11. Hradec nad Moravicí 13 4 2 7 27:33 14 0 0
13. Slovan Ostrava 13 3 0 10 22:36 9 0 0

Výsledek 15.kola

18.11.2012 13:30

Neděle  Slavkov - Frýdlant n. O. (tráva) 0:1 (0:1)

Slavkov opět selhal

Fotbalisté Slavkova utrpěli o víkendu další porážku, takže je čeká hodně perné jaro. Po debaklu od Heřmanic sice výrazně zlepšili herní projev, jenže směrem dopředu byli značně bezzubí. S výjimkou standardních situací skoro nic nepředvedli. Hostům tedy stačila trefa Lišky ze 7. minuty. foto1

Frýdlantu se povedl začátek utkání. Trestňák Březiny ještě stačil gólman Machel zlikvidovat. Vzápětí se ovšem kopal Papřok roh, míč se odrazil k trestuhodně nehlídanému Liškovi a ten nekompromisně napnul síť – 0:1. Domácí se snažili oplatit stejnou mincí. Rohový kop Krále propadl k volnému Hanákovi, který však hlavičkoval vedle. Stejnou standardní situaci potom zahrával Hruška, Rohovský vracel balon do ohně, ale Nevlud nesrovnal mířidla. Hosté zazlobili průnikem Ursiniho a dělovkou Mandičáka. Druhou půli otevřel pohotový pokus slavkovského Dietricha. V 66. minutě mohli jít Frýdlantští do desíti, jenže sudí Osička ocenil brutální zákrok Ursiniho na Obludníka pouze žlutou kartou. Domácí ekipa s přibývajícími minutami začala riskovat. Vzadu hrála pouze na tři beky, takže hostům se otevíral prostor pro smrtící kontry. Nejprve si Fajčák naběhl na centr Papřoka, ale z vynikající pozice zakončoval kousek vedle. Za okamžik Papřok sobecky volil střelu místo přihrávky na dva úplně osamocené spoluhráče. Po stříleném centru Žáčka potom neuspěl ani Velička. Hostům se to mohlo vymstít v nastaveném čase. foto2Nádherný přímák Krále našel ve vápně Hanáka, který bohužel hlavičkoval o chloupek vedle. A když bodlo Obludníka vykopli z brankové čáry, tak se domácí rozloučili s podzimem další porážkou. „Je to škoda, protože jsme hráli lépe než minule. Tentokrát jsme však nechytili začátek prvního poločasu. Po vlastní chybě a nedůrazu jsme inkasovali při standardní situaci. Jinak to bylo celkem vyrovnané bez nějakých větších šancí. Ve druhé půli jsme měli více ze hry. Trošku jsme tlačili a přišly i nějaké šance ze standardek. Zkoušeli jsme se dostat do šestnáctky hlavně dlouhými nákopy. Hosté si pak vytvořili pár příležitostí z brejků.

Branka: 7. Liška.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Cumel, Poledník (24. Rohovský), Hanák – Klement, Král, Hruška, Dietrich – Nevlud, Kovalčík. Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

foto3

Výsledek 14. kola

11.11.2012 14:00

Neděle Slavkov - Heřmanice (tráva) 1:4 (0:0)

Slavkov položila penalta

Fotbalisté Slavkova dostali před vlastními fanoušky další výprask. V letošní sezoně už je vyškolila mužstva Háje ve Slezsku a Dolního Benešova, ke kterým se teď přidaly Heřmanice. Během prvního poločasu šlo přitom o vyrovnanou bitvu, jenže po přestávce domácí nepochopitelně odpadli.

foto1Úvodní pětačtyřicetiminutovka zůstala zvysoka za očekáváním. Na těžkém terénu byla k vidění spousta nepřesností. Diváky roztleskala pouze utěšená rána domácího Poledníka, kterou stejně fantasticky vyškrábl gólman Šráček. Hosté odpověděli nepřesnou střelou Strojka a zejména tutovkou kapitána Strakoše. Toho naštěstí v klíčovém momentu neposlechl balon. Heřmanice se nechtěly s remízou spokojit, takže do druhé půle vlétly jako nezastavitelný tank. Ve 47. minutě se ujaly vedení. Trestňák Varkočka vyrazil brankář Machel před sebe. Poledník trošku zatáhl za dres dobíhajícího Mooce a pískala se penalta, kterou se štěstím proměnil Valouch – 0:1. Za okamžik inkasovali Slavkovští další úder. Po špatném odkopu Machela podnikl..::ImageShack.cz::..i hosté rychlý kontr a Strojek zvýšil na 0:2. Korigovat mohl Malček, ale neuspěl, takže se třepotala síť na opačné straně. Z brejku tentokrát skóroval Valouch. A když po rohu Varkočka zadák Klement nechtěně namazal Strojkovi, tak už byli domácí zralí na ručník – 0:4. Malček navíc za kritiku sudího vyfasoval červenou kartu. Až poté se Slavkovští probudili. Roh Dietricha využil hlavičkující Kovalčík – 1:4. Příležitosti Krále, Poledníka anebo Nevluda potom zpacifikoval výborný Šráček. „První poločas nepřinesl moc kvalitní fotbal. Na obou stranách byla vidět spousta nepřesností. Se soupeřem jsme sice dokázali držet krok, ale jen do poločasu. Po vlastních chybách jsme inkasovali čtyři branky. Nepochopím ani to zbytečné vyloučení,“ kroutil hlavou slavkovský kormidelník Tomáš Onderka.

Branky: 75. Kovalčík – 47. z pen. a 59. Valouch, 50. a 65. Strojek.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Poledník, Cahel (65. Kovalčík), Klement – Borunský, Král, Dietrich, Rohovský (82. Kubín) – Nevlud, Malček. Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

Výsledek 13. kola

04.11.2012 14:30

Neděle Krnov - Slavkov (tráva - UT) 2:1 (1:0)

Slavkovu v Krnově škodili rozhodčí

Fotbalisté Slavkova jeli na půdu Krnova s myšlenkami na remízu, jenže po většinu utkání bojovali nejen s kvalitním soupeřem, ale také s nepřízní sudích, kteří viditelně stranili domácím. Loňský účastník divize sice tahal za delší provaz, ale v závěru se obával o vedení, i když hosté bojovali v pouhých devíti lidech.

Hlavní rozhodčí Jahoda od úvodních minut tlačil Krnov dopředu spoustou standardních situací, takže si Slavkovští připadali podobně jako SFC Opava nedávno v Čáslavi. První příležitost domácích spálil Šupák po rohu Mitury. Vzápětí nebezpečně zakončoval samotný Mitura, aby pak hostující gólman Machel perfektně vytáhl kroucený pokus Ondry. Strážce hostující svatyně se potom vyznamenal i při další tutovce Šupáka. Nováček krajského přeboru se poprvé osmělil až ve 34. minutě. Hanák šikovně vysunul Nevluda, ale ten si vylámal zuby na brankáři Petrovi. Pozornost tribun si dále vyžádala šance Šupáka a trestňák Mitury, který Machel vyškrábl nad břevno. Z následného rohu ovšem Mitura zaskočil Machela, když balon parádně poslal do vzdálenější šibenice – 1:0. Gól do šatny ze 44. minuty udělal Slavkovu čáru přes rozpočet. Další komplikace se vynořila tři minuty po přestávce. Po běžném souboji vyfasoval Hanák druhou žlutou kartu a Krnov dostal výhodu přesilovky. Tu zúročil okamžitě. Kaštovský poslal do uličky Hudského, který vměstnal balon přesně ke vzdálenější tyči – 2:0. Domácí měli samozřejmě herní převahu, jenže loženky Hudského, Ondry anebo smolaře Šupáka za záda spolehlivého Machela nepronikly. Slavkov čekal na rychlé brejky. Po kolmici Krále pelášil sám na Petra hostující express Nevlud, ale polaskal pouze boční síť. Závěr zápasu však přinesl nečekané drama. Sólo Krále zabrzdili domácí jen za cenu faulu a Rohovský proměnil penaltu. To už Slavkovští hráli delší dobu o devíti, protože Grajciar opustil trávník s otřesem mozku. Přes enormní úsilí se už hostům bohužel nepovedlo vyrovnat. „Z obou stran nešlo o nic extra. Domácí měli sice od začátku navrch, ale jinak byla hra strašně rozkouskovaná. Rozhodčí často přerušoval a hlavně proti nám pískal spoustu standardek. Po jedné z nich jsme inkasovali. Škoda, že jsme do poločasu nevydrželi s nulou. Začátek druhé půle byl ještě horší. Nejprve nám vyloučili Hanáka a pak jsme navíc obdrželi další branku. V závěru jsme snížili a mohli jsme i remizovat, ale to už bychom zřejmě chtěli moc,“ sdělil slavkovský lodivod Tomáš Onderka.

Branky: 44. Mitura, 49. Hudský – 90. Rohovský z pen.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Cahel, Poledník, Klement (46. Kovalčík) – Dietrich (60. Rohovský), Král, Hanák, Borunský – Malček (55. Grajciar), Nevlud. Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

Výsledek 12. kola

20.10.2012 15:00

Sobota Český Těšín - Slavkov (tráva - UT) 3:1 (2:0)

Slavkov doplatil na špatný začátek

Fotbalisté Slavkova chtěli proti Českému Těšínu navázat na předchozí výhru s Polankou, jenže naprosto zaspali úvod sobotního utkání. V rychlém sledu za sebou obdrželi dva slepené góly, čímž se notně vzdálili bodovému zisku. Po přestávce sice byli hosté lepším mužstvem, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Domácí vlétli do zápasu jako neřízené střely. Na konci ukázkové kombinační akce stál Nowak, kterého neuhlídal Grajciar a útočník českého Těšína bodlem překonal brankáře Machela – 1:0. To běžela teprve 3. minuta. O chvíli později navíc Obludník skluzem nezasáhl ostrý centr a Hradečný chytře přeloboval Machela – 2:0. Až poté se Slavkovští probudili, jenže Nevlud se dvakrát neprosadil. Domácí družina reagovala hezkou spoluprací Pařenici a Nowaka. Tečku za prvním poločasem pak udělal hostující Dietrich. Po přestávce se Slavkov do svého protivníka pořádně zakousnul. V 58. minutě se začalo rýsovat drama. Centr Bahra zastavili domácí zadáci rukou a pískala se penalta. Pokutový kop proměnil Hanák a korigoval na 2:1. Slavkov neustále stupňoval nápor, zatímco Českotěšínští hrozili smrtícími kontry. Tutovky Pařenici a Zabelky však zlikvidoval výtečný Machel. Hosté pálili jako u Verdunu, jenže hlavně Dietrich nedokázal správně seštelovat mířidla. Nebezpečně vypadala i hlavička Kovalčíka anebo sólo Klementa. Vyrovnání viselo ve vzduchu zhruba deset minut před závěrečným hvizdem. Přes Dietricha a Kovalčíka se míč dostal k Hanákovi, který ovšem zblízka nepropasíroval balon do sítě. Definitivní rozhodnutí pak padlo v 88. minutě, kdy skóroval volný Przyczko – 3:1. „Vyloženě jsme zaspali začátek. Po dvou chybách jsme brzy prohrávali. Potom už se hra vyrovnala a ve druhém poločase jsme byli lepší. Z penalty jsme snížili a nadále jsme měli tlak. Přišlo i několik šancí a standardek. Škoda, že se Hanákovi nepovedlo vyrovnat. V samotném závěru jsme hráli vabank a domácí z brejku rozhodli. Zápasu by více slušela remíza,“ pravil slavkovský kouč Tomáš Onderka.

Branky: 3. Nowak, 9. Hradečný, 88. Przyczko – 58. Hanák z pen.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Poledník, Cahel, Klement – Bahr, Hanák, Dietrich, Grajciar (46. Rohovský) – Malček (46. Kovalčík), Nevlud.

Trenér: Tomáš Onderka. (obl)

Výsledek 11. kola

14.10.2012 15:30

Neděle Slavkov - Polanka (tráva) 3:0 (2:0)

Slavkov převálcoval Polanku

Fotbalisté Slavkov čekali na další výhru od úvodního kola. Proti Polance ze sebe vyždímali maximum a poctivým výkonem zaskočili favorita. Hosté svého soupeře očividně podcenili a navíc již od 34. minutě vyfasoval červenou kartu Andrýsek, takže hráli skoro hodinu o deseti.

foto1Domácí byli od začátku naladěni na útočnou strunu. Hlavně mrštný Nevlud dělal defenzivě Polanky obrovské problémy. V úvodních deseti minutách hned dvakrát nebezpečně pálil, takže gólman Řehulka se musel hodně snažit, aby udržel čisté konto. Po necelých dvaceti minutách už kapituloval. Balon putoval po ose Malček – Obludník – Bahr právě k Nevludovi, který v postoji Řehulky našel malou skulinku – 1:0. Zřejmě klíčový moment zápasu nabídla 34. minuta. Slavkovský Cahel centroval do vápna, kde Andrýsek stáhl k zemi Malčeka a pískala se penalta. Andrýsek navíc obdržel červenou kartu. Sám faulovaný Malček pokutový kop proměnil a stafoto2novil poločasový stav na 2:0. Polanka pak vsadila na risk, protože i v početním oslabení hrála na tři útočníky. Domácí hodně zlobil zejména Kozelský, který několikrát nebezpečně hlavičkoval. Střelami zpoza vápna se pak prezentovali Lacina s Fromeliusem. Slavkov však vyrážel k rychlým brejkům. Agilní Nevlud třeba přehodil i Řehulku, za kterého zaskočil na brankové čáře Bartoš. V 63. minutě už nebylo co řešit. Král s Nevludem vyslali do sóla Borunského, který levačkou pálil přesně ke vzdálenější tyči – 3:0. Domácí špílmachr Král ve zbytku utkání vytvořil skvělé příležitosti i pro Nevluda s Hanákem, jenže Slavkov už svého protivníka šetřil. „Myslím si, že od začátku jsme tahali zadelší konec. Od první minuty jsme byli lepší. Nevlud si hned vytvořil dvě pološance a do třetice se naštěstí prosadil. Zápas potom dost ovlivnila penalta a vyloučení. Početní přesilovka nám pomohla. Trošku nás asi podcenili, ale podali jsme dobrý kolektivní výkon. Za vítězstvím jsme šli víc než hosté. Zasloužili jsme si vyhrát,“ zdůraznil slavkovský lodivod Tomáš Onderka.