Slavkov - Bílovec 2:1

26.10.2014 14:00

Slavkov - Bílovec 2:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík, Obludník, Cahel, Hanák - Košárek, Král, Hruška, Schneider - Dušek (65´ Pavelek) , Malček

Slavkovští fotbalisté koncem minulého týdne doklopýtali k vítězství nad ambiciózním Bílovcem. Základ k úspěchu položili již během prvního poločasu. Hosté se místo hry soustředili na neustálé dohady s rozhodčími, což se jim vymstilo. Poměrně nezáživnou podívanou rázně přeťala 21. minuta. Gólman Bílovce Rozsypal chtěl vyhodit balon, který mu ovšem kuriózně vypadl z rukou přímo k domácímu Schneiderovi a ten předvedl nádherný lob – 1:0. Vzápětí kopal trestňák Král, ale Rozsypal tygřím skokem odčinil svůj předchozí kolaps. Podráždění hosté nadále nedokázali udržet nervy na uzdě, což dokumentoval likvidační faul Semana na pronikajícího Schneidera. Po druhé žluté kartě se potom kapitán Bílovce odešel předčasně sprchovat.

Slavkovští rozjeli početní přesilovku brilantně. Ve 48. minutě odcentroval do vápna Košárek, kde důrazný Dušek způsobil velký rozruch a Schneider opět napnul síť – 2:0. O chvíli později se snažil hosty definitivně uzemnit Malček, jenže si vylámal zuby na vyběhnuvším Rozsypalovi. Bílovec se dostal zpět do zápasu v 65. minutě a nezaujatý divák se opět mohl smát na celé kolo. Stoper Obludník nechtěně vyslal do sóla Zůbka, který sice koncovku nezvládl, ale odražený míč rotoval směrem k brankové čáře. Zde si dávali přednost Kovalčík s Hanákem, který nikým neatakován vymetl šibenici vlastní klece – 2:1. Hosté vycítili šanci a navzdory předchozímu vyloučení soupeři zle zatápěli. Hlavně trestňák Štverky znamenal pro slavkovského gólmana Machela velké nebezpečí, protože jen o kousek minul víko. V nervózním závěru už Slavkovští těsné vedení udrželi

Góly: Schneider 2x - Vlastní Hanák