11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Kravaře 0:1

06.05.2018 16:30

Slavkov - Kravaře 0:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Hruška (73´ Slavík), Pechník, Klement, Gloga - Schneider (32´ Lazecký),  Hendrych, Borunský, Nevlud – Cahel, Rubý

Fotbalisté Slavkova chtěli odčinit předchozí domácí porážky s Vítkovem a Hlubinou, takže se do soupeře pustili s velkou vervou. Hned v 5. minutě posunul Schneider balon na Rubého, jehož jedovka nadělala hostujícímu gólmanovi Maňákovi značné problémy. Kravaře poprvé zazlobily při standardce Těžkého a nepřesné hlavičce Ference. Na opačné straně vystihl domácí Nevlud špatnou rozehrávku Barcala, ale Cahel pálil zbrkle vedle.

V 18. minutě se Barcal předvedl v mnohem lepším světle, když se vydal na ofenzivní výlet a pohotovou dělovkou prověřil brankáře Šupolu. Akce pokračovala dorážkou Ference, který po efektní zasekávačce o chloupek minul slavkovskou kasu. O chvíli později oslovil Ferenc krásným křížným pasem Hahna a ten vyprášil rukavice pozorného Šupoly. Hosté pokračovali v náporu jenže trestňák Barcala postrádal přesnost. Druhý poločas odstartoval nepřesným pokusem domácího Nevluda. V 53. minutě šli borci ze Slavkova do slibného přečíslení, které vyřešil Cahel nesobeckým pasem na Rubého, ale Skoumal uhasil doutnající požár. Kravaře vyčkávaly na svou příležitost do 70. minuty. Těžký při trestňáku chytře obstřelil zeď a Šupola nestačil zareagovat – 0:1. Hosté samozřejmě ožili, jenže jedovky Ference a Vitáska zlikvidoval Šupola. Domácí se probudili až deset minut před koncem, kdy Maňáka provětral Hendrych. Následoval roh, po němž Gloga posadil centr na hlavu Cahela, ale Maňák opět zakročil. Cahel se dostal do zakončení i po standardní situaci Nevluda, ke smůle Slavkova měl ovšem značně zamlžená mířidla, takže Kravaře těsný náskok udržely až do závěrečného hvizdu.

Slavkov - Hlubina 1:2

29.04.2018 16:30

Slavkov - Hlubina 1:2 (1:1)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Dietrich, Klement, Hruška – Schneider (75´ Hendrych), Borunský, Král, Gloga (67´ Nevlud) – Cahel, Rubý (57´ Lazecký)

Slavkov na domácím stadionu přivítal ambiciózní Hlubinu, která měla štěstí již ve 3. minutě, protože Schneider po chybném výkopu gólmana Otoupalíka rozezvonil boční část tyčky. Hosté vzápětí odpověděli nepřesným trestňákem Krčmaříka, ale domácí si oddechli především ve 12. minutě. Rodek vyslal do nájezdu Starého, brankář Šupola naštěstí včas vyběhl a velkou příležitost zlikvidoval. O pět minut později bohužel Šupola nezachytil slabý pokus Starého a následoval roh. Po něm odcentroval do ohně Vančo, Hyrník ještě neuspěl, jenže Starý už dokonal dílo zkázy – 0:1. Hlubině narostla křídla, Sasko ovšem ztroskotal na pohotovém Šupolovi. Domácí přispěchali s pádnou odpovědí ve 33. minutě. Dietrich načasoval dlouhý pas na Cahla, který v akrobatické poloze přeloboval Otoupalíka – 1:1.

Těsně před odchodem do šaten napřáhl zdálky slavkovský Král, ale o chloupek minul šibenici. Hosté pak na sebe upozornili při jedovaté standardce Rodka. Druhou půli otevřela tutovka Schneidera, jehož pokus byl po hbitém úniku Cahla tečován kousek vedle tyče. Postupový aspirant odpověděl parádním slalomem střídajícího Schmutze, který z optimální pozice správně nesešteloval mušku. V 59. minutě už při Slavkovu všichni svatí nestáli. Rodek načechral do šestnáctky lahůdkový roh a Blokša se ze vzduchu nemýlil – 1:2. Stejnou medicínu chtěli použít domácí borci, jenže Cahel hlavičkoval po centru Schneidera příliš vysoko. Dvacet minut před závěrečným hvizdem se zaskvěl Otoupalík, když po akci Krále s Pechníkem neuvěřitelně zlikvidoval volej Nevluda. Hlubina se tedy protrápila k důležité výhře.

Bolatice - Slavkov 1:1

25.04.2018 17:00

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Obludník (68´ Rubý), Klement, Gloga   - Schneider (85´ Slavík), Hruška, Král, Dietrich, Borunský - Cahel

Jakubčovice - Slavkov 2:2

21.04.2018 16:00

Jakubčovice - Slavkov 2:2 (2:1)

Sestava Slavkova: Holuša – Pechník, Obludník, Klement, Gloga (52´ Cahel)  - Schneider (85´ Rubý), Hruška, Král, Hendrych (60´ Borunský), Nevlud (74´ Lazecký)  - Dietrich (67´ Borunský)

Fotbalisté Slavkova se vraceli z Jakubčovic s vydřeným bodem. Začátek sobotního duelu jim ovšem hodně zhořkl, když chyboval při rozehrávce Hendrych, Fertál posunul míč na Schreiera a ten poslal z hranice šestnáctky na gólmana Holušu nechytatelné torpédo – 1:0. Hendrych se snažil odčinit svou chybu perfektní kolmicí na Nevluda, ale skóre se tentokrát neměnilo. V 10. minutě už hosté inkasovali, když uviděl Schneider vpředu rozběhnutého Dietricha, který ještě lépe našel Krále, který nezaváhal – 1:1. Slavkovu narostla křídla, jenže dělovku Dietricha spolehlivě lapil brankář Buček. Hosté se však drbali za ušima hlavně po akci Nevluda, Hendrycha a Schneidera, protože posledně jmenovaný zamířil z výhodné pozice vedle tyče. Jakubčovice naopak pálily ostrými náboji. Ve 20. minutě vykoupal Rybařík ve vápně slavkovské zadáky a Chovanec osvědčil potřebný důraz – 2:1. O okamžitou reakci usiloval Obludník, jenže při ofenzivním výletu ztroskotal na Bučkovi.

Druhou půli otevřel báječný diagonální pas Schneidera na Nevluda, ale slavkovský záložník neměl střelecký den. Domácí litovali především situace z 63. minuty. Rybařík naservíroval balon na zlatém podnose Chovancovi, který ovšem z pětky překopl prázdnou kasu. Další těžký moment hosté přežili v 70. minutě, kdy jim nesklapla ofsajdová past, ale Schreier zazdil sólový nájezd. Mezi tyto příležitosti se ještě vklínila nepřesná rána Dietricha. Hosté ale slavili až v 77. minutě. Po centrech Pechníka a Krále se v šestnáctce nejlépe zorientoval Lazecký a zavěsil míč nekompromisně pod břevno. V hektickém závěru mohla rozhodnout obě mužstva. Zatímco v jakubčovickém dresu zpytovali svědomí Murin s Rybaříkem, za Slavkov neuspěli Cahel s Rubým.

Slavkov - Vítkov 1:3

15.04.2018 16:00

Slavkov - Vítkov 1:3 (0:0)

Sestava Slavkova: Holuša - Obludník, Klement. Dietrich, Hruška - Schneider, Král, Hendrych (46´ Pechník), Gloga - Marek (54´ Cahel), Nevlud (67´ Borunský)

Slavkov se musí omluvit svým příznivcům, protože jim pokazil nedělní odpoledne. Začátek zápasu přitom domácím docela vyšel. Hned v 8. minutě našel Gloga na zadní tyči Obludníka, který ovšem z vynikající pozice přepálil břevno. Vzápětí NevludObludníkem vymysleli tutovku pro Marka, ale gólman Richter opět zůstal bez práce. Rovněž Vítkov se postupně zbavoval zábran, jenže Kostera, Špok anebo Pavlíček nepřekonali pozorného brankáře Holušu. Favorit reagoval dvě nápaditými kombinačními akcemi, ale Nevlud opakovaně ztroskotal na Richterovi. A když Richter zpacifikoval i dělovku Glogy, tak převzali iniciativu hosté. Čtyři minuty před přestávkou pláchl rychlonohý Pokorný domácímu kapitánovi Hruškovi, jenže Holuša mu vystavil stopku.

Kdo čekal ve druhé půli zmrtvýchvstání Slavkova, ten musel být hluboce zklamán, protože domácí pokračovali v bohorovném výkonu. Vítkovští naopak dřeli jako koně. K výhře hosty nasměroval velmi slabý rozhodčí Šujan, který si v 64. minutě vymyslel faul Krále na Špoka. Mikulenka pak načechral do vápna hezký centr, Obludník nepokryl Pavlíčka a Holuša neměl nárok – 0:1. Slavkov ovšem přispěchal s bleskovou odpovědí, když Cahel převzal míč od Pechníka a trošku se štěstím vyrovnal nadvakrát na 1:1. Domácí se však stejně jako před týdnem pohřbili sami. V 80. minutě Král při rozehrávce nepochopitelně namazal Pavlíčkovi a ten si počínal jako zkušený mazák – 1:2. V závěru navíc prováhal Cahel vhodný okamžik k centru, takže hosté přešli do smrtícího kontru, při němž Pavlíček vysunul kupředu Minaříka, který dal výsledku finální podobu 1:3.