Štěpánkovice - Slavkov 2:2

26.04.2015 16:00

Štěpánkovice - Slavkov 2:2 (1:2)

Sestava Slavkova: Machel - Pavelek, Obludník, Malček, Kubín - Nevlud (90´ Baláž), Hruška (85´ Marek), Král, Schneider - Tengler (60´ Cahel), Rubý

Štěpánkovice zápas možná poslední naděje nezvládly. V důležité záchranářské bitvě doma pouze remizovaly s podobně ohroženým Slavkovem. Poslední celek tabulky přitom zažil snový vstup do utkání. V 10. minutě Matěj Tomíček přesprintoval Kubína a gólman Machel lovil míč ze své sítě – 0:1. Opaření hosté málem inkasovali i podruhé, ale Schwalbe po zpětném pasu Harazima střelou z otočky těsně minul šibenici. Až poté Slavkovští procitli z opožděného zimního spánku. Pokusy Nevluda, Krále, Obludníka anebo Tenglera však vyrovnání nepřinesly. Ve 30. minutě ale po přiťuknutí Hrušky zkusil ze třiceti metrů štěstí Král, brankář Lefenda měl zakrytý výhled a balon se zabrzdil v síti – 1:1. Štěpánkovice reagovaly nebezpečným trestňákem Smažíka, jinak ovšem třímali dirigentskou taktovku hosté. Schneider ještě po centru Krále poslal míč zblízka nad břevno, ale ve 38. minutě už Rubý parádní ránou překonal bezmocného Lefendu – 1:2. Těsně před přestávkou se znovu osmělili domácí. Heider z trestňáku našel v šestnáctce volného Patrika Benka, který však hlavičkoval vedle. Druhá půle vyšla lépe Štěpánkovicím. Domácí kopali obrovský počet mnohdy sporných standardek, což jim hrálo do karet. Významně je povzbudila 49. minuta, kdy Smažík z trestňáku orazítkoval tyčku a balon následně od nešťastného Machela zaplul za brankovou čáru – 2:2. Štěpánkovice ještě přitlačily na pilu, ale stoprocentní tutovku si dlouho nedokázaly vypracovat. Slavkov zlobil z brejků, jenže Schneider s Pavelkem v koncovce pohořeli. V 78. minutě se opřel do balonu jejich týmový parťák Rubý a málem zbořil břevno. V nastaveném čase naopak mohli urvat výhru domácí. Po standardce Heidera a prudké hlavičce Nováka se ovšem zaskvěl Machel, kterému mohou hosté děkovat za cennou remízu