11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Ludgeřovice - Slavkov 3:1

07.04.2018 15:30

Ludgeřovice - Slavkov 3:1 (1:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Klement, Obludník, Hruška – Nevlud, Dietrich, Hendrych, Král, Schneider (71´ Rubý) – Marek

Fotbalisté Slavkova se v Ludgeřovicích popravili sami, protože si vstřelili dva polovlastní góly. Domácí se od začátku zaměřili na pečlivou defenzivu, ze které občas vyrazili kupředu. Hned ve 2. minutě vypálil Němec a protáhl hostujícího brankáře Šupolu. Poté se po rohu Klose vyšrouboval do vzduchu ludgeřovický bijec Kolenko, ale Šupola se znovu vyznamenal. Mnohem hůře si pak počínal jeho týmový parťák Pechník, když poslal míč nechtěně hlavou přímo na nohu Pěntky a ten pohotový volej nasměroval přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. Slavkov mohl vyrovnat těsně před přestávkou, jenže Marek na pěkný přímák Schneidera nedosáhl.

Začátek druhé půle patřil hostující družině, která ovšem doplatila na mizernou mušku. Nejprve Dietrich s Markem připravili slibnou příležitost pro Hendrycha, ale slavkovský středopolař se ukopl. Vzápětí riskantně vyběhl domácí gólman Hájek, Schneider ho chytře přeloboval, jenže balon pouze zacinkal o břevno. Další pokus Schneidera se vůbec nevešel mezi tři tyče. Ludgeřovice na sebe upozornily při tutovce Klose, Šupola však perfektně sklapl betony. V 73. minutě by se ale Šupola nejraději zahrabal do země. Po zpětném pasu Hrušky si totiž příliš nepotykal s míčem, když při odkopu trefil dotírajícího Pěntku, který kuriózně zvýšil na 2:0. Hosté rezignovali, což jejich soupeř ztrestal. Po diagonálním pasu Pěntky uviděl Klos ve vápně úplně volného Bělana a ten se zblízka nemýlil – 3:0. Borci ze Slavkova už se zmohli pouze na kosmetickou úpravu nepříznivého stavu. Nevlud si v 88. minutě hezky narazil balon s Markem a připravil Hájka o čisté konto – 3:1.

Slavkov - Darkovičky 3:1

01.04.2018 15:30

Slavkov - Darkovičky 3:1 (0:1)

Sestava Slavkova: Holuša – Pechník, Klement, Obludník, Hruška – Gloga, Hendrych, Dietrich (89´ Slavík), Schneider – Nevlud (46´ Král), Marek (82´ Rubý)

Fotbalisté Slavkova jsou v domácím prostředí stále stoprocentní. V prvním poločase ovšem své fanoušky hodně zklamali, protože podali velmi bezkrevný výkon. Hostům nahrála do karet hned 8. minuta, kdy došlo k pěknému uvolnění Turanského, který překonal gólmana Holušu a vše ještě jistil dobíhající Bajger – 0:1. Svěřenci trenéra Onderky pak marně bušili do pevné defenzivy Darkoviček, takže kromě několika dalekonosných pokusů Dietricha nic nevymysleli.

Chleba se lámal zkraje druhé půle, kdy mohli hosté utéct do dvougólového trháku. Kremzer výtečně uvolnil Jamnického, který si však vylámal zuby na pozorném Holušovi. Slavkovští přežili klinickou smrt a sami se vrhli do protiofenzivy. Vyrovnání viselo na vlásku při akci Krále s Dietrichem, ale nikým nehlídaný Marek v obrovské tutovce selhal. Domácí stále utahovali šrouby, což se jim vyplatilo v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve připravili na hraně faulu o balon Lindovského, přes Schneidera a Krále se dostal k míči Dietrich a z otočky nekompromisně napnul síť – 1:1. Slavkov byl najednou v pořádném laufu, takže Darkovičky se vlastně nedostaly za půlku. Zaslouženého obratu se domácí dočkali v 75. minutě. Po rohu Schneidera vystoupal Klement do vzduchu jako bájný Fénix a nechytatelnou hlavičkou upravil na 2:1. Vzápětí sice Král zpackal sólový nájezd, ale jeho kolaps hráči Slavkova okamžitě napravili. Kolmici Hrušky pustil Dietrich šikovně za sebe, ránu Schneidera ještě dokázal brankář Varga zlikvidovat, jenže dorážející Marek už si věděl rady – 3:1.

Slavkov - Mokré Lazce 3:1

05.11.2017 14:00

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Obludník, Dietrich, Gloga – Nevlud (46´ Hruška), Král, Hendrych, Schneider – Marek (76´ Klement), Lazecký (66´ Cahel)

Slavkov i popáté v sezoně na svém stadionu zvítězil. Základní stavební kámen dalšího tříbodového úspěchu položil hned ve 3. minutě. Dietrich oslovil nádherným pasem rozběhnutého Nevluda, který krásně přehodil brankáře Nykše – 1:0. Domácí stoper Dietrich měl prsty i ve druhém gólu. Vyhrál totiž důležitý vzdušný souboj, po němž posunul Marek balon Lazeckému a ten nasadil Nykšovi potupné jesličky – 2:0. Slavkovské fanoušky poté znovu roztleskal Nevlud, jehož pohotový volej se o pár čísel nevešel mezi tři tyče. O necelou čtvrthodinku později se řítil sám na Nykše čerstvý třicátník Král, celou akci ještě vyšperkoval nezištnou přihrávkou na Lazeckého, jenže mával se dost sporný ofsajd a tak gól nebyl uznán.

Po přestávce Mokré Lazce trošku ožily, ale Pavel Galvas pálil pouze slepými náboji, takže se přihlásili o slovo domácí borci. V 56. minutě hostující Exner nechtěně namazal Pechníkovi, před nímž se rozestoupila obrana, a slavkovský zadák zamířil krásně k tyči – 3:0. Mokré Lazce totálně rezignovaly, ale Schneider, Marek, Hendrych a především Gloga stoprocentní příležitosti zazdili. Hosté toto využili alespoň ke snížení nepříznivého skóre, když Novák těžil z dobré práce Exnera, čímž připravil gólmana Šupolu o čisté konto – 3:1.

Chlebičov - Slavkov 1:1

28.10.2017 14:00

Chlebičov - Slavkov 1:1 (0:1)

Sestava Slavkova: Šupola - Pechník, Obludník, Klement, Hruška (75´ Lazecký) - Nevlud (68´ Schneider), Král, Borunský, Dietrich (62´ Hendrych), Gloga - Marek (59´ Cahel)

Chlebičov na vlastním pažitu nečekaně remizoval se Slavkovem, který se letos při venkovních výjezdech výsledkově trápí. Hned v úvodu hosté přečkali dvě infarktové situace. Nejprve se zjevil úplně sám ve vápně Matyášek, ale z pěti metrů zamířil nepochopitelně vedle. Za pár vteřin se Kužel prezentoval pěkným technickým pokusem, jenže gólman Šupola se blýskl učebnicovou robinzonádou. Slavkov se postupně zbavoval nervozity a sám několikrát poškádlil nervovou soustavu favorita. Domácí si napřed zhluboka oddechli při krásné kolmici Marka na rozběhnutého Borunského, který ve stoprocentní šanci minul chlebičovskou kasu. Další dobrou příležitost hostů zpackal Nevlud, když po drzém výpadu Dietricha nevložil do střely potřebnou razanci. Slavkovský expres si ale brzy vylepšil náladu. V 18. minutě si Nevlud počíhal na časovaný pas Borunského a tentokrát mazácky zavěsil míč do sítě – 0:1. Družina kouče Axmanna pak samozřejmě přitopila pod kotlem, jenže Metelka s Radkem ve výborných pozicích selhali.

Po přestávce už domácí přikovali pasivního soupeře na jeho obrannou polovinu, ale s koncovkou byli nadále na štíru. Hlavně Metelka pálil jako u Verdunu, ke smůle Chlebičovu s nulovým efektem. Za ušima se pak drbali rovněž Majewski s Gabajem. Kouzlo slavkovské svatyně tak zlomil pouze Maloch. Ránu Matyáška sice dokázal Obludník zbrzdit, jenže odražený balon zaplul k úplně volnému Malochovi a ten zaslouženě vyrovnal na 1:1. Borci ze Slavkova zahrozili při krásném slalomu střídajícího Hendrycha, ale Cahel míč nedokázal propasírovat do sítě, takže se sobotní duel obešel bez vítěze.

Velké Heraltice - Slavkov 2:1

14.10.2017 15:00

Velké Heraltice - Slavkov 2:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Obludník, Klement, Hruška – Gloga (62´ Pristaš), Borunský, Král, Schneider – Marek (54´ Cahel), Dietrich

Ve Velkých Heralticích proběhl zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V první půli na trávníku dominovali hosté, kteří soupeře sevřeli v pořádně pevných kleštích. Borci ze Slavkova si v úvodní čtvrthodince vytvořili několik tutovek, jenže s jejich realizací byli hodně na štíru. Nejprve vlétl do šestnáctky Pechník a Borunský zblízka orazítkoval tyčku, následná rána Schneidera pak znamenala pouze roh. O chvíli později se Marek vyhnul ofsajdové pasti, ale Borunský zamířil kousek vedle. Poté agilní Borunský uháčkoval Čuntu, jeho dělovka však proletěla těsně nad břevnem. Velké nebezpečí znamenal i roh Glogy, po němž selhal Marek. Fotbalového pánaboha vzápětí urazil i Borunský, když zpackal nadějné přečíslení pět na dva a Schneider, jehož přízemní pokus zneškodnil brankář Šmajstrla. Domácí naopak vyprodukovali pouze jedinou střelu Miroslava Rolného, kterou zlikvidoval gólman Machel.

Velké Heraltice tak probrala až přestávková bouře v kabině. Napřed ale schytaly hodně tvrdou facku. V 58. minutě se srazili hostující Obludník s Glogou, ale sudí chybně odpískal faul. Ke standardní situaci se postavil Schneider a nachystal na hruškách Šmajstrlu, který čekal centr – 0:1. Slavkov však paradoxně sundal nohu z plynu, což se mu vrátilo jako bumerang. Po mizerné rozehrávce Schneidera uvolnil Daniel Klein obloučkem Zemborskiho, jehož štiplavou střelu vyrazil Machel pouze k Tesařovi a ten vyrovnal na 1:1. Domácí ochotně převzali iniciativu. Příležitost Adama Rolného ještě zhatil Machel, ale v 78. minutě už Slavkovští klopili zrak. Po rohu Miroslava Rolného důrazný Jan Otipka přetlačil Dietricha, balon prošel mezi Machelem a u tyče stojícím Hruškou, což znamenalo průběžný stav 2:1. V samotném závěru ještě mohly Velké Heraltice své vedení pojistit, jenže Jan Otipka, Miroslav Rolný anebo Kocián netrefili cílené zařízení.