11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Hrabová - Slavkov 0:2

13.06.2015 17:00

Hrabová - Slavkov 0:2 (0:0)

Sestava Slavkova : Machel - Borunský, Obludník, Malček, Gloga - Schneider, Rubý, Král, Nevlud - Marek (88´ Gavenda), Tengler (72´ Rubý)

Fotbalisté Slavkova v ostravské Hrabové potvrdili vynikající formu z posledních týdnů. Díky dvoubrankové výhře si navíc kolo před koncem sezony zajistili záchranu. V prvním poločase však museli děkovat dobře postavené brance, protože hned dvakrát jejich gólmanovi Machelovi zvonila v uších tyčka. Nejprve se po standardce vyšrouboval do vzduchu Loska a ke skórování mu chyběly jen centimetry. Poté se řítil na Machela střídající Gajdoš a hosté měli opět notnou dávku štěstí. Strážce slavkovské svatyně navíc ještě skvěle zneškodnil tutovku Bači. Rovněž hosté však dokázali vycenit zuby. Nevlud se opakovaně zjevil sám před brankářem Šimečkou, jenže v obou případech zpytoval svědomí. Za pozornost dále stála akce Glogy s Obludníkem, jehož ránu hosté zblokovali na roh a kapánek nepřesný lob Borunského.

Začátek druhé půle sice patřil Hrabové, ale domácí se potýkali se značně vychýlenou muškou. S přibývajícími minuty ovšem přebírali iniciativu Slavkovští. V dobrých pozicích se ocitli zejména Rubý Borunským, jenže spolehlivého Šimečku nepřekvapili. Až šest minut před finálním hvizdem se Rubý postavil k trestňáku a umístěným pokusem nachytal Šimečku na hruškách – 0:1. Své galapředstavení pak Rubý završil v 88. minutě. Král rychle rozehrál standardku a Rubý ze čtyřiceti metrů nacpal míč nádherně pod břevno – 0:2. Díky sobotnímu vítězství se hosté s definitivní platností udrželi v I. A třídě. Z posledních čtyř kol navíc urvali výborných deset bodů.

Bolatice - Slavkov 2:2

07.06.2015 17:00

Bolatice - Slavkov 2:2 (0:2)

Sestava Slavkova: Machel - Cahel (75´ Rubý), Malček, Obludník, Gloga - Nevlud, Rubý, Král, Schneider (85´ Baláž) - Tengler, Marek (70´ Pavelek)

Nedělní bitva mezi Bolaticemi a Slavkovem nabídla dva značně odlišné poločasy. V úvodní pětačtyřicetiminutovce prokázali větší touhu po vítězství hosté. Rubý ještě neuspěl, ale potom domácí stoper Gaida fatálně namazal Schneiderovi, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Bolatice se na chvilku probraly, jenže střelecké pokusy Kotíka a Ballarina zneškodnil brankář Machel. Ve 14. minutě znovu slavili hosté. Gloga vyhrál důležitý vzdušný souboj a tečovaná rána Nevluda zaplula do protipohybu gólmana Kramáře – 0:2. Poté dvakrát nezištně asistoval slavkovský Marek, ale Tengler s Nevludem koncovku nezvládli. V závěru první půle domácí svého soupeře zmáčkli do kleští - Ballarin, Monsberger anebo Obrusník však netrefili cílené zařízení.

Nervozitu do hostujících řad vnesla až 58. minuta. Ballarin vyřešil nadějné přečíslení finální přihrávkou na Obrusníka, který korigoval na 1:2. Stejný plejer mohl okamžitě vyrovnat, po hrubce Rubého ovšem ztroskotal na Machelovi. V dalších minutách kopaly Bolatice strašnou spoustu standardek a gól několikrát visel doslova na vlásku. Machel si přitom výtečně poradil s trestňáky Ballarina, zatímco při ráně Šuly či hlavičce Dudy po rohu Bočka za něj na brankové čáře obětavě zaskočil Rubý. Až v probíhající 81. minutě zakroutil Šula přímák na zadní tyč, kde doklouzal k vyrovnávací trefě Balarin – 2:2. Slavkovští se po přestávce zmohli pouze na příležitost Nevluda po parádním pasu Malčeka a šanci Tenglera, který si naskočil na nadýchaný centr Schneidera. Body se dělily vcelku zaslouženě

Slavkov - Mokré Lazce 3:0

31.05.2015 17:00

Slavkov - Mokré Lazce 3:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Cahel, Obludník, Malček, Gloga - Schneider, Nevlud, Král, Rubý - Tengler( 89´ Rubý), Marek (60´ Pavelek)

Slavkov proti Mokrým Lazcům ukořistil cenné tři body, ale stálo ho to hodně sil. V prvním poločase ovšem diktoval tempo hry. Hosté doplatili na laxní začátek zápasu. Tutovou šanci Tenglera z 5. minuty ještě přežili. O pár vteřin později ovšem právě Tengler vyslal do úniku Nevluda a ten přelstil gólmana Šehoviče – 1:0. Ve 28. minutě uháněl Tengler po pasu Rubého sám na Šehoviče, jenže nedokázal ho přehodit. Strážce mokrolazecké svatyně si následně poradil s lišáckým pokusem Rubého a rovněž s dalším nájezdem Nevluda, kterého skvěle uvolnil Král. Hosté naopak během úvodní pětačtyřicetiminutovky vymysleli pouze dva nepřesné trestňáky Brunclíka. Slavkov výtečně vkročil i do druhé půle. Ve 47. minutě trefil stoper Půda pouze napadajícího Marka, od něhož se balon odrazil k Tenglerovi a ten z téměř nulového úhlu zvýšil na 2:0. Nutno říci, že se zřejmě jednalo o ofsajd. Třetí zásah domácích potom odmítl Marek a aktivita se přestěhovala na kopačky Mokrých Lazců. Slavkovští odolávali náporu soupeře jen s notnou dávkou štěstí. Příležitosti Žurka, Galvase, Wickiho anebo Daa hodně zaváněly korigující trefou hostů. V samotném závěru Mokré Lazce zariskovali, takže domácí hrozili z brejků. Gloga ještě ztroskotal na Šehovičovi, ale Pavelek už si po kolmici nákopu Krále počínal lépe, když pečetil na finálních 3:0.

Bílovec - Slavkov 1:3

24.05.2015 17:00

Bílovec - Slavkov 1:3 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Cahel, Obludník (88´ Baláž) , Malček, Gloga - Schneider, Král, Rubý, Nevlud - Marek (85´ Gavenda) , Tengler (78´ Rubý)