Hrabová - Slavkov 0:2

13.06.2015 17:00

Hrabová - Slavkov 0:2 (0:0)

Sestava Slavkova : Machel - Borunský, Obludník, Malček, Gloga - Schneider, Rubý, Král, Nevlud - Marek (88´ Gavenda), Tengler (72´ Rubý)

Fotbalisté Slavkova v ostravské Hrabové potvrdili vynikající formu z posledních týdnů. Díky dvoubrankové výhře si navíc kolo před koncem sezony zajistili záchranu. V prvním poločase však museli děkovat dobře postavené brance, protože hned dvakrát jejich gólmanovi Machelovi zvonila v uších tyčka. Nejprve se po standardce vyšrouboval do vzduchu Loska a ke skórování mu chyběly jen centimetry. Poté se řítil na Machela střídající Gajdoš a hosté měli opět notnou dávku štěstí. Strážce slavkovské svatyně navíc ještě skvěle zneškodnil tutovku Bači. Rovněž hosté však dokázali vycenit zuby. Nevlud se opakovaně zjevil sám před brankářem Šimečkou, jenže v obou případech zpytoval svědomí. Za pozornost dále stála akce Glogy s Obludníkem, jehož ránu hosté zblokovali na roh a kapánek nepřesný lob Borunského.

Začátek druhé půle sice patřil Hrabové, ale domácí se potýkali se značně vychýlenou muškou. S přibývajícími minuty ovšem přebírali iniciativu Slavkovští. V dobrých pozicích se ocitli zejména Rubý Borunským, jenže spolehlivého Šimečku nepřekvapili. Až šest minut před finálním hvizdem se Rubý postavil k trestňáku a umístěným pokusem nachytal Šimečku na hruškách – 0:1. Své galapředstavení pak Rubý završil v 88. minutě. Král rychle rozehrál standardku a Rubý ze čtyřiceti metrů nacpal míč nádherně pod břevno – 0:2. Díky sobotnímu vítězství se hosté s definitivní platností udrželi v I. A třídě. Z posledních čtyř kol navíc urvali výborných deset bodů.