11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Ludgeřovice 3:2

03.09.2017 16:30

Slavkov - Ludgeřovice 3:2 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Obludník (74´ Nevlud), Klement, Hruška (66´ Gloga) - Borunský, Hendrych (67´ Marek), Král, Lazecký, Schneider (83´ Pristaš) – Dietrich

Fotbal někdy nemá logiku, o čemž se ve Slavkově přesvědčily Ludgeřovice. Hosté sice měli většinu času navrch, jenže zpět odjížděli s prázdnou. Tým z Hlučínska se od začátku pustil do svého soupeře, ale pokusy Zoubka, Stepka anebo Martiníka nezasáhly cílené zařízení. Domácí se rozjížděli mnohem pomaleji. Až ve 22. minutě vydláždil Dietrich učebnicovou českou uličku pro Pechníka, který ovšem pálil pouze do rukavic pozorného gólmana Hájka. O pár vteřin později už Slavkovští slavili. Král s Lazeckým vyšachovali hostující defenzivu a Hendrych se zblízka nemýlil – 1:0. Ludgeřovice kontrovaly dvěma příležitostmi Němce, ale brankář Machel prostě zavřel krám.

Zkraje druhé půle se hosté hodně hněvali na rozhodčí a zcela oprávněně, protože po tečované střele Krále přehlédli jasný ofsajd Borunského a ten zužitkoval unfair výhodu – 2:0. Hosté to však nezabalili. Dělovku Fojtíka výtečně zneškodnil Machel a dorážka Havlíka letěla kousek vedle. V 56. minutě pak Klos zakroutil centr na úplně volného Němce a ten zdramatizoval utkání – 2:1. Ludgeřovice pokračovaly v náporu, který brzy přetavily ve vyrovnání. Po standardce Klose si slavkovští zadáci počínali velice nedůrazně a Havlík se štěstím překonal Machela – 2:2. Strážce domácí svatyně se potom pořádně zapotil i při šancích neúnavného Klose. Na opačné straně protáhli Hájka záložníci KrálBorunským. V závěru utkání se nikdo nechtěl smířit s bodem. A tak po akci hostů unikl z brejku Borunský, vnikl do šestnáctky. Hájek jeho střelu vytěsnil pouze k Lazeckému, který se stejně jako proti Bolaticím stal slavkovským hrdinou – 3:2.

Darkovičky - Slavkov 2:1

27.08.2017 17:00

Darkovičky - Slavkov 2:1 (2:1)

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Obludník, Klement, Marek (46´ Gloga) - Hruška, Hendrych, Král, Schneider – Pristaš (31´ Cahel, 58´ Nevlud), Dietrich

Darkovičky se proti Slavkovu soustředily na brejky a hlavně těžily z chyb soupeře. Domácí naznačili své možnosti již ve 4. minutě. Kremzer našel na levém křídle rozběhnutého Turanského, který uviděl ve vápně Felgenträgera, ale gólman Machel vytáhl z rukávu vynikající zákrok. Při druhém rychlém kontru Darkoviček už při hostech svatí nestáli. Mezi Klementem a Markem došlo k nedorozumění, načež byl faulován v šestnáctce Ondič a Turanský se z penaltového puntíku nemýlil – 1:0. Domácí se pak zatáhli dozadu a před šestnáctkou vytvořili neprostupný defenzivní val. Slavkov sice kontroloval míč, jenže působil hodně jalovým dojmem. Darkovičky naopak prokázaly mnohem lepší efektivitu. Na časomíře zrovna naskočila 37. minuta, když si rychle vyměnili balon Strachota s Wickerem a Turanský zamířil přesně k tyči – 2:0. Vzápětí ještě nechal vyniknout Machela agilní Kremzer. Hosté nabrali svěží dech až pět minut před přestávkou. Schneider při standardce načechral centr na hlavu Dietricha a domácí brankář Varga poprvé kapituloval – 2:1.

Ve druhém dějství se borci ze Slavkova hnali za vyrovnáním, jenže do stoprocentní šance se neprotlačili. Pokusy Dietricha anebo Cahla zrovna neoslnily, takže Vargu vystrašil až volej Nevluda, kdy míč prolétl těsně kolem tyče. A protože na opačné straně neuspěl střídající Moravec, zůstal výsledek neměnný.

Slavkov - Bolatice 2:1

20.08.2017 17:00

Slavkov - Bolatice 2:1 (0:1)

Sestava Slavkova: Šupola (79´ Holuša) - Hruška, Klement, Obludník, Pechník - Schneider (83´ Nevlud), Borunský, Hendrych (70´ Lazecký), Gloga, Dietrich (83´ Marek) - Pristaš (46´ Cahel)

Zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Tak lze nejlépe charakterizovat nedělní střetnutí mezi Slavkovem a Bolaticemi. V první půli domácí působili bezradným dojmem. Kromě sražené rány Pristaše se vlastně nedostali na dostřel hostující klece. Hosté se spoléhali především na rychlé brejky, když dvakrát zahrozil agilní Monsberger. Velké nebezpečí znamenaly také standardní situace Bolatic. Po trestňáku Sebraly vyboxoval gólman Šupola balon pouze k Obrusníkovi a ten zamířil kousek nad břevno. Těsně před přestávkou už se hosté radovali. Přímý kop Bočka prodloužil hlavou Obrusník a balon ještě jemně tečoval Gaida – 0:1.

Během poločasové pauzy se spustil obrovský liják, který probral Slavkov z letargie. Pořádný kopec smůly si domácí vybrali v 60. minutě, když vnikl do šestnáctky Borunský a orazítkoval tyčku. O necelých pět minut později si nováček soutěže spravil náladu. Po zblokované střele Dietricha se míč odrazil ke Schneiderovi a ten mazácky napnul síť – 1:1. Slavkovu okamžitě narostla křídla. Domácí bojovali jako lvi a neustále bušili do bolatické defenzivy. Jejich soustavný tlak mohl zúročit Lazecký, který však po kolmici Hrušky zazdil sólový nájezd. Rychlonohý forvard vše odčinil v nastaveném čase. Čerstvý Marek u lajny vyškolil Zdeňka Dudu, poté poslal do vápna ostrý centr a Lazecký odšpuntoval vítězné oslavy – 2:1. Tečku za víkendovým kláním pak napsal slavkovský Cahel, jehož dělovka prolétla těsně vedle tyče.

Krásné Loučky - Slavkov 1:0

12.08.2017 17:00

Krásné Loučky - Slavkov 1:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Šupola - Hruška, Dietrich, Klement, Pechník - Schneider, Hendrych, Borunský, Gloga, Lazecký - Pristaš

Úvodní čtvrthodinka spíše nudila, když kromě ragbyového pokusu domácího Hudského fanoušci nic zajímavého neviděli. Velké pozdvižení tak nabídla až 18. minuta. Gólman Petr hrubě chyboval při rozehrávce, načež před vápnem likvidačně fauloval Pristaše a vyfasoval červenou kartu. Z následného trestňáku však Gloga mířil pouze do rukavic pozorného Furčaka. Ve 21. minutě však zažili hosté šok. Po zbytečném nedovoleném zákroku Schneidera se Ondra postavil k přímáku a nádherně vymetl šibenici – 1:0. Slavkov se samozřejmě v početní přesilovce snažil vyrovnat, jenže střely Schneidera anebo Borunského neměly potřebný efekt. Pět minut před přestávkou sice Borunský hezky uvolnil Pristaše, ale Furčak si opět věděl rady.

Hostující družina ovšem litovala hlavně situace ze 46. minuty. Klement vymyslel skvělý pas pro Glogu, ten okamžitě nabil Lazeckému, jenže slavkovský forvard z bezprostřední blízkosti nepochopitelně minul prázdnou kasu. O chvíli později se pověsil do vzduchu slavkovský zadák Pechník, ale jeho hlavička postrádala razanci. Krásné Loučky vylezly z defenzivní ulity v 70. minutě, Hudskému však rána vůbec nesedla. Trošku nebezpečněji vypadal pokus Šmída, jenže brankář Šupola balon s přehledem lapil. Gólovou pojistku pak odmítl rovněž střídající Fiurášek, který neprorazil hostující val. Závěrečný nápor Slavkova se naopak nekonal, takže body zůstaly na Bruntálsku.

Slavkov - Velké Hoštice 5:0

04.06.2017 17:00

Slavkov - Velké Hoštice 5:0 (3:0)

Sestava Slavkova: Machel - Marek (63´ Rubý), Obludník, Klement, Hruška - Schneider, Hendrych, Král, Nevlud (60´ Borunský) - Gloga, Grajciar (54´ Baláž)

Slavkov se rehabilitoval za předešlý výpadek ve Světlé Hoře, když zničil odevzdaného soupeře z Velkých Hoštic. Hosté klidně mohli odjet s dvouciferným přídělem, když od začátku čelili spršce střel domácích. Nejčastěji pálili Nevlud Králem, přičemž právě druhý jmenovaný ve 20. minutě rozepsal gólový účet zápasu střelou z 20 metrů – 1:0. O tři minuty později předal Grajciar balon Nevludovi, který uviděl ve vápně nikým nepokrytého Schneidera a ten trkl míč hlavou k tyči – 2:0. Agilní Nevlud se pak probil do dvou tutových šancí, ale favorit se potřetí dočkal až krátce před přestávkou. Grajciar uvolnil Nevluda, jehož ostrý centr zužitkoval Gloga – 3:0.

V 54. minutě už se u domácího týmu rozsvítila čtyřka, když se po rohu Krále položil do voleje Obludník a brankář Vitásek se po balonu natahoval marně – 4:0. Velké Hoštice pak přežily vyložené šance Schneidera, Borunského anebo Hendrycha, aby naposledy inkasovaly v 74. minutě. Gloga Králem totálně rozebrali jejich defenzivu a Schneider měl značně usnadněnou úlohu – 5:0.