Slavkov - Štítina 1:1

12.04.2015 15:30

Slavkov - Štítina 1:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Machel - Borunský, Malček, Cahel, Kubín - Nevlud, Hruška (75´ Marek), Rubý, Schneider (85´ Baláž) - Král - Pavelek (60´ Tengler)

Velice důležité utkání čekalo na slavkovské fotbalisty doma proti Štítině. Svěřenci trenéra Onderky do něj vkročili náporem. Střely Krále a Malčeka se ještě daly označit za propagační. V 6. minutě už Slavkovští zazdili vyloženou šanci. Schneider s Králem si krásně vyměnili balon a následoval ostrý centr do vápna. Pavelek se sice odpoutal od svého strážce, jenže poté pálil kousek vedle. O chvíli později předvedl odvážný slalom domácí Borunský ale bohužel minul hostující klec. Ze strany Slavkova pak ještě stály za zmínku dva nebezpečné pokusy dravého Nevluda. Štítina zazlobila pouze ve 26. minutě. Přes Kudělu a Peterka se probil k balonu Černý, jenže z optimální pozice poslal míč těsně kolem šibenice. Krátce po přestávce na sebe znovu upozornili domácí. Rubý zakroutil roh na zadní tyč, kde se vyšrouboval do vzduchu Kubín, ale hlavičkoval mimo. Vzápětí Rubý uvolnil Schneidera, ani on ovšem netrefil cílené zařízení. V 54. minutě už to přišlo. Schneider vydláždil typickou českou uličku pro Pavelka, brankář Hlaváček trošku zaspal a slavkovský forvard zachoval pevné nervy – 1:0. Za okamžik se navíc Rubý postavil k trestňáku a balon zaplul kousek vedle tyče. Místo gólové pojistky však přišlo vyrovnání. Po výkopu Hlaváčka nezasáhl Hruška míč ideálně, takže ho Tkadleček mohl naservírovat Maiselovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 1:1. Štítina se spoléhala čistě na brejky, přičemž po jednom z nich zakončoval Tkadleček lehce nepřesně. Na opačné straně pak správně nesešteloval mířidla Schneider. Hosté následně zareagovali přízemní ranou Maisela. Hodně emocí vzbudila 73. minuta. Tkadleček se totiž dožadoval, zřejmě oprávněně, penalty tak vehementně, až srazil na zem Cahela a vyfasoval červenou kartu. Početní přesilovku ovšem bezzubý Slavkov nevyužil.