Vítkov - Slavkov 5:0

18.04.2015 16:00

Vítkov - Slavkov 5:0 (4:0)

Sestava Slavkova: Machel - Borunský (20´ Marek), Malček, Rubý, Kubín - Nevlud (46´ Baláž), Hruška, Král, Schneider - Pavelek, Tengler

Fotbalisté Vítkova utrpěli během podzimu pouze jedinou porážku, a to právě na hřišti Slavkova, kterému tedy měli v sobotním odpoledni co vracet. Hostující gólman Machel se poprvé zapotil v 11. minutě, když ho z ostrého úhlu prověřil Černín. Za další dvě minuty ale zahrozili Slavkovští. Útočnou akci rozjel Nevlud, Tengler vydláždil českou uličku pro Schneidera, jehož přízemní pokus ztečovali zadáci na roh. Vítkov začal naplňovat úlohu favorita ve 22. minutě. Jurečka nabral obrovskou rychlost, vlétl do vápna a nekompromisně napnul síť – 1:0. Domácí napumpovaní sebevědomím zvýšili svůj náskok ve 25. minutě. Roman Modelský kopal roh, Radim Krása hlavičkoval sám na přední tyči a dezorientovaný Malček si vsítil vlastence – 2:0. Ve 33. minutě už byli hosté zralí na ručník. Brankář Snášel provedl výkop, Hruška s Markem se mezi sebou nedohodli a Jurečka proměnil sólový nájezd – 3:0. Sedm minut před poločasovým hvizdem si navíc Slavkovští nepohlídali roh Jurečky, který Radim Krása jemně přičísl a nepokrytý Karel Krása upravil na 4:0. Tečku za úvodním dějstvím potom udělaly nebezpečné trestňáky slavkovského dua Král – Malček. Zkraje druhé půle sice mohli hosté zásluhou Schneidera korigovat, ale jinak nadále dominovali borci z Vítkova. Nejprve odmítl Jurečka hattrick, poté hlavičkoval nepřesně Cihlář a pokus Karla Krásy odklízel z brankové čáry Malček. Domácí se tak střelecky prosadili až v 64. minutě. Po akci Dohnálka s Romanem Modelským se nádherně trefil střídající Cihlář – 5:0. Další tutovku Cihláře pak zlikvidoval Machel a ránu Jurečky pro změnu zabrzdila tyčka. Po šestém zásahu Vítkova volal rovněž nájezd Romana Modelského. Za Slavkov reagoval svým výpadem Schneider, který společně s Tenglerem snesl trošku přísnějšího měřítka v herní bídě hostů. Po rohovém kopu Rubého dále nebezpečně plachtil ve vzduchu Kubín, jenže hlavičkoval o chloupek vedle, takže na čestný úspěch si mohl Slavkov nechat zajít chuť. A když zazdil loženku Dohnálek, zněl konečný výsledek 5:0.