13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Sestava Slavkova: Machel - Obludník, Cahel, Malček, Schneider - Nevlud, Král, Rubý, Hruška (70´ Marek) - Pavelek, Tengler

Chlebičov - Slavkov 1:0

10.05.2015 16:30

Chlebičov - Slavkov 1:0 (1:0)

Sestava: Machel – Obludník, Cahel, Malček, Gloga – Nevlud, Rubý, Král, Schneider – Pavelek, Tengler Náhradníci: Rubý, Marek, Hruška, Gavenda

V Chlebičově měli fanoušci možnost sledovat velice kvalitní a oboustranně ofenzivní podívanou. Útoky se plynule přelévaly z jedné strany na druhou, takže by utkání zřejmě slušela remíza. Do první tutové šance se probili domácí, ale Devátý správně nesešteloval mířidla. Poté o sobě dali poprvé vědět hosté. Král vyslal do úniku Tenglera, který rozezvonil tyčku a dorážka Nevluda pak letěla vedle. Chlebičov reagoval nesmírně nebezpečným pokusem Prohászky. Ještě více pozdvižení však vyvolal odvážný výpad slavkovského rychlíka Nevluda, po jehož dělovce se opět otřásla branková konstrukce. Domácí odpověděli nepřesnou ranou Davida. Vychýlenou mušku potom po akci Pavelka předvedl i hostující Schneider. Nerozhodný stav vydržel až do 34. minuty. Devátý vyslal kolmicí kupředu Proházsku, který potvrdil pověst kanonýra – 1:0. Chlebičov vzápětí mohl hosty dorazit, jenže technickou střelu Davida zabrzdila tyčka.

Druhá půle už byla na šance chudší. Fotbalisté Slavkova toužili po vyrovnání, ale při zakončení se v poslední době hodně trápí. Jasně o tom svědčila příležitost Obludníka po průniku Pavelka anebo zpackaný lob Schneidera, který si naběhl na nezištný pas Rubého. Cestu do domácí sítě si nenašla ani dělovka Rubého. Chlebičov spoléhal hlavně na brejkové situace, při nichž několikrát pořádně zavařil hostující defenzivě. Kromě hlavičky Proházsky po centru Lumíra Sedláčka ovšem prakticky neohrozil slavkovského gólmana Machela, protože vždy volil to nejkomplikovanější řešení. Přesto si díky hubené výhře udržel druhou příčku v tabulce.

Slavkov - Oldřišov 1:1

03.05.2015 16:30

Slavkov - Oldřišov 1:1 (0:0)

Sestava: Machel – Obludník, Cahel, Malček, Kubín – Nevlud, Rubý, Král, Schneider – Pavelek, Tengler Náhradníci: Rubý, Gloga, Marek, Hruška

Fotbalisté Slavkova si proti Oldřišovu nechali výhru doslova protéct mezi prsty. Hosté prakticky nevystřelili na jejich branku, přesto si odváželi bod za remízu 1:1. Zápas hodně ovlivnil slabý rozhodčí Brabec. Chyby sice kupil na obě strany, ale trošku více škodil domácím. Svěřenci trenéra Onderky vlétli na trávník jako rozzuření lvi. Z počátečního náporu vytěžili dělový trestňák Rubého a hlavně tutovku Tenglera. Slavkovský forvard si naběhl na přesný pas Schneidera, obešel gólmana Rychlého a z úhlu cpal balon do branky, kde ovšem uhasil nebezpečí stoper Samson. Za domácí dále zazlobil Pavelek a potlesk tribun sklidila rovněž pohotová rána Nevluda. Oldřišov toho naopak kromě nepřesného pokusu Wichy směrem dopředu mnoho nevymyslel.        Slavkovští zúročili svou převahu v 62. minutě. Schneider rozjel rychlý kontr, Rubý vymyslel chytrou kolmici pro Krále a ten pokořil bezmocného Rychlého – 1:0. Z vedení se ovšem domácí příliš dlouho netěšili. Po centru Utěšeného si totiž Schneider vsítil ukázkového vlastence – 1:1. V závěru se Slavkov snažil rozhodnout, jenže vázla mu finální fáze, takže se body dělily. Za zmínku jistě stojí přehmaty sudího Brabce. Pouze tomuto muži mohli hosté děkovat, že nekončili utkání v devíti lidech bez vyloučených Pusche a Samka. Oldřišovští se pak na něj zlobili hlavně kvůli momentu, kdy neuznal trefu Kinnerta pro ofsajd, i když praporek pomezního zůstal dole. Brabec navíc mohl na obou stranách nařídit penaltu, jenže jeho píšťalka tehdy zůstala němá.

Slavkov - Darkovice 0:1

29.04.2015 16:30

Slavkov - Darkovice 0:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Machel - Rubý T. (46´ Pavelek), Obludník, Cahel, Marek (46´Kubín)  - Nevlud (46´Král), Schneider, Rubý P., Gloga(80´ Gavenda) - Tengler, Malček

Naši hráči přistoupili k finále poháru velmi vlažně. Hlavně proto dominovali v první poločase hosté. Naštěstí nebyli schopni překonat Machela v brance domácích. V druhém poločase se hra Slavkovských o fous zlepšila. Do vyložené šance se prodral nejprve Tengler, který však po obejití gólmana z úhlu netrefil prázdnou branku. V 85´šel po přihrávce Krále sám na brankáře Schneider, ale zakončil pouze do brankáře. Když už se všichni připravovali na penalty přišel v 90´ trest. To centr hostů propadl přes Pavelka k hostujícímu útočníkovi a ten procedil míč skrz Machela do branky. 0:1.

Štěpánkovice - Slavkov 2:2

26.04.2015 16:00

Štěpánkovice - Slavkov 2:2 (1:2)

Sestava Slavkova: Machel - Pavelek, Obludník, Malček, Kubín - Nevlud (90´ Baláž), Hruška (85´ Marek), Král, Schneider - Tengler (60´ Cahel), Rubý

Štěpánkovice zápas možná poslední naděje nezvládly. V důležité záchranářské bitvě doma pouze remizovaly s podobně ohroženým Slavkovem. Poslední celek tabulky přitom zažil snový vstup do utkání. V 10. minutě Matěj Tomíček přesprintoval Kubína a gólman Machel lovil míč ze své sítě – 0:1. Opaření hosté málem inkasovali i podruhé, ale Schwalbe po zpětném pasu Harazima střelou z otočky těsně minul šibenici. Až poté Slavkovští procitli z opožděného zimního spánku. Pokusy Nevluda, Krále, Obludníka anebo Tenglera však vyrovnání nepřinesly. Ve 30. minutě ale po přiťuknutí Hrušky zkusil ze třiceti metrů štěstí Král, brankář Lefenda měl zakrytý výhled a balon se zabrzdil v síti – 1:1. Štěpánkovice reagovaly nebezpečným trestňákem Smažíka, jinak ovšem třímali dirigentskou taktovku hosté. Schneider ještě po centru Krále poslal míč zblízka nad břevno, ale ve 38. minutě už Rubý parádní ránou překonal bezmocného Lefendu – 1:2. Těsně před přestávkou se znovu osmělili domácí. Heider z trestňáku našel v šestnáctce volného Patrika Benka, který však hlavičkoval vedle. Druhá půle vyšla lépe Štěpánkovicím. Domácí kopali obrovský počet mnohdy sporných standardek, což jim hrálo do karet. Významně je povzbudila 49. minuta, kdy Smažík z trestňáku orazítkoval tyčku a balon následně od nešťastného Machela zaplul za brankovou čáru – 2:2. Štěpánkovice ještě přitlačily na pilu, ale stoprocentní tutovku si dlouho nedokázaly vypracovat. Slavkov zlobil z brejků, jenže Schneider s Pavelkem v koncovce pohořeli. V 78. minutě se opřel do balonu jejich týmový parťák Rubý a málem zbořil břevno. V nastaveném čase naopak mohli urvat výhru domácí. Po standardce Heidera a prudké hlavičce Nováka se ovšem zaskvěl Machel, kterému mohou hosté děkovat za cennou remízu