11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Slavkov - Oldřišov 3:1

08.10.2017 15:00

Slavkov - Oldřišov 3:1 (0:1)

Sestava Slavkova: Machel – Pechník, Obludník, Klement, Gloga – Hruška (56´ Cahel), Borunský (78´ Pristaš), Král, Schneider (89´ Hendrych),  Marek (73´ Nevlud) – Dietrich

Slavkov v letošní sezoně proměnil svůj stadion v nedobytnou tvrz. V neděli odjeli s nepořízenou i nájezdníci z Oldřišova. Hosté vstoupili do zápasu značně bohorovně, přesto mohli brzy skórovat, když se balon po standardce Pflegera odrazil od Matěje Žídka a gólman Machel musel předvést učebnicový tygří skok. Domácí poprvé vystrčili růžky při pěkné narážečce GlogyMarkem, ale brankář Minarčík se nenechal překvapit. Ve 28. minutě si agilní Marek naběhl na centr Schneidera, jenže Minarčík opět uzamkl svou klec. Do třetice na něm pohořel Král, který po časovaném pasu Klementa zazdil sólový nájezd. Z čista jasna tedy udeřilo ve slavkovské šestnáctce. Po akci Brunclíka s Michalem Jadrným se prosadil volný Pavlíček – 0:1. Domácí najednou vypadli z tempa, ale pokusy Bořuckého či Michala Jadrného lapil pozorný Machel

Chleba se tak lámal až po přestávce, kdy Slavkov předvedl skvostnou desetiminutovku. Nejprve Obludník chytře prostrčil míč Schneiderovi, jehož skákavou ránu neudržel Minarčík v rukavicích a střídající Cahel se trenérům odvděčil za důvěru – 1:1. Domácí chytili druhý dech, když se Král po kolmici Borunského řítil úplně sám na Minarčíka, který balon vyškrábl na roh. K němu se postavil právě Král, načechral míč do ohně a Pechník prudkou hlavičkou vymetl bližší šibenici – 2:1. O necelých pět minut později vysunul Borunský kupředu Glogu, jehož nepříliš povedený centr Minarčík evidentně podcenil a Cahel opět trestal – 3:1. Další slibnou příležitost Slavkova sice zahodil Schneider, ale domácím to příliš nemuselo vadit, protože hlavičky dlouhána Samka mířily mimo tři tyče.

Kravaře - Slavkov 5:0

01.10.2017 15:30

Kravaře - Slavkov 5:0 (4:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Marek (59´Pechník), Obludník, Klement, Hruška – Gloga, Borunský (60´ Pristaš) Král, Schneider – Cahel, Dietrich

Slavkovští fotbalisté v dosavadním průběhu sezony působili velmi sympatickým dojmem, jenže v Kravařích si uřízli pořádnou ostudu. Jejich bodové plány se začaly bortit ve 4. minutě, když utekl po levém křídle Pavelek a z druhé vlny udeřil Heger – 1:0. Hosty nadále svazovala nervozita, ale Peterek správně nesešteloval mířidla. Až poté se Slavkov zbavil přehnaného ostychu, jenže předvedl skutečně mizernou koncovku. Nejprve se vecpal do šestnáctky důrazný Cahel a Dietrich přepálil břevno. Za pár vteřin Borunský uvolnil Schneidera, brankář Maňák však vyškrábl balon na roh. Ve 28. minutě hosté definitivně urazili štěstěnu, protože ani Borunský nevyslyšel po bezvadné kolmici Krále gólovou výzvu. Houževnatý odpor Slavkova zlomila 30. minuta. Skoumal totiž našel ve vápně Peterka, který nekompromisně rozvlnil síť – 2:0. Za další čtyři minuty navíc neúnavný Pavelek naservíroval míč Ferencovi a ten zvýšil na 3:0. Tři minuty před přestávkou chyboval ve středu hřiště Král, Skoumal okamžitě vysunul Pavelka a Slavkov byl zralý na ručník – 4:0. Střeleckou bezradnost hostů následně dokumentovali Cahel se Schneiderem, neboť zahodili velmi slibné příležitosti.

Druhou půli spustila neproměněná tutovka kravařského Ference. Slavkovští se snažili alespoň korigovat, jenže Cahel bohužel přesné centry Glogy se Schneiderem nezužitkoval. V 71. minutě se tedy opět radovali domácí, když Heger uviděl ve výtečné pozici Hanuse – 5:0. Hostující gólman Šupola tedy dostal k nedělním narozeninám od svého bývalého chlebodárce pět nechtěných dárečků.

Hlubina - Slavkov 1:0

24.09.2017 16:00

Hlubina - Slavkov 1:0 (0:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Dietrich, Klement, Hruška – Gloga (Lazecký), Hendrych, Král, Schneider (70´ Cahel) – Pristaš (53´ Marek), Dietrich

Fotbalisté Slavkova se představili v Hlubině, kde zazlobili hned v 6. minutě. Po centru Hendrycha si Pechník vylámal zuby na gólmanovi Otoupalíkovi a poté neuspěl i dorážející Gloga. Za pár vteřin výtečně zakombinovali Pristaš s Dietrichem, jenže Král těsně minul vzdálenější tyčku. Domácí se poté dostali do tlaku díky spoustě standardních situací, z nich některé byly hodně sporné. Hlavičku Krčmaříka naštěstí zastavilo břevno, trefa Starého neplatila kvůli ofsajdu a při další tutovce snajpra Starého úřadoval na brankové čáře stojící Gloga.

Po přestávce Slavkov opět přidal na obrátkách, jenže střídající Marek spolehlivého Otoupalíka nepřelstil. O výsledku tedy rozhodla 63. minuta. Hlubina rozehrála trestňák nakrátko, Petrov napřáhl zpoza šestnáctky a Klement balon nešťastně tečoval do protipohybu gólmana Šupoly – 1:0. Slavkovští pak otevřeli defenzivní stavidla, ale Starý s Krčmaříkem pojistku odmítli. Hosté zpytovali svědomí především při vyložených šancích Hendrycha. Průbojný středopolař nejprve zamířil vedle, aby si následně v 76. minutě naběhl na křížný pas Marka, jenže tváří v tvář Otoupalíkovi selhal.

Slavkov - Jakubčovice 4:2

17.09.2017 16:00

Slavkov - Jakubčovice 4:2 (2:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Obludník, Klement, Hruška – Borunský (68´ Lazecký), Hendrych, Král, Schneider (87´ Pristaš), Gloga (Marek) – Dietrich(78´ Cahel)

Slavkov v letošní sezoně proměnil svůj stadion v nedobytnou tvrz, když proti rozjetým Jakubčovicím slavil již třetí domácí výhru. Svěřenci kouče Onderky od začátku létali na podmočeném trávníku jako motorové myši. Navíc ve svém středu objevili nečekaného kanonýra, letní kylešovickou posilu Pechníka. Slavkovský zadák poprvé úřadoval ve 20. minutě, když se při rohu Schneidera vyšrouboval do vzduchu a razantní hlavičkou vymetl šibenici – 1:0. O necelých dvacet vteřin později si Pechník zopakoval gólovou radost. Po zpětném pasu Hendrycha pálil Hruška a dorážející Pechník stál znovu ve správný moment na správném místě – 2:0. Domácí pokračovali v nátlakové hře, jenže Král, Hendrych, Pechník, Dietrich anebo Gloga potřebnou pojistku nepřidali. Rovněž hosté dokázali zahrozit, když tutovku Murina zlikvidoval brankář Šupola, který navíc těsně před přestávkou děkoval dobře postavené tyčce.

Jakubčovice se tedy radovaly až ve 48. minutě. Klement si vybral slabší chvilku a Schreier pohotově překonal Šupolu – 2:1. Slavkov se vrátil do pohody za dalších pět minut. Borunský vysunul kupředu Krále a ten při sólovém nájezdu nezaváhal – 3:1. Ve slibných příležitostech se poté objevili Borunský s Dietrichem, jenže do střelecké listiny se zapsal až Hruška. Domácí kapitán se po centru Schneidera opřel do odraženého míče a vměstnal ho nekompromisně pod břevno – 4:1. Hosté už se zmohli pouze na korigující trefu z kopačky Rybaříka – 4:2.

Vítkov - Slavkov 0:0

13.09.2017 09:57

Vítkov - Slavkov 0:0 (0:0)

Sestava Slavkova: Šupola – Pechník, Dietrich, Klement, Hruška - Gloga, Hendrych, Král, Schneider – Pristaš (60´ Borunský ), Lazecký

Fotbalisté Vítkova se ani v pátém soutěžním kole nedočkali vítězství, když proti Slavkovu vydřeli alespoň bod. Hosté rozjeli festival neproměněných šancí hned ve 2. minutě. Hendrych vyslal do sólového úniku Lazeckého, který místo kličky vsadil na razanci a ztroskotal na gólmanovi Richterovi. Domácí následně opláceli podobnou mincí, když si Černoch po chybě Krále vylámal zuby na brankáři Šupolovi. Poté už hrozili výhradně borci ze Slavkova. Nejprve načasoval Klement pěkný pas na Schneidera, jenže hostující záložník selhal. Vzápětí načechral Pechník balon na Lazeckého, který měl ovšem značně zamlžená mířidla. Ve 31. minutě si Gloga hrudí zpracoval centr Dietricha, ale ani on neodčaroval kouzlo vítkovské svatyně. Stejně pak dopadl i dalekonosný projektil z dílny Dietricha.

Hosté pálili slepými náboji i po přestávce. Spolehlivý Richter bezpečně lapil ránu Borunského, aby pak při trestňáku Schneidera děkoval dobře postavené tyčce. Štěstěna se od hostů odvrátila rovněž u rohu Schneidera, neboť Dietrich hlavičkoval do břevna. V 77. minutě fauloval Richter mimo šestnáctku, ale náladu si spravil téměř okamžitě, když bravurně vyškrábl přímák Schneidera ze šibenice. Domácí tak doklopýtali ke zlaté remíze.