11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Vítkov - Slavkov 5:0

18.04.2015 16:00

Vítkov - Slavkov 5:0 (4:0)

Sestava Slavkova: Machel - Borunský (20´ Marek), Malček, Rubý, Kubín - Nevlud (46´ Baláž), Hruška, Král, Schneider - Pavelek, Tengler

Fotbalisté Vítkova utrpěli během podzimu pouze jedinou porážku, a to právě na hřišti Slavkova, kterému tedy měli v sobotním odpoledni co vracet. Hostující gólman Machel se poprvé zapotil v 11. minutě, když ho z ostrého úhlu prověřil Černín. Za další dvě minuty ale zahrozili Slavkovští. Útočnou akci rozjel Nevlud, Tengler vydláždil českou uličku pro Schneidera, jehož přízemní pokus ztečovali zadáci na roh. Vítkov začal naplňovat úlohu favorita ve 22. minutě. Jurečka nabral obrovskou rychlost, vlétl do vápna a nekompromisně napnul síť – 1:0. Domácí napumpovaní sebevědomím zvýšili svůj náskok ve 25. minutě. Roman Modelský kopal roh, Radim Krása hlavičkoval sám na přední tyči a dezorientovaný Malček si vsítil vlastence – 2:0. Ve 33. minutě už byli hosté zralí na ručník. Brankář Snášel provedl výkop, Hruška s Markem se mezi sebou nedohodli a Jurečka proměnil sólový nájezd – 3:0. Sedm minut před poločasovým hvizdem si navíc Slavkovští nepohlídali roh Jurečky, který Radim Krása jemně přičísl a nepokrytý Karel Krása upravil na 4:0. Tečku za úvodním dějstvím potom udělaly nebezpečné trestňáky slavkovského dua Král – Malček. Zkraje druhé půle sice mohli hosté zásluhou Schneidera korigovat, ale jinak nadále dominovali borci z Vítkova. Nejprve odmítl Jurečka hattrick, poté hlavičkoval nepřesně Cihlář a pokus Karla Krásy odklízel z brankové čáry Malček. Domácí se tak střelecky prosadili až v 64. minutě. Po akci Dohnálka s Romanem Modelským se nádherně trefil střídající Cihlář – 5:0. Další tutovku Cihláře pak zlikvidoval Machel a ránu Jurečky pro změnu zabrzdila tyčka. Po šestém zásahu Vítkova volal rovněž nájezd Romana Modelského. Za Slavkov reagoval svým výpadem Schneider, který společně s Tenglerem snesl trošku přísnějšího měřítka v herní bídě hostů. Po rohovém kopu Rubého dále nebezpečně plachtil ve vzduchu Kubín, jenže hlavičkoval o chloupek vedle, takže na čestný úspěch si mohl Slavkov nechat zajít chuť. A když zazdil loženku Dohnálek, zněl konečný výsledek 5:0.

Slavkov - Štítina 1:1

12.04.2015 15:30

Slavkov - Štítina 1:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Machel - Borunský, Malček, Cahel, Kubín - Nevlud, Hruška (75´ Marek), Rubý, Schneider (85´ Baláž) - Král - Pavelek (60´ Tengler)

Velice důležité utkání čekalo na slavkovské fotbalisty doma proti Štítině. Svěřenci trenéra Onderky do něj vkročili náporem. Střely Krále a Malčeka se ještě daly označit za propagační. V 6. minutě už Slavkovští zazdili vyloženou šanci. Schneider s Králem si krásně vyměnili balon a následoval ostrý centr do vápna. Pavelek se sice odpoutal od svého strážce, jenže poté pálil kousek vedle. O chvíli později předvedl odvážný slalom domácí Borunský ale bohužel minul hostující klec. Ze strany Slavkova pak ještě stály za zmínku dva nebezpečné pokusy dravého Nevluda. Štítina zazlobila pouze ve 26. minutě. Přes Kudělu a Peterka se probil k balonu Černý, jenže z optimální pozice poslal míč těsně kolem šibenice. Krátce po přestávce na sebe znovu upozornili domácí. Rubý zakroutil roh na zadní tyč, kde se vyšrouboval do vzduchu Kubín, ale hlavičkoval mimo. Vzápětí Rubý uvolnil Schneidera, ani on ovšem netrefil cílené zařízení. V 54. minutě už to přišlo. Schneider vydláždil typickou českou uličku pro Pavelka, brankář Hlaváček trošku zaspal a slavkovský forvard zachoval pevné nervy – 1:0. Za okamžik se navíc Rubý postavil k trestňáku a balon zaplul kousek vedle tyče. Místo gólové pojistky však přišlo vyrovnání. Po výkopu Hlaváčka nezasáhl Hruška míč ideálně, takže ho Tkadleček mohl naservírovat Maiselovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 1:1. Štítina se spoléhala čistě na brejky, přičemž po jednom z nich zakončoval Tkadleček lehce nepřesně. Na opačné straně pak správně nesešteloval mířidla Schneider. Hosté následně zareagovali přízemní ranou Maisela. Hodně emocí vzbudila 73. minuta. Tkadleček se totiž dožadoval, zřejmě oprávněně, penalty tak vehementně, až srazil na zem Cahela a vyfasoval červenou kartu. Početní přesilovku ovšem bezzubý Slavkov nevyužil.

Kylešovice - Slavkov 2:0

04.04.2015 15:30

Kylešovice - Slavkov 2:0 (0:0)

Slavkov - Píšť 3:0

29.03.2015 15:00

Slavkov - Píšť 3:0 (2:0)

Sestava Slavkova: Holuša - Cahel, Obludník (85´ Marek), Malček, Kubín (88´Gavenda) - Nevlud (80´ Baláž), Rubý, Hruška, Schneider (55´ Pavelek) - Král, Tengler (60´ Borunský)

Fotbalistům Slavkova zimní příprava příliš nevyšla, ale v úvodním jarním kole si spravili náladu. Proti slabé Píšti od začátku tahali za delší provaz. Střelecké pokusy Tenglera, Hrušky, Cahla anebo Schneidera si ještě nenašly cestičku mezi tři tyče. Poté hezky zakombinovali Obludník s Králem, ale Tenglerovi střelu vykopl obránce z prázdné branky. Vzápětí navíc spálil tutovku Nevlud, takže skóre nadále zůstávalo nerozhodné. Štěstěna se k domácím otočila čelem až ve 37. minutě. Hruška převzal balon od Rubého a po jeho nepovedeném centru balon překvapivě zaplul do sítě – 1:0. Až poté vystrčila růžky Píšť, ale hlavičku Kuliga parádně zlikvidoval brankář Holuša. Zákonitě tedy udeřilo na opačné straně, kde Kubín předal míč Malčekovi a slavkovský stoper skákavou ranou ze třiceti metrů zaskočil gólmana Grosse – 2:0.

Vstup do druhé půle se více vydařil hostům. V rychlém sledu za sebou dvakrát zazlobil Petr, jenže domácí svatyně odolala. Poté přešli Slavkovští do protiofenzivy. Cahel ještě centrem od rohového praporku zacloumal pouze břevnem, ale v 58. minutě už domácí celek slavil. Rubý zakroutil roh na zadní tyč, odkud Kubín hlavou vymetl šibenici – 3:0. V závěrečné půlhodince mohli Slavkovští zvýraznit své vedení. Svědomí přitom zpytovali hlavně Pavelek, Borunský a Cahel. Gross již tedy zůstal nepřekonán, jenže na vysokém vítězství domácích to nic nezměnilo.

Změny v kádru

22.03.2015 08:45

Sezóna se kvapem blíží a tak již máme definitivně uzavřený kádr. Změny byli tentokrát celkem veliké.

Odešli: Dušek Petr - Vlivem zranění a věku se rozhodl pokračovat jen V Dolních Životicích

Hanák Miroslav - hostování Dolní Životice. Mluvil o pauze, místo toho se připravuje v Dolních Životicích. Tak trochu podraz na komplet celé mužstvo, bohužel s ním nebylo k hnutí. Tak odešel na půlroční hostování.

Grajciar Jan - hostování Dolní Životice. Odmakal komplet celou přípravu, ale chtěl odejít. I vlivem toho, že většinou nehrál v základu jsme se dohodli na hostování.

Peška Miroslav - neprodloužení hostování - I díky pracovnímu vytížení, nezvládl přechod do vyšší soutěže. Tím pádem jsme se domluvili na nepokračování ve spolupráci

Přišli:   Rubý Patrik - Přestup s FC Hlučín - těžké jednání s Hlučínem vedla nakonec k přestupu hráče. Doufáme, že se bývalý hráč ligového dorostu Opavy ve Slavkově pořádně představí a mužstvu pomůže.

Tengler Jiří - Hostování s Dolních Životic - Nadějný mladík, střídá lepší okamžiky s horšími. Ale to je po přestupu s nižších soutěží normální. Pokud vydrží s poctivým přístupem, mohl by se v budoucnu stát velkou oporou.

Gloga Jakub - Hostování z Hlavnice - věkem ještě dorostenec uchvátil v začátku přípravy. Bohužel jej poté skolila nemoc a jeho start tak proběhne nejdřív v třetím kole.