11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

SO Bruntál - TJ Sokol Slavkov

17.08.2014 17:00

SO Bruntál - TJ Sokol Slavkov 3:1 (0:0)

Sestava Slavkova: Holuša - Obludník, Malček (80. Grajciar), Hanák, Kubín - Nevlud, Král, Schneider, Hruška, Peška (60. Marek) Kovalčík (85. Rubý)

V Bruntále se během léta sloučila Olympie se Slavojem, takže se čekalo, jak se bude domácím v obměněném složení dařit. V premiérovém zápase se představili před vlastními fanoušky proti Slavkovu, který zahrozil již po dvou minutách hry. To Schneider centroval do vápna, kde se dostal k míči Obludník, ale ani nadvakrát neuspěl. Domácí reagovali nepřesnou hlavičkou Stefanovského po centru Kaupa. O chvíli později se Schneiderovi přímo z rohu povedlo dopravit balon do sítě, jenže sudí Mikošek pískal útočný faul. Těsně před přestávkou potom nádherně zakombinovali hostující Peška s Králem, ale Kubín v zakončení selhal.

Druhá půle už přinesla góly. Nejprve se radovali borci ze Slavkova. Hoffmann ledabyle přišel o míč a Král se sólovým nájezdem výtečně naložil – 0:1. Radost hostů však měla jepičí život. Jejich bodové plány se začaly hroutit v 59. minutě. Bruntálský hromotluk Cabal uviděl na hranici šestnáctky volného Stoklasu, který vymetl šibenici – 1:1. Vzápětí se nacpal do vápna Kaup a brankář Holuša opět lovil balon ze své sítě – 2:1. Dvacet minut před závěrečným hvizdem Slavkov definitivně odpadl. Stefanovský odtlačil Malčeka a pečetil na finálních 3:1.

Budišov nad Bud. - Slavkov - 1:4 (1:1)

10.08.2014 17:00

10.08.2014 Budišov - Slavkov 1:4 (1:1)

Sestava Slavkova: Machel - Obludník, Malček, Hanák, Cahel (70.Gavenda) - Nevlud, Král (65.Čapec), Schneider, Kubín - Kovalčík (58. Marek), Pavelek

V dalším kole poháru jsme zajížděli na hřiště Budišova. Od úvodu utkání jsme soupeře zatlačili k vlastnímu vápnu. Po střele Schneidera jsme si i vytvořili první šanci, bohužel Kovalčík ani Pavelek nedotlačili míč do branky, a když se povedlo Kubínovi tak rozhodčí zapískal faul. V 20´se krásně uvolnil Pavelek, ale jeho pěknou střelu do šibenice vytáhl domácí gólman výborným zákrokem na roh. Vedení jsme se dočkali v 29´, velmi dobře hrající Pavelek uvolnil Kovalčíka a ten zamířil přesně na zadní tyč 0:1. Domácí mohli okamžitě vyrovnat, když po ztrátě Schneidera mířil útočník sám na Machela. Ten si však z jeho zakončením poradil.  Domácí se však přeci jenom dočkali, když z 20 metrů se krásně trefili k tyči. 1:1.

Druhý poločas začal Slavkov, ukázkově Schneider se zmocnil odraženého míče, a střelou po zemi z 25 metrů překvapil domácího gólmana. 1:2. Domácí mohli ještě jednou srovnat, nepovedený centr zaplachtil za Machela , ale naštěstí skončil na tyči. Rozuzlení přinesla standartka Schneidera, kterou zakončil akrobaticky Malček. 1:3. Zbytek utkání se hrál již otevřený fotbal se šancemi na obou stranách, definitivu přidal po rohu Schneidera střílející Hanák. 1:4. Naši hráči se tak zajistili postup do dalšího kola, které se bude hrát ve středu 3.9.2014 ve Velkých Heralticích.

Pohár Muži

03.08.2014 00:00

31.7.2014 Slavkov - Zlatníky 3:0 (3:0)

V prvním kole okresního poháru nastoupilo naše áčko na domácím hřišti proti mužstvu zlatník. První poločas byl relativně vyrovnaný. Naše mužstvo však lépe řešilo koncovku svých šancí a díky tomu se ujalo vedení. Postaral se o to Peška (nová posila s SK Zátor) dvěma zásahy a třetí gól přidal Grajciar. Bohužel taky došlo k nešťastné události, kdy se hlavami srazili Cahel s Grajciarem a oba jsme museli předat do zdravotní péče.

V druhém poločase byl Slavkov lepším mužstvem , ale paradoxně již skóre z mnoha šancí nenavýšil. I tak se o postup nemusel strachovat.

03.08.2014 Štáblovice - Slavkov 0:8 (0:2)

V druhém kole poháru jsem zajížděli na hřiště Štáblovic. Domácí outsider dlouho držel s naším mužstvem krok, když se dokonce po šanci Laovského mohl ujmout vedení. Naši hráči však nakonec využili svou převahu, když se do poločasu trefili Nevlud a Peška.

Druhý poločas se již změnil v hru kočky s myší. Domácí totálně odpadli tak bylo utkání ukončeno v 75´ za stavu 0:8. O góly se postarali v druhém poločase Peška 2x, Kubín 2x, Schneider, Gavenda

V dalším kole se střetneme v Neděli 10.08.2014 s mužstvem Budišova na jejich hřišti.