11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Oldřišov - Slavkov 1:7

05.10.2014 15:30

Oldřišov - Slavkov 1:7 (0:1)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík (80.Marek), Obludník, Cahel, Hanák - Nevlud (64. Pavelek), Král, Hruška, Schneider (70. Peška) - Malček (Borunský), Košárek

Slavkov po katastrofálním vstupu do soutěže nabírá znamenitou formu. Minulou neděli si s gustem pošmákl na Oldřišovu, takže zaznamenal již třetí výhru v řadě. V prvním poločase to však na výprask domácích vůbec nevypadalo. Vcelku vyrovnaný duel hosté gólově načali v 17. minutě. Král z trestňáku našel ve vápně nepokrytého Kovalčíka, který zkušeně napnul síť – 0:1. Fotbalisté Oldřišova potom zvýšili obrátky, jenže s výjimkou nepřesné rány Utěšeného působili poměrně neškodným dojmem. Slavkovští se soustředili na rychlé kontry, které měly hlavně po přestávce smrtící účinek. Ve 38. minutě ještě v koncovce selhali, když Hanák nezužitkoval perfektní pas Košárka.

Chleba se lámal na začátku druhé půle. Nejprve hostující brankář Machel výtečně zneškodnil hlavičku Rádka. Na opačné straně pak Král vydláždil typickou českou uličku pro Nevluda, který ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na volného Malčeka a bylo to 0:2. Oldřišov se potom sesypal jako domeček z karet. V 64. minutě Malček po standardce Cahla hlavou připravil šanci Kovalčíkovi a ten se znovu nemýlil – 0:3. Za okamžik se podruhé radoval také Malček po kolmici Hrušky – 0:4. Hned poté sice korigoval Bořucký, ale jinak drželi nadále všechny trumfy v ruce hosté. Hlavně Malček řádil jako utržený ze řetězu. Po akci Pavelka s Hruškou obešel i brankáře a zkompletoval hattrick. Vzápětí si naběhl na časovaný pas Cahla a vsítil dokonce čtvrtou branku – 1:6. Demolici Oldřišova uzavřel v 88. minutě Košárek, který nadvakrát využil nepřímý volný kop, nařízený za chycenou malou domů gólmana Rychlého – 1:7. Slavkov dosáhl na nejvyšší vítězství za posledních deset let.

Slavkov - Štěpánkovice 2:0

28.09.2014 16:00

Slavkov - Štěpánkovice 2:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík, Cahel, Obludník, Kubín - Rohovský (45¨. Nevlud) Hruška, Král, Schneider(70. Hanák) - Dušek(63. Pavelek), Malček(90. Marek)

Slavkovští fotbalisté podruhé za sebou vyhráli a navíc s čistým štítem. Na úspěšné odpoledne zadělali hned v 7. minutě. Schneider načasoval skvělou kolmici na Duška, který uviděl ve vápně Malčeka a ten zblízka uklidil balon do štěpánkovické klece – 1:0. Po vedoucí trefě se ovšem domácí poněkud uspokojili, takže hosté párkrát vystrčili růžky. Slavkovský gólman Machel si nejprve poradil s trestňákem Davida Benka, ale potlesk fanoušků si vysloužil hlavně ve 38. minutě. To se před ním zjevil úplně sám Dušan Harazim, jenže Machel předvedl vskutku fantastický zákrok.

Po přestávce už režíroval vývoj zápasu Slavkov, který zahazoval šance jako na běžícím pásu. Nejprve po akci Obludníka s Hruškou neuspěl veterán Dušek. Stejný hráč pak těžil z rychlého autu Schneidera, když z úhlu rozezvonil břevno. V 67. minutě se drbal za ušima Král, protože ve stoprocentní šanci vytloukl pouze betony brankáře Lefendy. Hned z protiútoku zazlobily Štěpánkovice, neboť Schwalbe jen o kousek minul domácí svatyni. Poté nastaly chvilky střídajícího Hanáka. Slavkovský plejer si dvakrát naběhl na pas Malčeka, ale v prvním případě pálil kousek nad břevno a poté orazítkoval tyčku. Domácí ekipu mohla střelecká nemohoucnost mrzet, jenže přímák Schwalbeho zlikvidoval pozorný Machel. Slavkov se tedy uklidnil až v poslední minutě. Po odkopu Obludníka převzal balon Malček a s ledovým klidem proměnil sólový nájezd – 2:0. Domácí díky nedělnímu vítězství opustili poslední příčku tabulky.

Góly: Malček 2x

Slavkov - Vítkov 3:0

21.09.2014 16:00

Slavkov - Vítkov 3:0 (0:0)

Sestava Slavkova:Machel - Kovalčík, Cahel, Obludník, Kubín - Rohovský (75´ Marek), Hruška, Král, Schneider - Dušek (46´ Pavelek), Malček

Ve Slavkově se zrodilo překvapení kola, protože dosud nevýrazní domácí přemohli našlapaného lídra soutěže z Vítkova. Onderkovi chlapci postavili svou taktiku na enormním nasazení a bojovnosti. V určitých chvílích by se dalo říct, že pod nimi hořela tráva. Přesto si hosté v prvním poločase vypracovali spoustu vynikajících brankových příležitostí, ale většinou míjeli cílené zařízení. Prostor mezi třemi tyčemi netrefil Roman Modelský a krátce po něm ani Černín. Hlavičku Dohnálka zase výtečně zneškodnil gólman Machel. Slavkovští poté přežili i další tutovku Černína po nádherné kolmici Špoka. Domácí se naopak během úvodní pětačtyřicetiminutovky zmohli pouze na neškodný pokus Krále.

Druhá půle však byla z jejich strany úplně jiné kafe. Do karet jim nahrála hned 46. minuta. Po nedorozumění vítkovského defenzivy vybojoval čerstvý Pavelek míč pro Malčeka a ten si zavzpomínal na dobu, kdy patřil k nejlepším kanonýrům soutěže – 1:0.

Hosté pak svírali svého soupeře v ofenzivních kleštích, ale do tutových šancí už se neprokousali.

Slavkovští čekali na brejky a ty měly v jejich podání smrtící účinek. Hlavně střídající Pavelek řádil jako černá ruka.

V 66. minutě předvedli domácí ojedinělou kombinační akci. Přes Krále a Schneidera se dostal k balonu Malček, který pak vyzval ke skórování právě zmiňovaného Pavelka – 2:0. Zhruba deset minut před závěrečným hvizdem favorit definitivně rezignoval. Král vysunul kupředu Pavelka, ten vyškolil několik obránců a pečetil na překvapivých 3:0.

Štítina - Slavkov 3:0

13.09.2014 16:00

Štítina - Slavkov 3:0 (1:0)

Sestava Slavkova: Machel - Kovalčík ( 59.Cahel ) , Obludník, Hanák, Kubín - Marek, Král, Schneider, Grajciar ( 32 Rohovský) - Peška, Pavelek

Štítina si proti Slavkovu celkem v poklidu dokráčela ke třem bodům, neboť hosté se opět prezentovali tristním výkonem, který nebyl hodný I. třídy. Domácí od začátku pevně třímali dirigentskou taktovku. Slavkovský gólman Machel nejprve vyškrábl hlavičku Prokši. O chvíli později pálil těsně vedle Tkadleček, aby ho vzápětí napodobil Kožušník. Potom se znovu zapotil Machel, protože musel likvidovat sólový nájezd nebezpečného Tkadlečka. Ve 28. minutě už hostující družina inkasovala. Slavkovský Grajciar dal balon nešťastně přímo proti noze Halškovi a ten vsítil svou premiérovou branku v dresu Štítiny – 1:0. Domácí ale vedoucí zásah uspokojil, takže přenechali aktivitu soupeři. Hosté mohli odpovědět při průniku Pešky anebo hlavičkách Kovalčíka či Rohovského, kterým posadili přesné centry na hlavu Schneider s Králem.

Definitivní hřebíček do slavkovské rakve přinesla 53. minuta. Tkadleček při nadějném přečíslení našel uvnitř šestnáctky nekrytého Prokšu a ten neomylně napnul síť – 2:0. Hosté naprosto odpadli, ale domácí k nim byli milosrdní. Z plejády šancí využili pouze jedinou, když Halška po hrubce Hanáka proměnil ideální pas Tkadlečka – 3:0. Štítina tedy přerušila nepříznivou výsledkovou sérii, zatímco Slavkov je zralý na sestup.

Velké Heraltice - Slavkov 2:3 - semifinále okresního poháru

10.09.2014 16:30

Velké Heraltice - Slavkov 2:3 (2:2)

Sestava Slavkova: Machel - Rubý(75.Gavenda) Malček, Hanák, Kovalčík(65.Grigoriadis) - Marek, Král, Schneider, Obludník - Peška, Pavelek

Úvod utkání, které pískal jen jeden rozhodčí velmi pochybné úrovně patřil Slavkovu. První šanci však Pavelek zazdil, když místo střely zvolil zasekávačku a o míč následně přišel. Slavkov se tak radoval z vedení, až v 17 minutě. Schneider zahrál roh na hlavu Malčeka, jehož zakončení domácí odvrátili na nohu Kovalčíka ten prostřelil vše. 0:1. Naši hráči pokračovali v náporu, přihrávku pešky však před nabíhajícím Obludníkem odvrátili na poslední chvíli domácí na roh. V další šanci Peška mířil pouze do náruče brankáře, a podobně se vedlo i Schneidrovi po povedeném průniku. A tak zahřmělo na druhé straně. Hanák přišel o míč ve středu hřiště a domácí následný brejk na dvakrát využili 1:1. Slavkov však pokračoval v náporu, Pavelek po přiťuknutí Schneidera sám před brankářem nezakončil. V další šanci Král zakončil přečíslení střelou vedle. Za svou snahu byli naši hráči přeci jen odměněni, když po obrovské chybě domácí obrany se objevil v přečíslení 5 na 1. Trochu kostrbatou akci nakonec zakončil Král přesnou střelou k tyči. 1:2. Radost Slavkova však trvala pouze minutu, kdy po rohu domácích hlavičkoval naprosto volný domácí útočník 2:2.

Druhý poločas se Slavkov od 60´ úspěšně bránil přesilovce domácích. Domácí si sice vytvořili uzemní převahu, ale do šancí se nedostávali. Když už se obě mužstva připravovali na penalty zakroutil přímý kop na zadní tyč Schneider. Hlavičku Pavelka odrazili domácí k Malčekovi, který z pěti metrů poslal Slavkov do finále poháru. 2:3.