opadával. Toho využili hosté a přebírali postupně iniciativu na své kopačky. Výsledkem našeho snažení však byla pouze tyč a břevno polomské branky. V 84´ mohl strhnout vedení na naši stranu Martin Tyrlík, ale chybu domácího brankáře se nepodařilo proměnit. Když už se schylovalo k zasloužené remíze, nakopl míč ze středu hřiště směrem na domácí branku Martin Tyrlík. Domácí brankář tuto střelu podcenil a to skončila za jeho zády 1:2. V prvním jarním kole jsme tak získali šťastně tři body.

Sestava Slavkova: Benešl, Mýlek, Ruby, Ulrich, Kurka, Gonzáles, Koleňák, Tyrlik Martin, Tyrlik Patrik, Černohorský, Pavlík, Čapec, Najser, Škrobánek