Petřkovice – Slavkov 4:1 (2:1)

27.04.2013 17:00

Domácí družinu výrazně povzbudila hned 4. minuta. Ve vápně dostal příliš mnoho prostoru Voznica a gólman Machel byl bez šance – 1:0. Další střelecký pokus na slavkovskou svatyni pak vyslal Ogon, ale mířil kousek vedle. Hosté hrozili především ze vzduchu, ale hlavičky Grajciara lapil pozorný brankář Otoupalík. Od 23. minutě však Slavkovští doháněli dvojnásobné manko. Fromelius se lehce uvolnil přes Klementa a na zadní tyči našel volného Hubeňáka – 2:0.Hostující fotbalisté ale neklesali na mysli. Těsně před přestávkou zaznamenali gól do šatny, když Kovalčík našlápl po parádním pasu Dietricha k samostatnému nájezdu a cizelérsky skóroval – 2:1.

Po změně stran byli nebezpečnější domácí. Nejprve ještě v tutovce selhal zkušený Kornak. Slavkov reagoval slabou střelou Dietricha a jedovatým centrem Nevluda. Odpor hostů definitivně zlomila 68. minuta. Fromelius se asi hodně divil, jak málo mu obránci věnovali pozornosti, a zvýšil na 3:1. Vzápětí neuspěli Horák s Kadlčíkem, ale přesto se Petřkovice ještě jednou radovaly. Na centr Dardy si naběhl střídající Sobek a uzavřel gólový účet utkání. „Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Prakticky po celý zápas jsme měli herně navrch, ale Petřkovice byly vysoce produktivní. Skoro každá střela skončila v brance. V době našeho největšího tlaku jsme bohužel dostali třetí gól a bylo rozhodnuto. Scházel nám hlavně důraz v obou šestnáctkách,“ uznal slavkovský lodivod Tomáš Onderka.

Sestava Slavkova: Machel – Klement, Borunský, Hanák, Obludník, Rohovský, Kubín, Bahr, Hruška, Král, Grajciar, Nevlud, Kovalčík, Dietrich