Štítina - Slavkov 3:0

13.09.2014 16:00

Štítina - Slavkov 3:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík ( 59.Cahel ) , Obludník, Hanák, Kubín - Marek, Král, Schneider, Grajciar ( 32 Rohovský) - Peška, Pavelek

Štítina si proti Slavkovu celkem v poklidu dokráčela ke třem bodům, neboť hosté se opět prezentovali tristním výkonem, který nebyl hodný I. třídy. Domácí od začátku pevně třímali dirigentskou taktovku. Slavkovský gólman Machel nejprve vyškrábl hlavičku Prokši. O chvíli později pálil těsně vedle Tkadleček, aby ho vzápětí napodobil Kožušník. Potom se znovu zapotil Machel, protože musel likvidovat sólový nájezd nebezpečného Tkadlečka. Ve 28. minutě už hostující družina inkasovala. Slavkovský Grajciar dal balon nešťastně přímo proti noze Halškovi a ten vsítil svou premiérovou branku v dresu Štítiny – 1:0. Domácí ale vedoucí zásah uspokojil, takže přenechali aktivitu soupeři. Hosté mohli odpovědět při průniku Pešky anebo hlavičkách Kovalčíka či Rohovského, kterým posadili přesné centry na hlavu Schneider s Králem.

Definitivní hřebíček do slavkovské rakve přinesla 53. minuta. Tkadleček při nadějném přečíslení našel uvnitř šestnáctky nekrytého Prokšu a ten neomylně napnul síť – 2:0. Hosté naprosto odpadli, ale domácí k nim byli milosrdní. Z plejády šancí využili pouze jedinou, když Halška po hrubce Hanáka proměnil ideální pas Tkadlečka – 3:0. Štítina tedy přerušila nepříznivou výsledkovou sérii, zatímco Slavkov je zralý na sestup.