Slavkov - Štěpánkovice 2:0

28.09.2014 16:00

Slavkov - Štěpánkovice 2:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík, Cahel, Obludník, Kubín - Rohovský (45¨. Nevlud) Hruška, Král, Schneider(70. Hanák) - Dušek(63. Pavelek), Malček(90. Marek)

Slavkovští fotbalisté podruhé za sebou vyhráli a navíc s čistým štítem. Na úspěšné odpoledne zadělali hned v 7. minutě. Schneider načasoval skvělou kolmici na Duška, který uviděl ve vápně Malčeka a ten zblízka uklidil balon do štěpánkovické klece – 1:0. Po vedoucí trefě se ovšem domácí poněkud uspokojili, takže hosté párkrát vystrčili růžky. Slavkovský gólman Machel si nejprve poradil s trestňákem Davida Benka, ale potlesk fanoušků si vysloužil hlavně ve 38. minutě. To se před ním zjevil úplně sám Dušan Harazim, jenže Machel předvedl vskutku fantastický zákrok.

Po přestávce už režíroval vývoj zápasu Slavkov, který zahazoval šance jako na běžícím pásu. Nejprve po akci Obludníka s Hruškou neuspěl veterán Dušek. Stejný hráč pak těžil z rychlého autu Schneidera, když z úhlu rozezvonil břevno. V 67. minutě se drbal za ušima Král, protože ve stoprocentní šanci vytloukl pouze betony brankáře Lefendy. Hned z protiútoku zazlobily Štěpánkovice, neboť Schwalbe jen o kousek minul domácí svatyni. Poté nastaly chvilky střídajícího Hanáka. Slavkovský plejer si dvakrát naběhl na pas Malčeka, ale v prvním případě pálil kousek nad břevno a poté orazítkoval tyčku. Domácí ekipu mohla střelecká nemohoucnost mrzet, jenže přímák Schwalbeho zlikvidoval pozorný Machel. Slavkov se tedy uklidnil až v poslední minutě. Po odkopu Obludníka převzal balon Malček a s ledovým klidem proměnil sólový nájezd – 2:0. Domácí díky nedělnímu vítězství opustili poslední příčku tabulky.

Góly: Malček 2x