Slavkov - Litultovice 5:1 (4:0)

20.04.2014 18:35

Branky Slavkova: Pavlík 2, Najser 2, Ulrich

 

Úvodní minuty sobotního duelu moc fotbalové krásy nenabídly, hrálo se především mezi oběma pokutovými územími s minimem šancí na obou stranách. Domácím se podařilo skórovat hned ze své první střely na bránu, tu na konci úvodní desetiminutovky vyslal Martin Pavlík, který přízemní střelou k bližší tyči poprvé rozvlnil síť.

 

S přibývajícími minutami si domácí hráči vytvořili územní převahu a čím dál více se dostávali také do zakončení. Odměnou jim byla druhá vstřelená branka, při které si slabší chvilku vybral hostující gólman, jenž po střele Martina Pavlíka neudržel míč v náruči, a ten se pozvolna došoural až za brankovou čáru.

 

Slavkovští pokračovali ve své útočné aktivitě i nadále. Na nadýchaný centr z pravé strany hřiště si naskočil Antonín Najser, jenž bez obtíží hlavou usměrnil míč do odkryté litultovické brány, a zvýšil tak náskok svého družstva již na 3:0.

 

Neuběhlo ani deset minut a slavkovský kanonýr Antonín Najser se ze vstřelené branky mohl radovat podruhé. Tentokrát zužitkoval přesný pas za obranu, čímž svému týmu vytvořil pohodlný čtyřgóĺový náskok. Ten mohl v závěru první půle ještě navýšit Pavlík, ale jeho pokus z hranice šestnáctky skončil těsně nad břevnem.

 

Do druhé půle vstoupili lépe domácí fotbalisté, kteří si v jejím úvodu vytvořili několik střeleckých příležitostí. Jenomže ráně Žurka chyběla potřebná přesnost, a Tyrlikův projektil zase zblokovala obětavá litultovická zeď. O chvíli později se o vstřelení hattricku pokusil Najser. Jeho střela byla sice razantní, avšak mířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený hostující gólman.

 

Na zahazování šancí svých spoluhráčů se už nemohl dívat Jakub Ulrich, který napřáhl zpoza vápna, a jeho střela z voleje s přispěním teče jednoho z litultovických hráčů dopadla až do brány. Po této brance se do první větší šance zápasu dostali také hosté. Po centru zleva se v pokutovém území dostal do zakončení jeden z jejich hráčů, jeho střela těsně minula pravou tyč Benešlovy brány.

 

Deset minut nato už ale slavkovský brankář musel zasahovat, nepříliš razantní střela z poměrně velké distance však pro něj byla doslova lahůdkou. Hosté se však o čestný zásah nepřestávali snažit. Dočkali se ve dvaaosmdesáté minutě, kdy ze závaru před bránou uplatnili větší důraz a snížili na 1:5.

 

Ve zbývajících minutách již žádné z družstev branku nezaznamenalo, což znamená, že si Slavkovští připsali povinné tři body, a v tabulce okresního přeboru si tak pojistili třetí místo.